Szukasz inspirującego wypadu na górski szlak zimą? Najlepiej żeby było bezpiecznie, z pięknymi widokami i zjawiskową aurą śnieżnego puchu? Dobrze trafiłeś, bo przygotowaliśmy listę 20 najciekawszych górskich szlaków zimą. Kierunek Tatry, Bieszczady i Beskidy.

Spis treści

Polskie góry o każdej porze roku serwują nam niepowtarzalne, wyjątkowe i zmienne oblicze. Wielu turystów zimę traktuje jako martwy sezon i czas, kiedy w góry po porostu nie chodzi. Dla nas zima jest również świetną okazją do wędrówek po górskich szlakach.

Warto oczywiście dostosować swoje możliwości do warunków pogodowych i wybrać bezpieczną trasę. My zimą ruszamy zawsze na najbardziej widokowe szlaki Tatr. Jednak na naszej liście nie zabrakło również zjawiskowych tras Beskidów, Bieszczad, czy też Pienin! Oprócz tego przygotowaliśmy też sporo wariantów tras idealnych dla początkujących oraz rodziców, którzy chcą ruszyć w góry z dzieckiem.

Mapa zimowych atrakcji w górach, co warto zobaczyć?

1. Radziejowa – najciekawszy szlak Beskidu Sądeckiego

Radziejowa to najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, który mierzy 1262 m n.p.m. Najszybszy i najłatwiejszy szlak na Radziejową prowadzi z Obidzy, trasa jest dodatkowo bardzo widokowa i malownicza. Na szczycie Radziejowej od 2019 roku stoi piękna wieża widokowa, z której mamy okazję podziwiać zjawiskowe panoramy Tatr, Pienin, Gorców i Beskidów.

Trasa z Obidzy jest najlepszym wariantem dla początkujących, a sam szlak zimą jest łatwy i przyjemny! To też świetna opcja na wypad w góry zimą z dziećmi. Tym bardziej, że na szlak można nawet zabrać skitury, bądź sanki.


Trasa: Sucha Dolina – Obidza – Radziejowa, dystans 14 km, czas przejścia 5h (w dwie strony)

2. Babia Góra – najwyższy szczyt Beskidów

Mówią że jest Matką Niepogód, Kapryśnicą, a nawet przeklętym szczytem! Czy naprawdę trzeba się jej obawiać? Zdecydowanie nie! Przedstawiamy Wam świetny plan na zimowe wejście na Babią Górę. Piękne widoki są tutaj gwarantowane, a na szlak możecie śmiało ruszyć również ze starszymi dziećmi.

Cześć, super że możemy Ci pomóc zaplanować swój wypad. W naszym artykule znajdziesz wiele inspiracji, porad, wskazówek, zdjęć i map.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie takiego artykułu zajmuje średnio aż 4-7 godzin! Dlatego super jeśli docenisz ten trud i w zamian za darmowy przewodnik postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie motywacją do dalszych działań :)

 

Babia Góra to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego oraz wszystkich pasm Beskidów. Mierzy 1725 m n.p.m., a zatem wyższe od niej szczyty znajdziemy już tylko w Tatrach. Góry zimą są niezwykle malownicze i właśnie taka też jest Babia Góra. Najłatwiejszy i najciekawszy szlak na szczyt prowadzi z Zawoi przez schronisko Markowe Szczawiny oraz widokową granią na Diablak z przełęczy Brona.

Trasa: Zawoja Markowa – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Przełęcz Brona – Babia Góra, dystans 12,5 km, czas przejścia ok. 5h 30 min (w dwie strony)

3. Tarnica – najwyższy szczyt Bieszczad zimą

Tarnica 1346 m n.p.m. to najwyższy szczyt polskich Bieszczad, które uważane są za jedne z najdzikszych gór Polski. Z widokowych połonin możemy podziwiać zachwycające panoramy. A wyjątkowo puste szlaki są idealnym miejscem na złapanie głębszego oddechu od szybkiego tempa życia.

Trasa na Tarnicę z Wołosatego jest świetnym wariantem również dla początkujących, sam szlak jest łatwy i bardzo widokowy. Co więcej, na szczycie Tarnicy stoi metalowy krzyż, który zimą przybiera zjawiskowe kształty dzięki czapie śniegu, jaką rzeźbi wiatr.

Trasa: Wołosate – Tarnica – Wołosate, dystans 10 km, czas przejścia 4,5h (w dwie strony)

4. Hala Gąsienicowa – najpiękniejszy szlak w Tatrach zimą

Najpiękniejsza dolina w Tatrach? Dla nas zdecydowanie Dolina Gąsienicowa nie ma sobie równych. Tutaj zobaczysz ogromne tatrzańskie szczyty, które przeglądają się w aż kilkunastu stawach doliny. Wyjątkowo urocza jest Hala Gąsienicowa z drewnianymi chatami i schroniskiem Murowaniec. To świetny kierunek wypad w góry zimą również z dziećmi.

Hala Gąsienicowa zachwyca o każdej porze roku. Wiosną można tu zobaczyć kwitnące krokusy, latem halę zalewa fioletowa wierzbówka kiprzyca, a zimą dolinę przykrywa miękka puchowa kołdra śniegu. Z doliny mamy onieśmielający widok na pionowe ściany Świnicy, Kościelca i szczytów Orlej Perci. A co najważniejsze, do doliny Gąsienicowej możemy dotrzeć kilkoma wariantami szlaków.

Trasa: Kuźnice – Boczań – Hala Gąsienicowa, dystans 12 km, czas przejścia 5h (w dwie strony)

5. Skrzyczne i Malinowska Skała – najciekawszy zimowy szlak Beskidu Śląskiego

Jaka trasa na Skrzyczne zimą będzie najciekawsza, skoro na szczyt możemy dostać się aż 4 różnymi szlakami? Śpieszymy z odpowiedzią i zabieramy Was na ekstremalnie ciekawy wypad w Beskid Śląski. Po drodze zwiedzimy również tajemniczą jaskinię Malinowską.

Skrzyczne to potężna góra, która jakby wyrastała niczym kopiec kreta ponad beskidzkie doliny. Jego stoki są bardzo strome i w niektórych momentach mało przyjemne do pokonywania. Dlatego proponujemy Wam rozpocząć górską wędrówkę z przełęczy Salmopol, a dokładniej z Białego Krzyża. Na szlaku w kierunku Skrzycznego zdobędziemy również 4 inne, nieco niższe szczyty, jak chociażby niezwykłą Malinowską Skałę.

Trasa: Salmopol – Biały Krzyż – Malinów – Malinowska Skała – Małe Skrzyczne – Skrzyczne – Szczyrk, dystans – 13 km, czas przejścia – 5 godzin

6. Lubań – łatwy zimowy szlak w Gorcach

Lubań 1211 m n.p.m. to jeden z ciekawszych szczytów w Gorcach. Na tym zimowym gorczańskim szlaku czeka na nas sporo atrakcji, począwszy od widokowej wieży, studenckiej bazy namiotowej, gdzie możemy rozpalić ognisko z bajecznym widokiem na Tatry, po przyjemne leśne szlaki.

Niektórzy twierdzą, że Lubań to jeden z najlepszych punktów widokowych w Beskidach. Trudno się z tym nie zgodzić, gdy przed naszymi oczami ze szczytu roztacza się panorama potężnych i monumentalnych szczytów Tatr. W dodatku widzimy tu ich całe pasmo od Tatr Bielskich po Zachodnie. Szlak na Lubań jest łatwy, ciekawy i bezpieczny na zimowy wypad w góry.

Trasa: Przełęcz Snozka- Lubań, dystans 12 km, czas przejścia 4h (w dwie strony)

7. Lackowa – najwyższy szczyt Beskidu Niskiego

Lackowa jest najwyższym szczytem Beskidu Niskiego, żartobliwie nazwany szczytem policyjnym, gdyż jej wysokość wynosi 997 m n.p.m. Szlak na Lackową to sentymentalny wypad przez opuszczone Łemkowskie wioski i ukryte w cieniu dolin cerkwie.

Beskid Niski to niezwykła kraina Polski, wędrując po tutejszych szlakach zimą możesz naprawdę poczuć ducha gór. Co więcej, nie spotkasz tu zbyt wielu turystów, więc zdecydowanie odpoczniesz od zgiełku miasta i złapiesz kojący wdech natury. Oprócz tego najciekawszy szlak na Lackową prowadzi przez Bieliczną, gdzie możesz poznać nostalgiczną historię Łemków i spróbować odnaleźć ich opuszczone domy w dolinie rzeki Biała.

Trasa na Lackową: Izby – Bieliczna – Przełęcz Pułaskiego – Lackowa – Izby, dystans – 10 km, czas przejścia – 4 godziny (w dwie strony)

8. Połonina Caryńska – ciekawy i łatwy szlak zimą w Bieszczadach

Połonina Caryńska leży w samym sercu Bieszczad. Jej malownicze połoniny wiosną przypominają wielkie górskie łąki, jesienią pięknie się złocą, a zimą przykrywa je miękki śnieżny puch. Ruszamy na jeden z najciekawszych i bardzo widokowych szlaków Bieszczad.

Połonina Caryńska swoją nazwę zawdzięcza nieistniejącej już dziś dawnej Bojkowskiej wiosce Caryńskie, która leżała przy północnych zboczach góry. Tłumacząc z ruskiego “caryna” oznacza pastwisko. Co ciekawe na zboczach połoniny zobaczymy bieszczadzkie gołoborza, czyli rumowiska skalne. Najciekawszy szlak Połoniny Caryńskiej ciągnie się przez 4 km, zdecydowanie warto przejść ją całą i dodatkowo zdobyć 4 najważniejsze wierzchołki. Na szlaku mamy zjawiskową panoramę na Tarnicę, Rawki, czy Połoninę Wetlińską.

Trasa: na Połoninę Caryńską: Brzegi Górne – Połonina Caryńska– Ustrzyki Górne, dystans – 9 km, czas przejścia – 4 godziny

9. Nosal – widokowy i bezpieczny szlak w Tatrach zimą

Nosal to jeden z popularniejszych szczytów w Tatrach, łatwych do zdobycia również zimą. Dlatego to idealna trasa dla początkujących, jak i rodzin z dziećmi. Co więcej, szlak na szczyt dostarcza nam zachwycających widoków na Tatry Wysokie, Zachodnie, Bielskie, a także na Gubałówkę i Zakopane. Dzięki takim panoramą nie musimy zapuszczać się na wysokogórskie szlaki, by móc je oglądać.

Szlak na Nosal w Tatrach to również dobra propozycja na bezpieczny spacer w góry zimą. Często szlak na Nosal jest oblodzony i śliski, jednak jeśli tylko zaopatrzysz się w raczki, to nie będziesz mieć problemu z jego bezpiecznym przejściem. Co najważniejsze nie ma tutaj zagrożenia lawinowego, więc jak najbardziej nadaje się na zimowy wypad z dziećmi.

Trasa: Kuźnice – Nosal – Kuźnice, dystans – 4,5 km, czas przejścia – 2 godziny (w dwie strony)

10. Modyń – góra zakochanych w Beskidzie Wyspowym

Modyń liczy 1029 m n.p.m. to Góra Zakochanych, z której możemy podziwiać wyjątkowe widoki na Tatry, Pieniny, czy Gorce. Wszystko dzięki drewnianej wieży widokowej, jaka stanęła na szczycie wzgórza w 2021 roku. Beskid Wyspowy to z pozoru niewysokie pasmo górskie, jednak szczyty wznoszą się ponad dolinami niczym potężne kopce kreta. Dlatego też podejścia na wzgórza w Beskidzie Wyspowym są dość wymagające.

Na wypad w góry zimą dla początkujących i rodzin z małymi dziećmi zdecydowanie polecamy szlak na Modyń. Najkrótsza trasa liczy 2 km w jedną stronę, zatem na jej przejście potrzebujemy zaledwie 50 min. Jak na wymagające z reguły szlaki Beskidu Wyspowego, ten wariant trasy jest wyjątkowo łagodny i szczególnie polecamy go na rekreacyjny spacer.

Trasa: Młyńczyska – Modyń – Młyńczyska, dystans – 4 km, czas przejścia – 2 godziny (w dwie strony)

11. Wierchomla w Beskidzie Sądeckim – zimowy szlak do bacówki

Piękny widok na Tatry, wyborna szarlotka i przepełnione słońcem beskidzkie polany. Takich rzeczy możemy doświadczyć przemierzając szlak do bacówki Wierchomla. Co więcej, trasę możemy dostosować do swoich możliwości, a na wypad w góry zimą zabrać całą rodzinę.

Wszystkie wzgórza Beskidu Sądeckiego porasta stary karpacki las. Jednak na szlakach, znajdziemy też kilka genialnych punktów widokowych. Jednym z takich miejsc jest właśnie trasa z Wierchomli Małej do bacówki PTTK nad Wierchomlą. Ten niezbyt długi szlak, oferuje nam przyjemny spacer wśród pięknie pachnących lasów. Ale i genialne panoramy na sąsiednie beskidzkie szczyty oraz zachwycające Tatry. Lepszego połączenia nie można sobie wymarzyć.

Trasa: Wierchomla Mała – bacówka nad Wierchomlą, dystans – 3 km, czas przejścia – 1,5 godziny

12. Dolina Kościeliska – atrakcyjny szlak zimą w Tatry z dzieckiem

O Dolinie Kościeliskiej zapewne słyszał każdy, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów. To druga najdłuższa dolina polskich Tatr, która liczy prawie 9 km. Spacerując wzdłuż szumiącego potoku Kościeliskiego możemy zachwycić się finezyjnymi formami wapiennych skał, zagłębić w tajemniczych otchłaniach jaskiń, wejść w labirynt wąwozów, czy też napawać niezwykłym widokiem tatrzańskich szczytów.

Dolina Kościeliska skrywa naprawdę wiele niezwykłych atrakcji, a szlak, który prowadzi przez dolinę można pokonać śmiało z małymi dziećmi. Szczególnie zimą jest tutaj pięknie i bezpiecznie. Co więcej, na końcu wędrówki czeka na nas przyjemne schronisko na Hali Ornak, jakie jest głównym celem trekkingu wielu piechurów.

Trasa: Kiry – Jaskinia Mroźna – Smreczyński Staw, dystans – 7 km, czas przejścia – 3,5 godziny

13. Magurki – zimowy szlak Gorców do wieży widokowej

Jeśli lubisz wędrówki po górskich szlakach, kochasz malownicze leśne polany, a przy tym uwielbiasz oglądać bezkresne panoramy gór, to wyrusz na szlak w Gorce. Tam znajdziesz to wszystko w jednym miejscu, szczególnie kierując się do wieży na Magurkach.

Zimowy szlak na Magurki jaki wybraliśmy to ciekawa ścieżka edukacyjna Doliną potoku Jaszcze. Dodatkowo na trasie spotkamy kilka tablic informacyjnych z różnymi ciekawostkami, jakie mamy okazję później zobaczyć na szlaku. Szlak w pętelce wynosi 9,5 km,. Co więcej trasa ścieżki jest łatwa i dostępna również dla rodzin z dziećmi. To świetny kierunek na wypad w góry zimą.

Trasa: Ochotnica Górna – Jaszcze – Magurki, dystans – 9,5 km, czas przejścia – 4 godziny (w dwie strony)

14. Mała i Wielka Rawka – krótki zimowy szlak Bieszczad

Wyrusz na najciekawszy szlak Małej i Wielkiej Rawki, żeby móc podziwiać wyjątkowe widoki bieszczadzkich połonin. Najkrótszy szlak z Przełęczy Wyżniańskiej prowadzi przez urocze schronisko pod Małą Rawką, a najdłuższy wariant trasy z Wetliny to podróż dla wytrwałych.

Naszą wędrówkę na Małą i Wielką Rawkę rozpoczynamy z Przełęczy Wyżniańskiej. Dalej ruszamy zielonym szlakiem, czyli najkrótszą trasą na Małą i Wielką Rawkę. Na szlaku będziemy mogli zajrzeć do klimatycznego schroniska na naleśniki z jagodami, zobaczymy prastarą karpacką puszczę, a nawet rzadko spotykaną buczynę karłowatą. Jednak najciekawsze są oczywiście widoki z połonin na zniewalające szczyty Bieszczad.

Trasa: Przełęcz Wyżniańska – Wielka Rawka – Przełęcz Wyżniańska, dystans – 9 km, czas przejścia – 3 godziny

15. Barania Góra – zimowy szlak do źródeł Wisły

Barania Góra to jeden z najpopularniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim. Dzięki wieży widokowej mamy okazję oglądać tutaj piękną panoramę beskidzkich wiosek, a nawet odległych Tatr.

Najciekawszy szlak na szczyt Barania Góra to trasa ścieżki edukacyjnej do źródeł Wisły. To również świetna propozycja na całodniową wycieczkę dla całych rodzin, również zimą. Maszerujemy tutaj wśród dwóch klimatycznych potoków. Biała Wisełka wraz ze swoją siostrą Czarną Wisełką łączą się tworząc oficjalnie naszą królową rzek, czyli Wisłę. Warto zawędrować do samych źródeł Wisły, zobaczyć niezwykły wodospad, a później wskoczyć na widokową wieżę na szczycie Baraniej Góry.

Trasa: Wisła Czarne – Barania Góra – Wisła Czarne, dystans – 13,5 km, czas przejścia – 5 godzin

16. Polana Kalatówki i Hala Kondratowa – Tatry zimą

Idealna propozycja na krótki spacer w Tatry z dzieckiem, albo przyjemny szlak zimą? Zdecydowanie szlak na Kalatówki i do Hali Kondratowej to świetny kierunek. Czeka tu na nas kilka atrakcji, jak widokowa polana ukryta w sercu Tatr, dwa klasztory i najmniejsze tatrzańskie schronisko.

Jednym z łatwiejszych szlaków w Tatrach jest trasa na Kalatówki z Kuźnic. Na tym przyjemnym i mało wymagającym szlaku mamy okazję poznać nieco historycznych ciekawostek w klasztorze Albertynek na Kalatówkach, czy pustelni Brata Alberta. Nasz spacer możemy wydłużyć także o kolejne zaciszne i mistyczne miejsce, czyli klasztor Albertynów na Śpiącej Górze. Jednak najpiękniejsze widoki czekają nas na Polanie Kalatówki oraz przy na Hali Kondratowej.

Trasa: Kuźnice – Polana Kalatówki – Hala Kondratowa – Kuźnice, dystans – 7 km, czas przejścia – 3 godziny (w dwie strony)

17. Jaworzyna Krynicka – łatwa zimowa trasa w Beskidzie Sądeckim

Jaworzyna Krynicka to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Tutaj też znajdziemy najdłuższą kolejką gondolową w naszym kraju. To zdecydowanie kierunek wart odwiedzenia zarówno zimą, gdy możemy poszaleć na stoku. Jak i latem, kiedy przyroda Beskidu Sądeckiego i górskie polany zachwycają niepowtarzalnymi widokami.

Beskid Sądecki zimą przykrywa bajkowy śnieżny puch. To czas kiedy narciarze zacierają ze szczęścia ręce i szykują swój sprzęt do szusowania. Krynica-Zdrój jest jednym z chętniej wybieranych celów podróży w Małopolsce. Z doliny Czarnego Potoku na Jaworzynę można bardzo szybko dostać się kolejką gondolową. Jednak na szczyt Jaworzyna Krynicka dostaniesz się również jednym z widokowych szlaków.

Trasa: Krynica -Zdrój dolina Czarnego Potoku – Jaworzyna Krynicka, dystans – 6 km, czas przejścia – 2,5 godziny

18. Łopień – góry zimą w Beskidzie Wyspowym

Łopień 961 m n.p.m. to jeden z mało wymagających szczytów Beskidu Wyspowego, który ma aż 3 wierzchołki. Tak jak większość wzgórz Beskidu Wyspowego stoki Łopienia porasta gęsty karpacki las, chociaż dawniej cały jego wierzchołek był ogromną halą, na której wypasano owce. Na polanach stały również pasterskie szałasy, po których niestety nie pozostał żaden ślad.

Dziś na grzbiecie Łopienia są jeszcze 4 widokowe polanki z pięknymi panoramami. Na szczyt wzgórza możemy się dostać górskim szlakiem z 3 różnych stron. Czarnym szlakiem z Tymbarku, zielonym z Dobrej, albo najkrótszym szlakiem z miejscowości Chyszówki. Trasa na Łopień to idealny szlak na zimowy wypad w góry dla początkujących i rodzin z dziećmi.

Trasa: Przełęcz Rydza Śmigłego – Łopień, dystans – 2 km, czas przejścia – 1 godzina

19. Rusinowa Polana i Gęsia Szyja – Tatry zimą, łatwy szlak dla początkujących

Rusinowa Polana to świetny kierunek na wypad w Tatry dla osób, które zaczynają swoją przygodę z górami, rodzin z dziećmi, czy też wielbicieli bajecznych widoków. Co więcej, na Rusinową Polanę śmiało możesz wybrać się też zimą, szlak jest bezpieczny i bardzo malowniczy.

Rusinowa Polana to też świetne wypadowe miejsce, skąd możemy ruszyć łatwym szlakiem na Gęsią Szyję, która liczy 1489 m n.p.m. Choć jej wysokość jak na Tatry może nie jest powalająca, to jednak ze skalistego wierzchołka roztacza się genialna panorama na Tatry Wysokie z Gerlachem i Rysami na czele.

W tej części Tatr zdecydowanie nie brakuje świetnych atrakcji. Latem na polanie możemy zobaczyć setkę pasących się tutaj owiec, a zimą zabrać dzieciaki na sanki. Dodatkowo zaledwie parę kroków od Rusinowej Polany jest ukryte w gęstym świerkowych lesie sanktuarium na Wiktorówkach. Właśnie tutaj masz okazję zajrzeć w progi drewnianej świątyni i odwiedzić symboliczny cmentarz ofiar gór, który jest idealnym miejscem zadumy.

Trasa: Palenica Białczańska – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Palenica Białczańska

Dystans: 6,9 km w dwie strony, czas przejścia szlaku 3 godz.

20. Mogielica – szlak na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego z wieżą widokową

Mogielica zaliczana jest do Korony Gór Polski, gdyż to najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, który liczy 1170 m n.p.m. Szlaki na Mogielicę są jednymi z najciekawszych i najbardziej widokowych tras w całym Beskidzie Wyspowym. Co więcej, od 2022 roku na wierzchołku Mogielicy stanęła nowa wieża widokowa. Dzięki niej mamy zjawiskowe panoramy na Tatry, Gorce, czy Beskidy.

Wbrew pozorom Mogielica jako najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego nie jest najtrudniejsza do zdobycia. Do wyboru mamy tutaj aż 7 różnych wariantów szlaków. Na Mogielicę możemy ruszyć pieszo, trasą rowerową, a zimą nawet szlakiem na biegówki. Ten szczyt jest wręcz oblegany przez rodziny z dziećmi.

Nic zresztą dziwnego, skoro najkrótszym szlakiem dotrzemy pod wieżę w około 1,5 godziny. Na szlakach Mogielicy spotkacie też sporo turystów z psami. Zdecydowanie wszyscy zmierzają tutaj po niezwykłe panoramy, jakie możemy oglądać na kilku pasterskich polanach oraz dzięki nowej wieży widokowej.

Jak przygotować się na wyjście w góry zimą?

Co warto zabrać na zimowy wypad w góry? Koniecznie zaopatrz się w raczki, to zdecydowanie podstawa przy zimowym wyjściu na każdy wypad w góry zimą. Oprócz tego pamiętaj, żeby w plecaku mieć zawsze termos z gorącą herbatą. Jak chodzić po górach zimą? Jeśli zaczynasz swoją przygodę z górami zimą to na początek wyrusz na krótki szlak dla początkujących. Łatwych szlaków na zimowe wędrówki w Beskidach jest naprawdę wiele.

Czy zimą w góry można iść z dziećmi? A czemu nie? Na niektóre szlaki śmiało możesz zabrać nawet sanki, które umilą dziecku czas.

Lista szlaków górskich, jakie łatwo przejść zimą jest całkiem długa, jednak każda z tych propozycji jest inna i bardzo ciekawa. Tatry zimą wcale nie są straszne, wystarczy wybrać tylko odpowiedni szlak. Bieszczady zimą serwują zjawiskowe panoramy, a Beskidy są idealne na rodzinne wypady.

4.6 9 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
2 lat temu

Super lista, kocham zimę (ale taką prawdziwą jak obecnie). Ja oczywiście ze względu na region całym sercem jestem za Skrzycznym.

górskie spacery
górskie spacery
2 lat temu

Piękne zestawienie i dołożyłabym do niego jeszcze mój ulubiony Wysoki Wierch w Małych Pieninach.
Nigdy nie byłam na Wierchomli za to na Lackową chyba nigdy nie wrócę. Ze wszystkich szczytów Korony Gór Polski ten był dla mnie najtrudniejszy. Zaskoczona jestem tym wyborem.
Zdjęcia przepiękne, aż się chce znowu wrócić w te wszystkie miejsca ( oprócz Lackowej rzecz jasna 😉 )

Wełniane Skarpety
Wełniane Skarpety
11 miesięcy temu

Prowadzicie bardzo intersujący i pomocny blog. Wielbiciele górskich wędrówek na pewno znajda cos inspirującego dla siebie.