Stadion Narodowy w Warszawie to największy stadion w Polsce, który podczas meczu jest w stanie pomieścić aż 58 tysięcy kibiców. To również największa arena koncertów, na jaką może wejść łącznie z płytą boiska 80 tysięcy widzów. Jednak stadion PGE Narodowy jest też świetnym miejscem do zwiedzania podczas wizyty w Warszawie.

Stadion Narodowy w Warszawie nosi imię wybitnego polskiego piłkarza i trenera Kazimierza Górskiego. Ten potężny obiekt został zbudowany w dzielnicy Warszawy Praga-Południe, dokładnie w miejscu, gdzie przed laty stał historyczny Stadion X-lecia. Od 1955 roku odbywały się na nim najważniejsze wydarzenia sportowe jak chociażby mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej, finały Pucharu Polski w piłce nożnej, czy Wyścig Pokoju.

Nowoczesny obiekt jakim jest PGE Narodowy był budowany w latach 2008-11 na piłkarskie mistrzostwa Europy UEFA EURO, jakie odbyły się w 2012 roku. Obecnie stadion jest nie tylko miejscem piłkarskich rozgrywek, ale i licznych koncertów, wystaw, konferencji, czy eventów. Co więcej, Stadion Narodowy możemy również zwiedzać z przewodnikiem. To świetna atrakcja Warszawy, na którą warto się wybrać również z dzieckiem.

Stadion PGE Narodowy Warszawa – dojazd, parking, mapa

Jak dojechać na Stadion PGE Narodowy? Najwygodniej jest tutaj dotrzeć metrem linii M2, które dociera na stadion z centrum Warszawy w kilka minut.

Gdzie zaparkować samochód przy stadionie PGE Narodowy? Stadion ma również parking podziemny oraz potężny parking na błoniach, który jest w stanie pomieścić tysiące samochodów. Oficjalnie parking przy PGE Narodowym jest bezpłatny, jednak podczas meczów i koncertów obowiązuje opłata parkingowa.

Wycieczki z przewodnikiem po PGE Narodowy w Warszawie – co można zwiedzić i ile kosztuje wejście?

Jedną z ciekawych opcji zwiedzania stadionu PGE Narodowy w Warszawie jest wycieczka z przewodnikiem. Do wyboru mamy dwie trasy.


Trasa Piłkarskie Emocje to podstawowa ścieżka zwiedzania stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Podczas spaceru z przewodnikiem, który trwa 60 minut odwiedzamy trybuny, loże VIP, piłkarskie szatnie, salę konferencyjną i punkt widokowy.

Bilet wstępu na zwiedzanie stadionu PGE Narodowy w Warszawie na trasie Piłkarskie Emocje kosztuje: 35 zł bilet normalny, 25 zł bilet ulgowy.

Na pasjonatów stadionowych opowieści czeka jeszcze dłuższa trasa zwiedzania Poczuj się jak VIP, która trwa 90 minut. Podczas zwiedzania zobaczysz sektor VIP i najbardziej prestiżowe loże, Biznes Klub, Press Room, szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, płytę boiska, trybunę dolną, czy kaplicę wielowyznaniową.

Bilet wstępu na zwiedzanie stadionu PGE Narodowy w Warszawie na trasie Poczuj się jak VIP kosztuje: 40 zł bilet normalny, 30 zł bilet ulgowy.

W jakich godzinach można zwiedzać Stadion Narodowy? Wejścia na zwiedzanie stadionu z przewodnikiem są w tygodniu o godzinie. 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00, a w weekendy co godzinę od 10:00. Natomiast punkt widokowy jest czynny codziennie w godzinach 10:00-22:30.

Stadion PGE Narodowy Warszawa w liczbach – ciekawostki i zaskakujące fakty

Ile miejsc jest na Stadionie Narodowym Warszawa? Podczas imprez sportowych na stadion wchodzi 58 580 kibiców na trybuny, natomiast w czasie koncertów 72 900 osób. Stadion ma aż 8 poziomów.

Powierzchnia całkowita stadionu wynosi 203 920 m². Rozpiętość konstrukcji rozsuwanego dachu wynosi 240 × 270 m. Najwyższy punkt stadionu ma wysokość 70 metrów Zarówno fasada stadionu jak i krzesełka na trybunach mają biało-czerwone barwy narodowe. Proces otwarcia i zamknięcia dachu trwa kilkadziesiąt minut.

Do dyspozycji są 62 loże VIP, stadion ma dwupoziomowy parking podziemny na 1756 samochodów i 965 toalet. Na terenie stadionu jest również kaplica wielowyznaniowa, która nie zawiera żadnych symboli religijnych.

Murawa na stadionie PGE Narodowy jest rozkładana kilka razy w roku (około 3-4 razy). Koszt przedsięwzięcia to około 1 200 000 zł. Koszt budowy stadionu wyniósł 1,92 mld zł. Natomiast miesięczne utrzymanie stadionu kosztuje około 1,5 mln złotych.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

Jakie atrakcje warto jeszcze zobaczyć w Warszawie?

  • Na wiślanej skarpie w centrum Warszawy mamy okazję zobaczyć jedną z piękniejszych atrakcji stolicy. Budynek biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz zjawiskowe ogrody na dachu to prawdziwa architektoniczna perełka miasta, jaką na dodatek możemy zwiedzić za darmo.
Ogrody na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Centrum Nauki Kopernik to prawdziwy raj dla wielbicieli nauki, pasjonatów eksperymentowania oraz odkrywców, którzy lubią się przy tym dobrze bawić. To świetna atrakcja Warszawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tutaj każdy może odkryć w sobie nieznane mu dotąd zdolności.
Centrum Nauki Kopernik – świetna atrakcja dla dzieci w Warszawie
  • Jedną z atrakcji Warszawy, jaką warto zobaczyć jest Zamek Królewski. Zwiedzając jego wnętrza odkrywamy zjawiskowe apartamenty z Salą Tronową, niezwykłe dzieła sztuki Matejki i Rembrandta oraz miejsce, gdzie została uchwalona konstytucja 3 maja.
Zamek Królewski w Warszawie – zwiedzanie wystaw, godziny otwarcia, cennik
  • Najlepszym miejscem do poznania przebiegu tej największej bitwy miejskiej w Polsce jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzając jego interaktywną wystawę odkrywamy poruszające historie i opowieści powstańców, czyli marzycieli i bohaterów, którzy chcieli wywalczyć sobie wolność.
Muzeum Powstania Warszawskiego – zwiedzanie wystaw
  • 237 m wysokości, 3288 pomieszczeń i aż 46 piętra. Zdecydowanie już same cyfry związane z Pałacem Kultury i Nauki robią imponujące wrażenie. Jeszcze piękniejszy jest widok, jaki roztacza się z tarasu widokowego PKiN. Właśnie tutaj mamy okazję zobaczyć najpiękniejszą panoramę stolicy.
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – taras widokowy, zwiedzanie
5 1 vote
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments