Wenecja Północy, Amsterdam Wschodu, miasto mostów i krasnali, to tylko kilka z określeń Wrocławia. To kolorowe miasto jest przepełnione nieszablonowymi atrakcjami, pięknymi zabytkami, a także nowoczesnością. Co warto zwiedzić we Wrocławiu? Stworzyliśmy przewodnik po 20 topowych miejscach, które po prostu trzeba zobaczyć.

Breslau to niemiecka nazwa Wrocławia, który dopiero po 1945 roku znalazł się w granicach Polski. Historia miasta jest bardzo burzliwa, a przez to i niezwykle bogata. Po wojnie do Wrocławia trafili przesiedleńcy ze wschodu, by właśnie tutaj budować od nowa swój dom i zarazem postawić na nogi zrujnowane miasto. 

Obecnie we Wrocławiu wciąż czuć niezwykłą kulturową i etniczną mieszankę. Co ciekawe, Wrocław w rankingach plasuje się na podium jako najszczęśliwsze i najwygodniejsza do życia miejsce w Polsce. Dzisiejszy Wrocław to miasto przepełnione turystycznymi atrakcjami, świetną kuchnią, ciekawymi muzeami, zabytkowymi miejscami i przyrodniczymi skarbami.

Co fajnego możemy zobaczyć we Wrocławiu? Poznaj naszą listę 20 najciekawszych atrakcji i zabytków Wrocławia, które warto zwiedzić. W naszym mini przewodniku dowiesz się co robić we Wrocławiu w jeden dzień, podczas weekendowego wypadu, czy podróży z dziećmi.

Dolny Śląsk atrakcje – 15 najciekawszych miejsc, jakie warto zobaczyć

Wrocław – mapa atrakcji

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Jakie atrakcje są ciekawe dla dzieci? Gdzie zaparkować samochód i które restauracje w centrum Wrocławia są najlepsze?

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym wpisie, a poniższa mapa atrakcji powinna Ci ułatwić odnalezienie najfajniejszych miejsc. Na mapie znajdziesz również polecane przez nas hostele i hotele oraz najlepsze restauracje, kawiarnie i bary we Wrocławiu.


1. Rynek we Wrocławiu

Zwiedzanie Wrocławia najlepiej rozpocząć od jego serca i zarazem najpiękniejszego miejsca, czyli rynku. Co ciekawe to jeden z największych rynków w Polsce i zdecydowanie widać to już na pierwszy rzut oka.

Jakie atrakcje i zabytki warto zobaczyć na rynku we Wrocławiu? Centralny punkt rynku zajmuje najpiękniejszy w Polsce ratusz. Jego budowa trwała aż 250 lat. Dziś mieści się w nim gabinet prezydenta miasta, Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, a w piwnicach jedna z najstarszych w Polsce restauracji, czyli Piwnica Świdnicka.

Wrocławski rynek otacza 60 kolorowych kamienic. Najpiękniejsze z nich to kamienica Pod Złotym Słońcem oraz Jaś i Małgosia, które połączone są łukiem. Oprócz tego rynek zdobi pomnik Aleksandra Fredry, fontanna Zdrój, która składa się z 29 tafli szkła, fontanna Niedźwiadek przy ratuszu, czy zabytkowy Pręgierz.

Co ciekawego dzieje się na wrocławskim rynku? Plac jest miejscem wielu wydarzeń, odbywa się tu Jarmark Świętojański (maj-czerwiec), czy Jarmark Bożonarodzeniowy (listopad-grudzień). Rynek jest również sceną dla ulicznych artystów, a zabytkowe kamienice są dziś głównie wykorzystywane przez restauracje i bary.

2. Szlak Wrocławskich Krasnali

Ogromną i zarazem nietypową wizytówką Wrocławia są krasnale. Jeśli wybierasz się na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi to koniecznie odwiedź Punkt Informacji Turystycznej. Można w nim dostać bezpłatną mapkę, dzięki której dzieci będą poznawać miasto i odszukiwać zaznaczonych krasnali.

Skąd się wzięły krasnale we Wrocławiu? Wszystko zaczęło się w latach 80-tych kiedy krasnal w pomarańczowej czapce stał się symbolem walki z komunistycznymi absurdami. Chyba nikt się wtedy nie spodziewał, że po latach krasnale staną się nieodzownym elementem miasta.

Ile jest dziś krasnali we Wrocławiu? W tej chwili jest już ponad 600 figurek krasnali. Jednak co ważne, wciąż przybywają nowe. Krasnala może zamówić sobie praktycznie każdy, wystarczy odpowiedni projekt u rzeźbiarza oraz niemała zapłata rzędu nawet 5 tys. zł i kolejny krasnal trafia do puli atrakcji Wrocławia.

Które wrocławskie krasnale są najciekawsze i warto je odszukać? Zdecydowanie w pierwszej dziesiątce plasują się: GigaHercjusz, eSkajusz Podróżnik, CRAFTer, PędziWagon, Śpioch, W-Skers, Metrolog, Więziennik, Telecław i Powerek.

3. Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic przy katedrze św. Marii Magdaleny we Wrocławiu to jeden z ciekawszych widokowych punktów stolicy Dolnego Śląska. Przepiękna panorama na wrocławski rynek, tajemnicza legenda oraz historyczne ciekawostki, to wszystko czeka na nas w tym ciekawym miejscu Wrocławia.

Mostek Pokutnic lub inaczej Mostek Czarownic łączy dwie wieże katedry św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Z wysokości 45 m mamy możliwość podziwiania najpiękniejszych zabytków Wrocławia, czyli rynku z ratuszem.

Jednak żeby wejść na mostek musimy najpierw pokonać 247 schodów (nie ma windy). Na szczycie możemy zobaczyć dwa wrocławskie krasnale, czyli Teklę i Martynkę, z którymi związana jest również wrocławska legenda.

Punkt widokowy na katedrze św. Marii Magdaleny we Wrocławiu, czyli tak zwany Mostek Pokutnic jest czynny cały rok.

 • w sezonie zimowym w godzinach 10:00-19:00
 • w sezonie letnim 10:00-20:00

Bilet normalny kosztuje 15 zł, natomiast bilet ulgowy 10 zł.

Mostek Pokutnic we Wrocławiu – punkt widokowy na katedrze św. Marii Magdaleny

4. Jatki – nietypowa atrakcja Wrocławia

Jedną z nietypowych atrakcji Wrocławia jest zdecydowanie pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych, jaki możemy zobaczyć na ulicy Stare Jatki. To darmowa atrakcja, do której w parę minut dotrzemy z rynku. Pomnik powstał w miejscu gdzie kiedyś znajdowały się zakłady rzeźnicze, czyli tak zwane jatki.

Dziś wrocławskie jatki należą do artystów. To oni postanowili upamiętnić zwierzęta, jakie trafiają na talerze konsumentów. W 1997 stanął tutaj pierwszy pomnik gęsi z jajkiem, później kozy świni i prosiąt, a następnie kaczki, koguta i królika. Najmłodszy jest pomnik cielaka.

Jatki są dziś bardzo turystycznym miejscem i ciekawą atrakcją Wrocławia, bo każdy chce sobie zrobić zdjęcie z uroczym zwierzakiem. Dodatkowo w małych sklepikach jatek możemy kupić wyjątkową pamiątkę z Wrocławia stworzoną przez tutejszego artystę jak chociażby ceramikę, akwarele, obrazy, biżuterię, czy grafiki.

5. Muzeum Pana Tadeusza – multimedialne atrakcje Wrocławia

W jednej z najpiękniejszych kamienic Wrocławia, czyli Pod Złotym Słońcem mamy okazję zwiedzić multimedialne Muzeum Pana Tadeusza. Właśnie tutaj zobaczymy rękopis książki, której fragment zna na pamięć każdy z nas. Spacer po wystawach to również literacka podróż do czasów wojny i marzeń o wolności.

Jednak muzeum to też świetna atrakcja Wrocławia, w której możemy odbyć historyczną podróż do trudnych czasów II wojny światowej i okupowanej Polski.

Poznamy tu również historię wybitnych Polaków Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Władysława Bartoszewskiego, czy Tadeusza Różewicza. Muzeum Pana Tadeusza to interaktywna i pełna ciekawostek placówka, świetnie przygotowana dla rodzin z dziećmi. To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, jakie warto zobaczyć.

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu jest czynne w dniach: wtorek – niedziela 10:00-17:00.

Cennik biletów wstępu do Muzeum Pana Tadeusza: 25 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy.

Muzeum Pana Tadeusza – Ossolineum Wrocław

6. Zakątek Neonów – nocne atrakcje Wrocławia

Wrocław nocą nabiera całkiem innych kolorów, a jego nietypowe atrakcje zachęcają turystów do zaglądania w mniej popularne miejsca. Właśnie taką nocną perełką miasta jest zakątek neonów z rozświetlonymi 30 kolorowymi neonami. Neony tworzą tutaj pewnego rodzaju galerię sztuki, jednak dopiero po zmroku widać ich piękno.

Jak możemy tutaj trafić? Galeria Neonów we Wrocławiu znajduje się w podwórku przy ulicy Ruskiej 46. Sama wystawa neonów nie wisi w przypadkowym miejscu, gdyż właśnie tutaj w latach 60-tych działał zakład Reklama, który produkował te świetlne szyldy.

Obecnie mieści się tutaj wiele artystycznych galerii, natomiast nocą zakątek zmienia się w gwarne miejsce do towarzyskich spotkań w miejscowych barach.

7. Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

Uniwersytet Wrocławski to najważniejsza wyższa uczelnia w stolicy Dolnego Śląska. Liczący już prawie 300 lat budynek głównego gmachu jest wielkim zabytkiem miasta, skarbnicą wiedzy i zarazem ciekawą  atrakcją do odwiedzenia.

Niezwykła Aula Leopoldina, przepiękna sala Oratorium Marianum, a do tego Wieża Matematyczna, z której roztacza się zjawiskowa panorama na Wrocław. Główny gmach uniwersytetu to dziś zarówno budynek, w którym wciąż uczą się studenci, jak i miejsce, które możemy zwiedzać.

Warto tu zajrzeć żeby poznać legendę słynnego szermierza, stanąć na południku i zachwycić się zarówno widokami wnętrz uniwersytetu jak i panoramą miasta.

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego jest czynne codziennie oprócz śród w godzinach:

 • maj-wrzesień 10:00-17:00, weekendy (sobota-niedziela)dodatkowo do 18:00
 • październik-kwiecień 10:00-16:00

Cennik biletów wstępu do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego na 4 sale (Aula Leopoldina, Oratorium Marianum, Wieża Matematyczna, wystawa): 20 zł bilet normalny, 16 zł bilet ulgowy.

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego – Aula Leopoldina i Wieża Matematyczna

8. Kościół św. Elżbiety – najlepszy widokowy punkt na Wrocław

W sąsiedztwie wrocławskiego rynku, tuż za uroczymi kamienicami Jaś i Małgosia wznosi się monumentalny, ceglany kościół św. Elżbiety, który wyróżnia czerwono-zielona mozaika na dachu oraz niezwykle wysoka wieża. Właśnie kościelna wieża to kolejna atrakcja, jaką warto zobaczyć we Wrocławiu.

Żeby zobaczyć zjawiskową panoramę miasta musimy się nieco natrudzić, na szczyt prowadzi 300 wąskich i bardzo krętych schodów. Jednak panorama jaka roztacza się z wieży zdecydowanie nie ma sobie równych.

Kościół garnizonowy został zbudowany już 400 lat temu przez ewangelików, dziś to jednak kościół katolicki. W 1976 roku spalił się dach kościoła oraz drewniane elementy wnętrza, a jego odbudowa trwa w sumie do dziś.

Wieża na kościele św. Elżbiety jest czynna:

 • kwiecień-październik 10:00-19:00

Cennik biletów wstępu – 15 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy.

9. Ossolineum – najcenniejsza biblioteka w Polsce

Ossolineum to jedna z najstarszych i największych bibliotek w Polsce. Jej fundatorami był bogaty ród Ossolińskich z hrabią Józefem Maksymilianem na czele. Co jest z zbiorach Ossolineum? Kolekcja liczy prawie 2 mln dzieł, cennych obrazów, medali, monet, czasopism, dokumentów, czy starodruków Mikołaja Kopernika, Sienkiewicza i Jana Kochanowskiego. W tym rękopis Adama Mickiewicza “Pan Tadeusz”. 

Piękny budynek biblioteki Ossolineum mieści się w gmachu biblioteki Baworowskich przy ulicy Szewskiej. Warto tutaj zajrzeć i wejść na przepiękny wirydarz oraz zajrzeć do barokowego ogrodu. Ossolineum to świetna atrakcja Wrocławia i niezwykle zaciszne miejsce w samym centrum miasta.

10. Panorama Racławicka – wyjątkowy zabytek Wrocławia

Jeśli jesteś pasjonatem historii, a przy okazji lubisz odkrywać niezwykłe miejsca, to koniecznie musisz odwiedzić Panoramę Racławicką. W okrągłej rotundzie mamy okazję zobaczyć wyjątkowy obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka z 1894 roku. Dzieło przedstawia dobrze nam znaną wszystkim chociażby z lekcji historii bitwę pod Racławicami, którą dowodziła Tadeusz Kościuszko. 

Obraz powstał w 100 rocznicę insurekcji kościuszkowskiej, jest o tyle niezwykły, że liczy 114 m długości i 15 metrów wysokości. Panorama Racławicka to prawie 200 letnie dzieło sztuki, które możemy oglądać niczym w kinie 3D. Zdecydowanie jest to jedyne i niepowtarzalne muzeum, jakie możemy zwiedzać.

Godziny otwarcia muzeum Panorama Racławicka: codziennie 8:30-19:00. Seans w trwa 30 minut, natomiast wejścia są o każdej pełnej i połówkowej godzinie.

Cennik biletów wstępu wygląda następująco: 50 zł dorośli, 35 zł dzieci.

Panorama Racławicka – Muzeum Narodowe Wrocław

11. Muzeum Narodowe – Wrocław i jego historyczne atrakcje

Co można obejrzeć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu? Wystawa stała zajmuje 3 piętra i składa się z 6 części, mieści się z zabytkowym budynku nad brzegiem Odry, który klimatycznie porasta bluszcz. W sumie jest tutaj aż 200 000 dzieł. Najcenniejszymi zabytkami są: nagrobek księcia Henryka IV Probusa, zbiór gotyckiego malarstwa oraz drewnianej rzeźby, obraz Tron Łaski pochodzi z 1350 roku, czy też malowane epitafia. 

Największym obrazem w Muzeum Narodowym jest dzieło Jana Matejki Przysięga lwowska Jana Kazimierza, jakie przedstawia scenę z czasów potopu szwedzkiego. Na wystawie sztuka orientu zobaczymy tutaj między innymi zbroję samuraja, jedwabną sukienkę, kryształowe okulary, czy też ceramikę oraz szkło.

Godziny otwarcia Muzeum Narodowego:

 • wtorek–piątek 10:00–17:00
 • sobota–niedziela 10:30-18:00

Ceny biletów na wystawy stałe, bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 15 zł lub bezpłatne wejście na bilecie do Panoramy Racławickiej.

Panorama Racławicka – Muzeum Narodowe Wrocław

12. Ostrów Tumski – najważniejsze atrakcje

Jednym z najważniejszych historycznie miejsc we Wrocławiu i zarazem najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski. To ulubione miejsce do spacerów dla zakochanych, pasjonatów historii i wielbicieli przyrody. Na Ostrowie Tumskim możemy zobaczyć aż 6 kościołów.

Najważniejsza jest tutaj katedra pw. Jana Chrzciciela. Tuż obok stoi kościół św. Idziego to najstarsza świątynia na Ostrowie Tumskim. Warto zwrócić tutaj uwagę na bramę kluskową, z którą związana jest miejscowa legenda o garnku klusek. XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja to dwie świątynie, które mieszczą się w jednym budynku, ale na różnych poziomach. Kościół św. Marcina to pozostałość zamku Piastów Śląskich.

Niezwykle uroczym miejscem jest również 7,5 ha Ogród Botaniczny z kolekcją prawie 12 tys. roślin. To prawdziwa egzotyczna zielona oaza w sercu miasta i miejsce, gdzie we Wrocławiu można odpocząć.

Na Ostrów Tumski możemy się dziś dostać mostem zakochanych z wyspy Piasek, kiedyś był dosłownie obrośnięty przez kłódki zakochanych, jednak jego ciężar za bardzo się zwiększył, więc ze względów bezpieczeństwa kłódki usunięto. Dziś zakochani zostawiają więc kłódki na barierkach wzdłuż bulwaru Włostowica.

Niezwykłą postacią z Ostrowa Tumskiego jest latarnik, który codziennie przed zmrokiem ubrany w długi czarny płaszcz i cylinder na głowie przemierza uliczki Ostrowa Tumskiego i zapala uliczne latarnie gazowe.

13. Katedra św. Jana Chrzciciela – punkt widokowy

Kolejnym ciekawym widokowym punktem Wrocławia jest wieża katedry na Ostrowie Tumskim. Co ciekawe, na szczyt wjeżdżamy windą, więc ta atrakcja jest dostępna praktycznie dla każdego.

Sama archikatedra to jeden z najważniejszych zabytków Wrocławia, zwana matką śląskich kościołów. Co możemy zobaczyć w jej wnętrzu? Ogromne trzynawowe wnętrze długie na 98m, 21 kaplic bocznych, srebrny ołtarz biskupa Andreasa Jerina, a także nagrobki śląskich władców.

Co prawda podczas II wojny światowej katedra był zniszczona w 70%, więc to co dziś oglądamy jest powojenną odbudową, jednak i tak świątynia robi ogromne wrażenie. Zwiedzanie wnętrza katedry to darmowa atrakcja Wrocławia.

Godziny otwarcia wieży wrocławskiej katedry:

 • poniedziałek – sobota 10:00-17:00
 • niedziela 14:00-16:00

Ceny biletów na wieżę katedry – bilet normalny: 15 zł, bilet ulgowy: 10 zł.

14. Rejs po Odrze – zatoka gondoli

Ciekawym sposobem na zwiedzanie Wrocławia jest podziwianie jego piękna od strony rzeki. Odra rozgałęzia się i oplata najważniejsze części miasta. Dlatego też w samym Wrocławiu jest około 100 mostów i kładek. Świetną atrakcją również dla dzieci jest rejs statkiem po Odrze.

Statki odpływają z przystani na Wyspie Piesek w kierunku ZOO, dodatkową atrakcja jest śluzowanie. Nieco bardziej kameralne są rejsy gondolą, a zdecydowanie znacznie ekstremalne kajakowe wyprawy, na które ruszamy z Zatoki Gondoli.

Rejs statkiem po Odrze (50 minut) – bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 25 zł.

15. Hydropolis – Wrocław i jego nowoczesne atrakcje

Nowoczesna i multimedialna wystawa, interaktywne eksponaty i mnóstwo ciekawostek począwszy od kosmicznej wyprawy, po zgłębianie tajemniczych mroków najgłębszego miejsca na ziemi. A to wszystko w historycznym miejscu, czyli dawnym podziemnym zbiorniku na wodę. Hydropolis to miejsce, które nas zaskakuje i jest świetną atrakcją Wrocławia.

Hydropolis to jedna z najciekawszych atrakcji Wrocławia. Interaktywne centrum wiedzy o wodzie odkrywa przed nami wiele fascynujących ciekawostek. Właśnie tutaj mamy okazję dowiedzieć się skąd się biorą fale, czy w morskich głębinach istnieje życie, a nawet ile litrów wody dziennie zużywa człowiek. Choć muzeum jest dość młode, bo powstało w 2015 roku to jednak cieszy się sporą popularnością.

Jeśli zastanawiasz się co ciekawego warto zobaczyć we Wrocławiu to śmiało możemy polecić Ci Hydropolis. To mega nowoczesne, interaktywne i zaskakujące muzeum, które jest świetną atrakcją nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

Interaktywne centrum wody, czyli Hydropolis we Wrocławiu możemy zwiedzać codziennie, godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek 9:00-18:00
 • sobota – niedziela 10:00-20:00 ostatnie wejście jest na godzinę przed zamknięciem

Cennik biletów wstępu wygląda następująco: 38 zł bilet normalny, 28 zł bilet ulgowy.

Hydropolis Wrocław – zwiedzanie atrakcji interaktywnego muzeum wody

16. ZOO Wrocław – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Co robić z dziećmi we Wrocławiu? Zdecydowanie obowiązkowym punktem jest wizyta w najstarszym ZOO w Polsce. ZOO zajmuje obszar 33 hektarów, mieszka tutaj około 12 tys. zwierząt.

ZOO co roku bije rekordy w ilości odwiedzających go turystów. Nic dziwnego, przecież nieczęsto mamy okazję zobaczyć zagrożone wyginięciem gatunki egzotycznych dla nas zwierząt jak manaty, pantery śnieżne, czy nosorożce indyjskie.

Oczywiście obecnie największą atrakcją jest zachwycające Afrykarium z bajkowym oceanarium. W tym wyjątkowym miejscu możemy bez zamoczenia nogi podziwiać prawdziwy podwodny świat z piękną rafą koralową, z setkami egzotycznych ryb oraz rekinów i wejść do prawdziwej wciąż dzikiej dżungli Kongo. Wrocławskie ZOO zachwyca zarówno dzieciaki jak i dorosłych.

ZOO Wrocław godziny otwarcia:

 • kwiecień-wrzesień 9:00-18:00 (weekendy do 19:00)
 • marzec i październik 9:00-17:00 (weekendy do 18:00)
 • listopad-luty 9:00-16:00 (weekendy do 17:00)

Cennik biletów wstępu ZOO Wrocław: 70 zł bilet normalny, 60 zł bilet ulgowy.

ZOO Wrocław – najpiękniejszy ogród zoologiczny w Polsce

17. Hala Stulecia – Wrocław i jego atrakcje UNESCO

Hala Stulecia to jeden z najsłynniejszych zabytków Wrocławia. Zasłynęła z wyjątkowej konstrukcji, jaką zaprojektował Max Berg w 1913 roku, która jak na owe czasu wyprzedzała wszystkie inne budynki. Właśnie dlatego ten wyjątkowy budynek znalazł się również na liście UNESCO. Jednak oprócz samej Hali Stulecia trafił na nią sąsiedni budynek Pawilonu Czterech Kopuł, Wrocławska Iglica oraz przepiękna pergola z największą w Polsce multimedialną fontanną. 

Cały kompleks jest ulubionym miejscem wrocławian i świetną atrakcją, którą zdecydowanie warto zobaczyć we Wrocławiu. Co zobaczymy we wnętrzu Hali Stulecia? Multimedialną wystawę Visitor Centre poświęconą historii projektu i budowy hali oraz najokazalszą część, czyli jej trybuny wraz z przestrzenią wystawienniczą.

Godziny otwarcia muzeum Hali Stulecia:

 • kwiecień-październik od wtorku do niedzieli 10:00-18:00
 • listopad-marzec od wtorku do niedzieli 10:00-17:00

Cennik biletów wstępu na zwiedzanie multimedialnej wystawy oraz wnętrza hali: bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 25 zł.

Hala Stulecia we Wrocławiu i Pawilon Czterech Kopuł – atrakcje UNESCO

18. Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Co można robić we Wrocławiu za darmo? Świetną atrakcją jest multimedialny pokaz fontann, w dodatku to największa fontanna w Polsce. Fontanna znajduje się w Parku Szczytnickim, otoczona jest przez przepiękną wrocławską pergolę z jednej strony i Halę Stulecia z drugiej.

Fontanna została otwarta w 2009 roku, zajmuje obszar 1 ha, a woda tryska z aż 300 dysz w formie mgły, piany, czy gejzera na wysokość 40 m. Do tego dochodzą wizualizacje laserowe i muzyka, która rozbrzmiewa z ogromnych głośników. Od kwietnia do października możemy się codziennie wybrać na jeden z 8 pokazów dziennych lub jeden z 5 wieczornych.

Godziny pokazów multimedialnej fontanny:

 • kwiecień-październik pokazy o pełnej godzinie 10:00-17:00
 • pokazy wieczorne 18:00-21:00

19. Ogród Japoński Wrocław – najciekawsze przyrodnicze atrakcje

Ogród Japoński we Wrocławiu to kolorowa oaza, w której możemy zobaczyć kwitnące azalie, finezyjnie ukształtowane krzewy i pływające w stawie czerwone karpie. Niespotykana roślinność jest nie tylko pięknie zaaranżowana, ale również przepełniona symboliką.

Wrocław to również miasto wielu przyrodniczych atrakcji. Jedną z najciekawszych znajdziemy na terenie Parku Szczytnickiego. Ogród Japoński ta mała w centrum miasta, która przenosi nas w egzotyczny świat dalekiego wschodu. Ogród jest świetnym miejscem do odpoczynku wśród szumiących kaskad i nieziemsko pachnących kwiatów.

Zwiedzanie ogrodu jest możliwe od wiosny do jesieni, zimą ogród jest nieczynny, dokładne godziny otwarcia:

 • 1 kwietnia – 31 październik 9:00-19:00

Cennik biletów wstępu: 21 zł bilet normalny, 14 zł bilet ulgowy.

Ogród Japoński Wrocław – atrakcja w Parku Szczytnickim

20. Sky Tower Wrocław – atrakcje z dreszczykiem

Sky Tower to najwyższy budynek Wrocławia, szklany wieżowiec i pierwszy w mieście drapacz chmur o wysokości 212 m. Wieżowiec to przede wszystkim apartamentowiec i biurowiec, ale i nowoczesna wizytówka miasta. Na parterze znajduje się galeria handlowa, a na ostatnim piętrze zjawiskowy punkt widokowy.

Punkt widokowy Sky Tower znajduje się na 49 piętrze. Na szczyt wjeżdżamy w kilkadziesiąt sekund windą, cały taras jest przeszklony, roztacza się stąd panorama na Stare Miasto, Ostrów Tumski, widać stąd też Stadion Śląski, wrocławskie lotnisko, a przy dobrej widoczności szczyt Ślęży i odległe Karkonosze. Sky Tower to zdecydowanie świetna atrakcja, którą możemy zakończyć naszą wizytę we Wrocławiu.

Zwiedzanie punktu widokowego Sky Tower, godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 11:00-21:00 (ostatni wjazd o godzinie 20:30)
 • sobota: 09:00-22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:30)
 • niedziela: 10:00-20:00 (ostatni wjazd o godzinie 19:30)

Cennik biletów wstępu: 30 zł bilet normalny, 25 zł bilet ulgowy.

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, idealny na romantyczny wypad we dwoje, szaloną podróż z grupą przyjaciół, czy rodzinną wycieczkę z dziećmi. Wrocław to miasto, w którym każdy znajdzie odpowiednią dla siebie atrakcje. Nie brakuje tutaj różnorodności, nowoczesnych miejsc, wielowiekowych zabytków, czy cudownych przyrodniczych zakątków. Miasto krasnali i Wenecja północy z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

4.8 23 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments