Karkonosze znane kiedyś jako Góry Olbrzymie są dziś najwyższym pasmem całych Sudetów. To właśnie tutaj możemy zdobyć Śnieżkę, zachwycić się panoramą Śnieżnych Kotłów, czy znaleźć chwilę wytchnienia w jednym z karkonoskich schronisk. W Karkonoszach zobaczymy również malownicze wodospady i urocze jeziora. Szlaki są bardzo różnorodne, więc to dobry kierunek zarówno dla osób początkujących, jak i wielbicieli długodystansowych tras.

Karkonosze słyną z bardzo widokowych szczytów. Najwyższym wzniesieniem Karkonoszy jest Śnieżka 1603 m n.p.m. Jednak najbardziej spektakularnym miejscem w Karkonoszach są kotły polodowcowe, których zobaczymy tutaj aż 6. Największe wrażenie robią Śnieżne Kotły oraz Kocioł Małego Stawu. Między innymi dla ochrony tych cudów natury w 1959 roku został utworzony Karkonoski Park Narodowy.

Charakterystycznym elementem w krajobrazie Karkonoszy są malownicze formy skalne, jakich znajdziemy tutaj około 150 grup. Najwyższe osiągają nawet 25 m wysokości, zdecydowanie najpopularniejsze są Kukułcze Skały, Trzy Świnki, Pielgrzymy czy Słonecznik.

Swój wyjątkowy klimat Karkonosze zyskały również dzięki 9 schroniskom, do których zawędrujemy na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. To tutaj spotykają się ludzie gór, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę. Wśród najsłynniejszych schronisk warto odwiedzić Samotnię, Dom Śląski, czy schronisko Szrenica. W Karkonoszach mamy ponad 200 km szlaków, jest zatem w czym wybierać.

Jaki szlak w Karkonoszach wybrać dla początkujących, gdzie iść w góry z dziećmi, który szlak jest tutaj najpiękniejszy? Trasy nie są wymagające, a za to bardzo różnorodne i widokowe. Poznaj naszą listę 10 najciekawszych szlaków Karkonoszy.

Karkonosze atrakcje – 25 wyjątkowych miejsc, co warto zobaczyć i gdzie pojechać?

Karkonosze – gdzie leżą?

Naszą przygodę z Karkonoszami warto zacząć od poznania, czym są w ogóle Karkonosze i gdzie się znajdują? Pasmo Karkonoszy to część Sudetów, jaka rozciąga się na terenie dwóch państw, czyli Polski i Czech. W naszym kraju Karkonosze leżą na terenie województwa dolnośląskiego.


Karkonosze zbudowane są głównie z twardych skał granitowych, bazaltów i piaskowców. Pasmo Karkonoszy ciągnie się na odcinku 40 km od Przełęczy Lubawskiej na wschodzie po Przełęcz Szklarską na zachodzie. Karkonosze zajmują powierzchnię ok. 650 km², z czego do Polski należy 185 km² czyli niespełna 30%.

Sudety atrakcje i szlaki – TOP 20 miejsc, gdzie najlepiej pojechać i co warto zobaczyć?

Karkonosze – dojazd, parkingi, szlaki, mapa atrakcji

Najlepszą bazą wypadową w Karkonosze są najsłynniejsze kurorty, czyli Karpacz i Szklarska Poręba lub mniejsze miejscowości jak Borowice, Przesieka, Zachełmie i Piechowice. Gdzie lepiej pojechać do Szklarskiej Poręby czy do Karpacza? Jeśli szukasz różnorodnych atrakcji również dla dzieci to zdecydowanie lepiej sprawdzi się Karpacz. Natomiast jeśli chcesz poczuć Karkonosze i ich górski klimat w nieco mniej komercyjnym wydaniu i chcesz przemierzyć najciekawsze szlaki to odpowiednia będzie Szklarska Poręba.

Karpacz atrakcje – co warto zobaczyć, co robić z dziećmi? Top 20 miejsc w Karpaczu i okolicy

Gdzie zaparkować samochód blisko szlaków w Karkonoszach?

  • Miasto Karpacz ma aż 10 parkingów miejskich na ulicach: Parkowa, Łączna, Przewodników Górskich, Karkonoska, Świętokrzyska, Olimpijska, Rybacka, Obrońców Pokoju. To najtańsza opcja parkowania w Karpaczu, opłata w parkomacie 5 zł/h lub 30 zł za dzień.
  • Natomiast w Szklarskiej Porębie możemy zaparkować na leśnym parkingu “Parking do Wodospadu Kamieńczyka” 20 zł/dzień, przy dolnej stacji kolejki linowej na Szrenicę 35 zł/dzień lub w centrum Szklarskiej Poręby (płatne za godzinę w parkomacie lub w aplikacji).

1. Śnieżka – najciekawszy i łatwy szlak w pętli z Karpacza

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy, który cieszy się niezwykłą popularnością. Jak magnes przyciągają tutaj turystów piękne widoki i kolejka linowa, dzięki której Śnieżkę może zdobyć każdy. Jak wejść na Śnieżkę z dziećmi? Zdecydowanie dla maluchów najprostsza będzie opcja wjazdu kolejką na Kopę pod Śnieżką i dalszy samodzielny spacer na szczyt około 1h.

Oczywiście najpopularniejsza trasa to czarny szlak na Śnieżkę, który prowadzi doliną Złotego Potoku przez Biały Jar, Kopę pod Śnieżką z górną stacją kolejki linowej i schronisko Dom Śląski. Ten wariant szlaku liczy 6,2 km w jedną stronę, a na jego przejście potrzebujemy około 3h 05min.

My jednak lubimy wybierać mniej oblegane szlaki z ciekawostkami na trasie i pięknymi widokami. Zdecydowanie czerwony szlak na Śnieżkę z Karpacza to jedna z najłatwiejszych i zarazem najciekawszych opcji. Szlak zaczynamy z parkingu przy ulicy Olimpijskiej w Karpaczu.

Trasa najpierw łagodnie prowadzi nas szutrową drogą przez las, aż do Schroniska nad Łomniczką. Dalej idziemy już wąską kamienistą ścieżką z widokiem na Karpacz i monumentalną Śnieżkę. Po drodze mijamy również Wodospad Łomniczki oraz symboliczny Cmentarz Ofiar Gór. Kolejno docieramy pod schronisko Dom Śląski i czerwonym szlakiem wchodzimy na szczyt Śnieżki.

Ta najpiękniejsza trasa na Śnieżkę w pętli liczy 13,6 km. Czas jej przejścia to 5 godz.

O tym co znajdziemy na szczycie Śnieżki i jaki jest najtrudniejszy szlak na Śnieżkę dowiesz się w osobnym artykule.

Śnieżka Karkonosze – najkrótszy, najłatwiejszy i najciekawszy szlak z Karpacza

2. Śnieżne Kotły – widokowy szlak Karkonoszy ze Szklarskiej Poręby

Szlak na Śnieżne Kotły w Karkonoszach to już propozycja na całodzienny wypad w góry. Lodowiec stworzył tutaj prawdziwe cuda przyrody oraz jedno z najbardziej widokowych i spektakularnych miejsc w Karkonoszach, jakim jest Mały i Wielki Śnieżny Kocioł. Pionowe ściany Wielkiego Śnieżnego Kotła opadają z wysokości aż 150 m. Zapierające dech w piersiach panoramy możemy podziwiać ze specjalnych punktów widokowych, jakie są ogrodzone metalowymi barierkami.

Pomiędzy Wielkim i Małym Śnieżnym Kotłem na wysokości 1497 m n.p.m. stoi charakterystyczny budynek, w którym mieści się dziś Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy. To dawne schronisko liczy już prawie 130 lat i początkowo służyło jako hotel górski, a jego wysoka 24 m wieża była dodatkowym punktem widokowym. Od lat 60-tych obiekt jest zamknięty dla turystów, jedynie w skrajnych warunkach można skorzystać ze schronienia w jego progach.

Ile się idzie na Śnieżne Kotły? Najkrótszy jest niebieski szlak z Jagniątkowa, na jego przejście potrzebujemy nieco ponad 3 godz. Natomiast dystans do pokonania to 6,8 km w jedną stronę.

Zdecydowanie najciekawsza trasa na Śnieżne Kotły to szlak w pętli ze Szklarskiej Poręby, który liczy 22,5 km, a na jej przejście potrzebujemy 7h 30 min. Po drodze mamy okazję zobaczyć najciekawsze atrakcje w Karkonoszach, czyli Krucze Skały i schronisko Pod Łabskim Szczytem, malownicze Śnieżne Stawki, szczyt Szrenicy i Wodospad Kamieńczyka.

Śnieżne Kotły szlak ze Szklarskiej Poręby, czas przejścia, najkrótsza trasa w pętli

3. Karkonosze Samotnia – najpiękniejsze szlaki

Najbardziej romantycznym miejscem w Karkonoszach jest Kocioł Małego Stawu. Potężne szczyty tworzą tutaj 200 metrową pionową ścianę, która otacza Mały Staw. Jego kolory są niesamowite, gdyż w dzień błyszczy tysiącami srebrzystych blików, a wieczorem przybiera mroczną granatową barwę. Jezioro ma niecałe 3 ha powierzchni, a w najgłębszym miejscu sięga ponad 7 metrów głębokości.

Tuż nad brzegiem stawu stoi bardzo klimatyczne i uwielbiane przez turystów schronisko Samotnia. Obecnie może pomieścić kilkudziesięciu noclegowiczów, nie łatwo tu zrobić rezerwację, bo chętnych jest naprawdę dużo. Przy schronisku działa również bufet z restauracją.

Do Samotni możemy dojść niebieskim szlakiem spod parkingu przy świątyni Wang. Po drodze mijamy polanę przy ruinach schroniska im. B. Czecha. Wrócić do Karpacza z Samotni możemy już żółtym szlakiem przez schronisko Strzecha Akademicka. To w zasadzie szeroka brukowana droga, aż do samego Karpacza.

Ile się idzie do Samotni? Czas przejścia szlaku w pętli to około 3h 15 min., dystans do pokonania to 10 km.

4. Karkonosze Wodospad Kamieńczyka – łatwe szlaki dla początkujących

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Składa się z 3 kaskad o wysokości 27 metrów. Szumiąca woda potoku Kamieńczyk spada z impetem do malowniczego 100 m wąwozu, który możemy zobaczyć z widokowego tarasu lub wejść w głąb kanionu wyposażeni w specjalne kaski.

Wąwóz z wysokimi na 30 metrów pionowymi ścianami robi imponujące wrażenie, a zarazem budzi grozę. W najwęższym miejscu odległość tych skalnych olbrzymów wynosi zaledwie 4 m. Zdecydowanie wodospad jest jedną z najciekawszych atrakcji Szklarskiej Poręby.

Jak dotrzeć na Wodospad Kamieńczyka? Najkrótszy szlak prowadzi z leśnego parkingu o nazwie “Parking do Wodospadu Kamieńczyka” w Szklarskiej Porębie. Trasa liczy 1,4 km w jedną stronę, a na jej przejście potrzebujemy około 35 minut.

Szlak do wodospadu to idealna propozycja dla osób początkujących na łatwy wypad w Karkonosze, dla rodzin z dzieckiem, albo ciekawy przystanek podczas wędrówki na Szrenicę, czy Śnieżne Kotły.

Inne warianty szlaków do wodospadu poznasz we wpisie poniżej.

Wodospad Kamieńczyka – szlak, zwiedzanie atrakcji Szklarskiej Poręby

5. Szrenica – najciekawszy szlak w pętli, kolejka linowa

Jeden z ciekawszych szlaków w Karkonoszach jaki możemy pokonać ze Szklarskiej Poręby to trasa na Szrenicę 1361 m n.p.m. To niezwykle widokowy szczyt z którego roztacza się panorama na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i czeskie Karkonosze.

Na szczycie Szrenicy stoi jedno z największych schronisk w Karkonoszach, które jest w stanie pomieścić nawet 90 osób. Przyrodniczym skarbem Karkonoszy jest tu potężne skalne rumowisko, jakie ciągnie się od szczytu Szrenicy. Sama nazwa wzgórza nawiązuje do porostów, które porastają bloki skalne, a z daleka przypominają szron.

Jak wejść na Szrenicę? Najciekawszy szlak w pętli na Szrenicę warto zacząć w Szklarskiej Porębie. Trekking zaczynamy od wędrówki czerwonym szlakiem przez Wodospad Kamieńczyka i Halę Szrenicką ze schroniskiem. Następnie czarnym szlakiem zdobywamy szczyt Szrenicy.

Wrócić ze Szrenicy do Szklarskiej Poręby możemy kierując się zielonym szlakiem przez Szrenickie Mokradła z kładkami. Później wpadamy na żółty szlak w sąsiedztwie schroniska Pod Łabskim Szczytem, mijamy też Kukułcze Skały. Następnie zielonym szlakiem wracamy na parking.

Ile się idzie na Szrenicę? Ta trasa w pętli liczy 13,6 km, a na jej przejście potrzebujemy 4h 30 min.

Kolejka linowa na Szrenicę to kolejna z opcji szybkiego zdobycia szczytu. Warto wiedzieć, że kolejka ze Szklarskiej Poręby na szczyt Szrenicy składa się w sumie z 2 wyciągów krzesełkowych, więc w połowie trasy trzeba się przesiadać. Z górnej stacji kolejki na Szrenicę jest już zaledwie 400 m.

Dla rodzin z dziećmi polecamy zielony szlak ścieżki przyrodniczej wokół Szrenicy. Trasa w pętli liczy 3 km, a na jej przejście potrzebujemy około 1 godz. Dodatkowo na szlaku mijamy słynne skały Trzy Świnki, które osiągają nawet 8 m wysokości. Związana jest z nimi również karkonoska legenda.

Szrenica – najłatwiejszy szlak ze Szklarskiej Poręby, wjazd wyciągiem, schronisko w Karkonoszach

6. Szlak na zamek Chojnik – atrakcje Karkonoszy

Góra Chojnik to szczyt o stromym urwisku, w które został malowniczo wkomponowany zamek. Jadąc z Jeleniej Góry w kierunku Szklarskiej Poręby już z daleka widzimy to panoramiczne wzgórze. Zamek Chojnik powstał 7 wieków temu, ale niestety po wielkim pożarze popadł w ruinę, którą jest do dziś.

Co wyjątkowego czeka na nas na zamku Chojnik? Malowniczy szlak przez zakamarki Karkonoskiego Parku Narodowego, zjawiskowe widoki z zamkowej wieży, a do tego ciekawa legenda o Kunegundzie. Co więcej, na zamku działa też regionalna karczma.

Jak wygląda szlak na zamek Chojnik i czy wejście jest trudne? Pierwszy odcinek trasy (ok. 400 m) z parkingu w Sobieszowie to szeroka droga, którą dochodzimy do budki z kasą. Zamek Chojnik leży na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, więc wejście na szlak jest płatne (dodatkowo u góry płacimy za wstęp na teren zamku).

Ile się idzie na Zamek Chojnik? Średnio wejście na zamek Chojnik trwa 1 godzinę. Najłatwiejszy i najbardziej popularny jest czerwony szlak z Sobieszowa w kierunku góry Chojnik, która wznosi się 627 m n.p.m. Do przejścia mamy 2,3 km w jedną stronę i do pokonania nieco ponad 260 m przewyższenia.

Najciekawszy szlak na zamek Chojnik to odcinek czarnego szlaku z Sobieszowa (na początku biegnie tak samo jak czerwony). To nieco trudniejsza trasa o długości 1,9 km, która prowadzi wąską leśną ścieżką przez Zbójeckie Skały z wykutymi schodami. Czarny szlak łączy się ponownie z czerwonym przy Skalnym Grzybie.

Zamek Chojnik w Jeleniej Górze – zwiedzanie, najciekawszy szlak

7. Strzecha Akademicka – łatwy szlak Karkonoszy z widokiem

Szlak do kultowego schroniska Strzecha Akademicka biegnie tak zwanym starym torem saneczkowym. Zaczynamy go w Karpaczu pomiędzy dolną stacją kolejki linowej Karpacz Ski Arena, a Dzikim Wodospadem.

Klimatyczny i szumiący Dziki Wodospad na rzece Łomnica nie jest naturalny, ale został wybudowany w 1915 roku jako zapora przeciwrumoszowa. Ten wysoki kilkumetrowy próg skalny ma za zadanie zatrzymać pędzący po roztopach i silnych opadach deszczu wezbrany nurt Łomnicy.

Żółty szlak z Karpacza prowadzi nas szeroką brukowaną lub szutrową drogą, która pnie się cały czas pod górę, aż ponad granicę lasu. Docieramy na Polanę Złotówki, skąd roztacza się bajeczny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Zimą działa tu również orczykowy wyciąg narciarski i nartostrada “Złotówka”.

Na widokowej polanie znajduje się również Strzecha Akademicka, czyli drugie największe schronisko w polskich Karkonoszach. Znajduje się na wysokości 1258 m n.p.m. i uważane jest za jedno z najstarszych schronisk w Karkonoszach, w końcu przyjmuje w swoje progi turystów już od 1907 roku. Dziś schronisko posiada ponad 100 miejsc noclegowych, to z pewnością świetny punkt na klimatyczny nocleg w Karkonoszach.

Spod schroniska Strzecha Akademicka do Karpacza możemy wrócić w niespełna 1 godz. czarnym szlakiem przez Biały Jar. 20 marca 1968 roku w Białym Jarze zeszła lawina, która porwała 24 osoby. Na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia w Białym Jarze stanął pomnik, który również porwała lawina. Obecny monument stoi nieco z  boku przy czarnym szlaku i został zbudowany z resztek wcześniejszego postumentu.

Ile się idzie do Strzechy Akademickiej? Szlak w pętli liczy 6,5 km, a na jego przejście w dwie strony potrzebujemy około 2h 30 min.

8. Łabski Szczyt i Szrenickie Mokradła – atrakcje Karkonoszy

Jeśli szukasz ciekawego i mało zadeptanego szlaku w Karkonoszach, na którym nie spotkasz tysięcy turystów to koniecznie musisz przemierzyć szlak na halę pod Łabskim Szczytem. Żółty szlak ze Szklarskiej Poręby biegnie szeroką drogą i dość łagodnie pnie się pod górę, więc to super łatwy szlak w Karkonoszach.

Po drodze mijamy Kukułcze Skały, czyli grupę 3 skalnych baszt, jaka osiąga nawet 7 m wysokości. Mocno spękane skały wyglądają niczym ułożone klocki. Tuż przy skałach jest nawet miejsce z ławeczkami. Kilkaset metrów dalej mamy już Halę pod Łabskim szczytem, a na niej schronisko PTTK z restauracją. Na krótszy wypad w Karkonosze dla początkujących lub z dzieckiem polecamy skróconą wersję tylko do Hali pod Łabskim Szczytem.

Warto tutaj nieco zboczyć z trasy i na Łabski szczyt iść przez Szrenickie Łąki, czyli wysokogórskie torfowiska. Zielony szlak po tak zwanej mokrej drodze urozmaicają nam liczne drewniane kładki. Dalej kierujemy się już czerwonym szlakiem w stronę Łabskiego Szczytu, po drodze mijamy jeszcze skałę Twarożnik.

Łabski Szczyt to wzniesienie jakie rozciąga się pomiędzy Szrenicą, a Śnieżnymi Kotłami. Ten czwarty pod względem wysokości szczyt w polskich Karkonoszach, osiąga 1471 m n.p.m. Co ciekawe, szlak nie prowadzi przez jego kamienisty wierzchołek, ale tuż obok. Cała formacja skalna pokryta jest wyjątkowymi i chronionymi porostami, jakie wyróżnia tutaj seledynowy kolor.

Z Łabskiego Szczytu do Szklarskiej Poręby wracamy niebieskim szlakiem, czyli tak zwaną czeską drogą. Po drodze mijamy jeszcze imponujące Borówczane Skały, które mają nawet 12 m wysokości.

Ile się idzie na Łabski Szczyt? Trasa w pętli liczy 19 km, a na jej przejście potrzebujemy około 6 godz.

9. Wodospad Szklarki – najłatwiejszy szlak Karkonoszy

Wodospad Szklarki to drugi najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Ta malownicza kaskada leży 525 m n.p.m., a jej strumień spada z wysokości 13,3 m do uroczego wąwozu Szklarki. Dodatkowo tuż nad brzegiem strumienia możemy odpocząć w schronisku Kochanówka, a trasa do wodospadu to krótki spacer, idealny dla rodzin z dziećmi.

Co warto zobaczyć w okolicy Szklarskiej Poręby? Zdecydowanie jedną z ciekawszych atrakcji jest niezwykle popularny wodospad Szklarki. Nic w tym dziwnego, skoro szlak do wodospadu to zaledwie 15 minutowy spacer trasą z parkingu, która jest w dodatku dziecinnie łatwa do pokonania.

Jak dojść do wodospadu Szklarki i ile się idzie? Najkrótszy niebieski/czarny szlak do wodospadu biegnie z parkingu przy ulicy Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie (droga nr 3). Trasa liczy niecałe 500 metrów, a na jej przejście potrzebujemy około 15 minut w jedną stronę.

Co ważne, ten szlak prowadzi szeroką brukowaną drogą, więc do wodospadu Szklarki możemy się śmiało wybrać z małym dzieckiem, albo dojechać wózkiem dziecięcym. Ta atrakcja Karkonoszy dostępna jest też dla osób niepełnosprawnych.

Najbardziej polecamy szlak w pętli do wodospadu Szklarki. Najlepiej rozpocząć go w Szklarskiej Porębie i kierować się żółtym szlakiem do wodospadu. Tutaj trasa prowadzi nas niezwykle malowniczo wzdłuż potoku Szklarka. Natomiast wrócić możemy szlakiem zielonym, który biegnie wzdłuż potoku Kamienna. Trasa w pętli liczy 3,6 km, natomiast przejść ją możemy w niecałe 1,5 godz.

Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie – szlaki, parking, cennik

10. Śnieżne Stawki – malowniczy szlak Karkonoszy

Tuż u podnóża imponujących ścian Śnieżnych Kotłów ukryły się w dolinach małe lecz niezwykle urocze jeziorka. Znajdziemy tutaj 8 polodowcowych stawów, które są bezodpływowe, aż 6 z nich pojawia się jedynie okresowo.

Szlak na Śnieżne Stawki najlepiej zacząć z Jagniątkowa, czyli dzielnicy Jeleniej Góry. Tutaj kierujemy się niebieskim szlakiem, który prowadzi nas wąska kamienistą ścieżką przez las. Po drodze mijamy grupę skał Paciorki oraz punkt widokowy. Dalej wpadamy na Rozdroże pod Śmielcem i kierujemy się już zielonym szlakiem przez Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem aż do Śnieżnych Stawków.

Choć szlak biegnie doliną jest niezwykle widokowy. Przede wszystkim mamy tutaj niezwykłą panoramę na Mały i Wielki Śnieżny Kocioł, ich pionowe ściany robią piorunujące wrażenie. Zielonym szlakiem docieramy do schroniska Pod Łabskim Szczytem skąd do Jagniątkowa wracamy czarnym szlakiem. Ścieżka pod reglami to typowy górski szlak z mnóstwem kamieni na trasie, zdecydowanie trudnych do przejścia dla małych dzieci.

Ile się idzie na Śnieżne Stawki? Trasa liczy w pętli 16,8 km, a na jej przejście trzeba przeznaczyć około 6h.

Czy warto jechać w Karkonosze? Zdecydowanie Karkonosze to świetne miejsce na spędzenie urlopu. Ciekawych atrakcji tu nie brakuje, dodatkowo możemy każdy dzień spędzić na innym szlaku. Śnieżka, Śnieżne Kotły, Samotnia, czy Wodospad Kamieńczyka to tylko kilka z niepowtarzalnych atrakcji, jakie czekają na nas w Karkonoskim Parku Narodowym.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

5 5 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments