Stolica Karkonoszy, miasto jelonków, niepowtarzalnych zabytków oraz zniewalających widoków. Jelenia Góra to idealny kierunek dla wielbicieli górskich wędrówek, pasjonatów zamków i pałaców, smakoszy dobrej kuchni, a także fanów rowerowych wypadów. Zdecydowanie lista atrakcji jest tak różnorodna, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Co zobaczyć w Jeleniej Górze? Jak przystało na stolicę Karkonoszy Jelenia Góra jest idealnym miejscem wypadowym na górskie szlaki. Możemy stąd ruszyć na Śnieżne Kotły, Szrenicę, do wodospadu Szklarki lub Kamieńczyka. Blisko jest również do widokowych szczytów Rudaw Janowickich, Gór Kaczawskich czy Gór Izerskich.

Jednak góry to nie wszystko, niezwykle ciekawie prezentuje się tu również Dolina Pałaców i Ogrodów. Warto też pamiętać, że dzielnica Jeleniej Góry, czyli Cieplice są najstarszym uzdrowiskiem w Polsce. A do tego na wyciągnięcie ręki mamy zamek Chojnik, malowniczą Dolinę Bobru z zaporą wodną Pilchowice, czy też niezwykle popularne miasta jak Karpacz i Szklarska Poręba. Jelenia Góra to też idealny kierunek na rodzinny wypad z dzieckiem. Poniżej znajdziesz listę naszych ulubionych atrakcji, jakie koniecznie musisz zobaczyć w Jeleniej Górze.

Karkonosze atrakcje – 25 wyjątkowych miejsc, co warto zobaczyć i gdzie pojechać?

Jelenia Góra – dojazd, parkingi, ciekawostki

Gdzie leży Jelenia Góra? Miasto położone jest w południowej części województwa dolnośląskiego, leży w centrum Kotliny Jeleniogórskiej, która jest malowniczo wkomponowana pomiędzy Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie.

Przez miasto przepływa rzeka Bóbr oraz Kamienna. Jelenia Góra to również bardzo długie miasto, które ciągnie się na odcinku ponad 30 km, a jej południowe krańce dochodzą aż do granicy z Czechami. Przed wojną Jelenia Góra nosiła nazwę Hirschberg. Obecnie w Jeleniej Górze mieszka około 75 tys. osób.

Karkonosze szlaki – 10 najciekawszych tras z Karpacza i Szklarskiej Poręby w Karkonoskim Parku Narodowym

Jak dojechać do Jeleniej Góry? Przez miasto przebiega linia kolejowa, więc bez problemu dostaniemy się tutaj chociażby pociągiem z Wrocławia. Główna droga, jaka przecina miasto to krajówka o nr 3, biegnie ona dalej w kierunku Szklarskiej Poręby i Czech.


Gdzie zaparkować w Jeleniej Górze? Bezpłatny parking znajdziesz przy ul. Kamienne Schodki (blisko rynku), na ul. Kochanowskiego, a także na ulicy Cervi przy Parku Zdrojowym w Cieplicach.

Sudety atrakcje i szlaki – TOP 20 miejsc, gdzie najlepiej pojechać i co warto zobaczyć?

Jelenia Góra – mapa atrakcji

1. Rynek w Jeleniej Górze – najciekawsze atrakcje

Sercem Jeleniej Góry i zarazem najpiękniejszą częścią miasta jest uroczy rynek z kolorowymi podcieniowymi kamienicami, reprezentacyjnym ratuszem, czerwonym tramwajem, a także mnóstwem małych jelonków, jakie możemy spotkać na każdym kroku.

 • W samym centrum prostokątnego rynku stoi już prawie 300 letni ratusz z kwadratową wieżą. Specjalnym mostkiem zbudowanym na I piętrze jest on połączony z sąsiednimi kamieniczkami 7 Domów. Na ratuszu znajduje się również łaciński napis “Miasto zbudował Bolesław Krzywousty w 1108 roku”. Łatwo możemy więc policzyć, że Jelenia Góra ma już ponad 900 lat.
 • Przed ratuszem warto jeszcze zwrócić uwagę na fontannę Neptuna, która stanęła w miejscu dawnej miejskiej studni. Jeleniogórski rynek tętni życiem, w podcieniach kamienic możemy znaleźć świetne restauracje, kawiarnie i cukiernie. 
 • Warto też zajrzeć do monumentalnej bazyliki św. Erazma i Pankracego, która znajduje się w sąsiedztwie rynku. Jak się okazuje to najstarszy budynek w mieście. Kościół ma aż 56 m długości, a jego sufit tworzy niezwykle wysokie krzyżowo-żebrowe sklepienie.
 • Koniecznie trzeba przespacerować się 750 m deptakiem w Jeleniej Górze, który z rynku prowadzi ulicą Konopnickiej, a później 3 maja. Na deptaku możemy zobaczyć chociażby basztę i bramę Wojanowską, kaplicę św. Anny, czy Kościół Łaski, który jest niezwykle ciekawym zabytkiem miasta.

2. Jelenia Góra Wieża Bramy Zamkowej – darmowe atrakcje

Kolejnym ciekawym widokowym punktem Jeleniej Góry jest Wieża Bramy Zamkowej. To pozostałość po dawnych miejskich murach. Z czasem jak miasto zaczęło się rozrastać mury przestały spełniać swoją funkcję, a wręcz przeciwnie stały się zbędne, dlatego też z krajobrazu Jeleniej Góry praktycznie zniknęły.

Ostała się jednak piękna wieża przy zamkowej bramie. Wieża ma 5 kondygnacji, a jej najwyższe piętro to dziś świetny punkt widokowy na starówkę. Obecnie to jedna z dwóch miejskich bram jakie ocalały w Jeleniej Górze, kolejna to Brama Wojanowska.

3. Szlak Jelonków – atrakcje Jeleniej Góry dla dzieci

Wrocław ma swoje krasnale, a Jelenia Góra ma Jelonki. Te małe rzeźby zdobią ulicę miasta i tworzą ciekawy szlak. Co robić z dziećmi w Jeleniej Górze? Warto odwiedzić Punkt Informacji Turystycznej, żeby dostać mapkę z zaznaczonymi jelonkami, albo kupić książeczkę, w której są zaznaczone wszystkie figurki z ciekawą legendą dla najmłodszych oraz kolorowanką.

Ile jest jelonków w Jeleniej Górze? Na ten moment figurek jest 18, ale co roku przybywa ich przynajmniej kilka. Kolejną fajną opcją zwiedzania miasta dla dzieci jest skorzystanie z aplikacji Jeleniogórskie Questy, za rozwiązanie zadań czeka nagroda.

4. Kościół Łaski – najpiękniejsza świątynia Jeleniej Góry

W 1718 roku na terenie Jeleniej Góry został zbudowany przez protestantów jeden z 6 Kościołów Łaski, które pojawiły się na Śląsku. Jak się okazuje wierni w zamian za pozwolenie na budowę świątyń musieli zapłacić cesarzowi Józefowi I Habsburgowi łapówkę w wysokości 700 tys. gulienów. Skoro protestanci zapłacili tak ogromną sumę za samo pozwolenie na budowę, to możemy się domyślać, że świątynie są wyjątkowo piękne.

Kościół Łaski w Jeleniej Górze jest zbudowany na planie krzyża greckiego, składa się z aż 3 poziomów i jest w stanie pomieścić 7 tys. wiernych. Jego wnętrze zachwyca pięknie zdobionym ołtarzem i organami, które dość nietypowo są położone nad nim.

Niezwykle prezentuje się tu również ambona z piaskowca oraz polichromie. Teren wokół kościoła to dawny cmentarz z 18 barokowymi kapliczkami. Po wojnie świątynia przeszła w ręce katolików, dziś jest to kościół pw. Krzyża Świętego.

Godziny otwarcia: kwiecień-październik od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 16:00, w piątki czynne od 11:00.

Bilet wstępu – 5 zł.

5. Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

Jeśli chcesz odkryć historię Karkonoszy, spotkać się z jego rodowitymi mieszkańcami, poznać trudne wojenne losy tych ziem oraz przesiedleńców, to koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

Jakie atrakcje czekają na nas w Muzeum Karkonoskim? Już na wejściu do muzeum możemy zobaczyć oryginalną sudecką chatę, która liczy 200 lat. Warto zajrzeć do jej wnętrza i przekonać się jak na przestrzeni lat zmieniły się warunki życia oraz pracy.

Następnie na ekspozycji poznajemy ludowe zwyczaje, piękne regionalne stroje, czy też sakralne dzieła sztuki. Odkrywamy też historię przesiedleńców, którzy po wojnie trafili na ziemie odzyskane i przywieźli ze sobą nowe obrzędy, czy kulturę. Zobaczymy tu również wystrój salonu mieszczańskiego oraz drewniany przekrój Kościoła Łaski. Ciekawie prezentuje się też wystawa szkła, która mieści się na I piętrze muzeum.

Godziny otwarcia październik-marzec, czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00-16:00, kwiecień-wrzesień w godzinach 9:00-17:00.

Cennik biletów wstępu: 20 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy. Środa jest dniem bezpłatnego zwiedzania muzeum.

6. Time Gates – Jelenia Góra i jej tajemnicze atrakcje

Co robić w Jeleniej Górze kiedy pada deszcz? Zdecydowanie jedną z ciekawszych atrakcji Jeleniej Góry, jaka z pewnością zaciekawi dzieci jest podróż po tajemniczych podziemiach Karkonoszy. Time Gates to niezwykła podróż do przeszłości Dolnego Śląska, wyprawa do wydrążonych tuneli pod Wzgórzem Kościuszki.

Do mrocznych podziemi wyruszamy w małych grupach z przewodnikiem, po drodze mamy okazję zanurzyć się w opowieść o słynnym złotym pociągu, odkryć legendę o Duchu Gór, czy też poznać historię drążenia podziemnych korytarzy, a przy okazji spróbować rozwikłać ich niewyjaśnioną zagadkę.

Warto pamiętać, że temperatura w podziemiach wynosi zaledwie 9 stopni, trzeba zatem założyć wygodne nieprzemakalne obuwie oraz ciepło się ubrać.

Godziny otwarcia Trasa Historyczna 10:30, 11:30,  13:30, 15:30, 16:30, 17:30 trasa historyczna Maxi. Trasa naukowa 12:29 i 14:31. (Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie z lampami naftowymi).

Cennik biletów wstępu: 35 zł bilet normalny, 30 zł bilet ulgowy.

7. Park na wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze

Jednym z ciekawszych terenów rekreacji w Jeleniej Górze jest park wzgórza Tadeusza Kościuszki. Najwyższe wzniesienie parku wznosi się 400 m n.p.m. i co ciekawe stała na nim kiedyś szubienica. Dziś jedną z ciekawszych atrakcji parku jest geologiczny przekrój Sudetów.

20 metrowa ekspozycja pokazuje nam niezwykłą różnorodność Sudetów. Tworzy go prawie 30 różnych skał, które zostały pobrane ze 100 km odcinka górskich pasm. Możemy zatem zobaczyć z jakiej skały zbudowana jest Śnieżka, Szczeliniec Wielki, czy też góry Kaczawskie. W parku znajduje się również plac zabaw dla dzieci i Kaczy Staw.

8. Wieża Krzywoustego – najlepszy punkt widokowy na Jelenią Górę

Według miejscowej legendy książę Bolesław Krzywousty na jednym ze wzgórz Doliny Bobru założył gród, który miał być zalążkiem późniejszego miasta Jelenia Góra. Dziś to wzniesienie nosi nazwę Wzgórze Krzywoustego. Obecnie na jego szczycie o wysokości 375 m n.p.m. stoi wieża widokowa o nazwie Grzybek.

35 metrowa wieża stanęła na górze w 1911 roku, czyli w 800 rocznicę budowy na wzgórzu zamku i zarazem początków istnienia miasta. Żeby wejść na taras widokowy musimy pokonać kręte kamienne schody. Z Grzyba roztacza się świetna panorama na Jelenią Górę oraz Karkonosze.

To darmowa atrakcja czynna od kwietnia do października: 8:00-20:00, od listopada do marca: 8:00-16:00.

9. Borowy Jar – szlak rowerowy doliną Bobru do gościńca Perła Zachodu

Borowy Jar to jedno z piękniejszych miejsc w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru. Ten 5 km szlak prowadzi z Jeleniej Góry do Siedlęcina. Niezwykle malowniczy odcinek rzeki oddziela tutaj Góry Kaczawskie po prawej stronie i Pogórze Izerskie po lewej.

Borowy Jar możemy pokonać jednym ze szlaków pieszych: żółty biegnie wzdłuż rzeki, a zielony to Szlak Zamków Piastowskich. Borowy Jar możemy również przejechać szlakiem rowerowym ER-6.

Po drodze mamy okazję wejść na wieżę widokową Grzybek, stanąć pod imponującym mostem kolejowym, odwiedzić ruiny papierni, czy skosztować orzeźwiającej wody ze źródełka. Warto również wejść na górę Grapy, skąd roztacza się panorama na Jelenią Górę.

Park Krajobrazowy Doliny Bobru – 12 atrakcji, które warto zobaczyć, szlaki, trasa rowerowa

10. Uzdrowisko Cieplice Śląskie Zdrój

Malowniczy Park Norweski i Zdrojowy, piękny barokowy pałac Schaffgotschów, który ma aż 81 m długości, a do tego termalne źródła lecznicze. Cieplice Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. To również najstarsze uzdrowisko w Polsce, założone w 1281 roku.

Z czego słyną Cieplice? Największym skarbem Cieplic Śląskich Zdrój są gorące źródła termalne, których temperatura osiąga prawie 90 °C, co czyni je najgorętszymi źródłami na terenie Polski. 

Cieplice Śląskie Zdrój to niezwykle uroczy zakątek Jeleniej Góry. W tym nowoczesnym uzdrowisku możemy odpocząć przy tężni solankowej, odwiedzić źródło Marysieńka, czy też zrelaksować w cieniu zacisznego parku zdrojowego. Cieplice będą również świetnym pomysłem na weekendowy wypad z dzieckiem. O najciekawszych atrakcjach Cieplic dowiesz się więcej z osobnego wpisu.

Cieplice Śląskie Zdrój – najciekawsze atrakcje i zabytki, TOP 10 miejsc, jakie warto zobaczyć

11. Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach – atrakcja dla dzieci

Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach to bogata wystawa świata przyrody, która znajduje się w budynku dawnego klasztoru cystersów. Co ciekawe zbiory były kolekcjonowane przez rodzinę Schaffgotschów już 200 lat temu.

Co ciekawego możemy zobaczyć na wystawach Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach Zdrój? Autentyczne okazy zwierząt z najróżniejszych zakątków świata, od kolorowych ptaków, egzotycznych tygrysów i małp, po potężnego słonia. W kolorowych dioramach spotkamy również mnóstwo naszych rodzimych zwierząt. Muzeum to świetna atrakcja Cieplic dla dzieci.

Co ważne, wszystkie eksponaty są prawdziwe, odpowiednio zakonserwowane i udostępnione do zwiedzania, dlatego też wyglądają jak żywe. W muzeum przyrodniczym znajdziemy również piękną kolekcję motyli, skamieniałości, poroża jeleni oraz modeli grzybów. Dodatkowo w jednej z sal mamy okazję zobaczyć prawie 300 letnie barokowe freski.

Muzeum czynne jest codziennie, w poniedziałki w godzinach 11:00-16:00. Natomiast w pozostałe dni tygodnia w miesiącach maj-wrzesień 9:00-17:00, październik-kwiecień 9:00-16:00.

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 13 zł (dzieci do lat 4 mają wstęp bezpłatny).

Przy muzeum znajduje się bezpłatny parking dla zwiedzających, dokładny adres to Cieplicka 11A, 58-560 Jelenia Góra.

12. Zamek Chojnik – atrakcja Jeleniej Góry z nutą legend

Jelenia Góra to miasto, którego atrakcje są niezwykle różnorodne. Zdecydowanie warto tutaj zdobyć górę Chojnik oraz ruiny zamku. To świetny punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórska, Karkonosze, Rudawy Janowickie i Izery. Zamek Chojnik to twierdza pełna historycznych ciekawostek.

Co wyjątkowego czeka na nas na zamku Chojnik? Malowniczy szlak przez zakamarki Karkonoskiego Parku Narodowego, zjawiskowe widoki z zamkowej wieży, a do tego ciekawa legenda o Kunegundzie. Co więcej, na zamku działa też regionalna karczma.

Zamek Chojnik w Jeleniej Górze – zwiedzanie, najciekawszy szlak

13. Centrum Przyrodniczo – Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego

Sobieszów to kolejna ciekawa dzielnica miasta Jelenia Góra, w której znajdziemy świetne atrakcje. Właśnie tutaj ma swoją siedzibę nowoczesne multimedialne muzeum poświęcone Karkonoskiemu PN. Co ciekawe, jego lokalizacja jest wyjątkowa, bo mieści się w budynkach folwarcznych Pałacu Sobieszów, który kiedyś należał do bogatego rodu Schaffgotschów.

Wystawa Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego składa się w sumie z 6 sal, które mieszczą się w zabytkowej Wielkiej Stajni. To nowoczesna atrakcja Jeleniej Góry idealna na wypad z dzieckiem. Ekspozycja nosi nazwę “Klimatyczne Karkonosze”, a jej zwiedzanie zaczynamy od podróży w kosmos. Oglądając dwa filmy możemy zrozumieć w jaki sposób powstał wszechświat, ziemia oraz Karkonosze.

Kolejno przemierzamy wystawy i niczym odkrywcy poznajemy ciekawostki, chociażby o tym jak zmienna jest w górach pogoda. Zaglądamy również w najskrytsze zakamarki karkonoskich lasów, by poznać ich mieszkańców. Cała ekspozycja jest multimedialna, możemy sami przeprowadzać małe doświadczenia i dosłownie bawić się na wystawie.

CPE czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach: 9:00 – 17:00, wejście na ekspozycję odbywa się co 30 minut. Średni czas zwiedzania to 1,5 godz.

Cennik biletów wstępu: 35 zł bilet normalny, 25 zł bilet ulgowy.

14. Pałac Sobieszów w Jeleniej Górze

Drugą częścią Centrum Przyrodniczo – Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego jest Pałac Sobieszów. Wystawa znajduje się w zabytkowym budynku pałacu rodziny Schaffgotschów. Multimedialna ekspozycja mieści się na parterze i składa się z 8 sal. Zwiedzanie zaczynamy od opowieści na temat pożaru zamku Chojnik, który był główną siedzibą arystokratycznego rodu Schaffgotschów.

To właśnie pałac w Sobieszowie stał się ich nowym domem po pożarze zamku. W kolejnych salach poznajemy poszczególnych członków tej arystokratycznej rodziny, odkrywamy zwyczaje, jakie panowały wtedy na dworze. Co ciekawe, mimo iż Schaffgotschowie zarabiali głównie na wycince lasów, to jako pierwsi również zaczęli dbać o Karkonoską przyrodę.

W kolejnych pomieszczeniach dowiadujemy się jak wyglądała praca drwala, podglądamy też tajemnicze życie zwierząt, a także odkrywamy początki powstania Karkonoskiego PN. Pałac Sobieszów i jego multimedialna wystawa to kolejna ciekawa atrakcja, jaką warto zobaczyć w Jeleniej Górze również z dzieckiem.

Ekspozycja czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach: 9:00 – 17:00. Średni czas zwiedzania wystaw to 1h.

Cennik biletów wstępu: 25 zł bilet normalny, 18 zł bilet ulgowy.

15. Dom Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie

W górskiej dzielnicy Jeleniej Góry o nazwie Jagniątków, u podnóża monumentalnych Karkonoszy mamy okazję zwiedzić piękną willę, która była domem niemieckiego noblisty Gerharta Hauptmanna. Dziś w tym miejscu mieście muzeum poświęcone osobie tego wybitnego pisarza.

Kim był Gerhart Hauptmann? Przede wszystkim niezwykle cenionym dramaturgiem i powieściopisarzem, a także podróżnikiem. Urodził się w 1862 roku w Szczawnie Zdrój w niezbyt zamożnej rodzinie, jednak ożenił się z Marią Thienemann, córką bogatego kupca. Można powiedzieć, że to małżeństwo otworzyło mu niejako drogę do kariery, dalekich podróży i rozwoju.

Hauptmann w 1901 roku przeprowadza się do pięknej willi w Jagniątkowie. Zdecydowanie przełomową datą jest 1912 roku kiedy Gerhart Hauptmann dostaje literacką nagrodę Nobla. Hauptmann umiera w Jagniątkowie 1946 roku, jednak pochowany zostaje na ukochanej wyspie Hiddensee.

Willa z zewnątrz przypomina bajkowy zamek z wieżyczkami, dodatkowo otacza ją 1,6 ha park. Dziś zaglądając do jego wnętrz możemy zobaczyć 7 muzealnych sal, które są poświęcone twórczości Gerharta. Możemy w nich odkryć między innymi gabinet pisarza, salę kominkową, bibliotekę, a także jadalnię. Najpiękniejszy jest jednak tutaj hol, który w całości pokryty jest kolorowymi polichromiami.

Godziny otwarcia Muzeum Dom Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie: październik-kwiecień codziennie w godzinach 9:00-16:00, maj-wrzesień codziennie od 9:00 do 17:00.

Cennik biletów wstępu: 15 zł bilet normalny, 8 zł bilet ulgowy. Dniem bezpłatnego zwiedzania jest poniedziałek.

Jelenia Góra – najlepsze restauracje, gdzie zjeść?

Jelenia Góra to miasto wyśmienitych smaków i ciekawej kuchni. Nie brakuje tutaj dobrych kawiarni, nowoczesnych barów i świetnych restauracji idealnych rodzinny na obiad, czy romantyczną kolację. Gdzie zatem zjeść w Jeleniej Górze?

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

 • Najlepsze burgery w mieście zjesz w American Burger na ul. Różyckiego oraz Burger Statnion przy dworcu PKP
 • Na smaczne śniadania warto się wybrać do bistra Dzień Dobry lub Cafeina
 • Wyśmienitą pizzę w Jeleniej Górze serwuje restauracja I Love Pizza oraz Szary Piec
 • Na pyszny obiad możesz się wybrać do restauracji Sofa, Cytrynowy Pieprz, Drama, albo Kucie Smaku oraz Vintage Bistro (Cieplice)
 • Najlepsze kawiarnie Jeleniej Góry to cukru.cafe, Caffe Szept oraz Kawiarnia Świtezianka Cafe

Co jeszcze warto zobaczyć w najbliższej okolicy Jeleniej Góry?

Dolina Pałaców i Ogrodów – 10 najpiękniejszych zamków oraz pałaców w Kotlinie Jeleniogórskiej
Sokolik i Krzyżna Góra – szlak w Rudawach Janowickich
 • Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach
 • Rudawski Park Krajobrazowy z widokowym szlakiem na Sokolik Duży i Krzyżną Górę
 • Wieża Książęca w Siedlęcinie ze zjawiskowymi freskami z legendą o rycerzu Lancelocie
 • Jezioro Pilchowice z drugą największą zaporą w Polsce oraz kolejowym mostem
Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie – szlaki, parking, cennik
Zamek Księcia Henryka w Staniszowie na górze Grodna – szlak, dojazd, zwiedzanie
Wodospad Kamieńczyka – szlak, zwiedzanie atrakcji Szklarskiej Poręby
5 12 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments