Nowoczesna i multimedialna wystawa, interaktywne eksponaty i mnóstwo ciekawostek, począwszy od kosmicznej wyprawy, po zgłębianie tajemniczych mroków najgłębszego miejsca na ziemi. A to wszystko w historycznym miejscu, czyli dawnym podziemnym zbiorniku na wodę. Hydropolis to miejsce, które nas zaskakuje na każdym kroku, więc jest jedną z najciekawszych atrakcji Wrocławia.

Hydropolis to zdecydowanie wyjątkowa atrakcja Wrocławia. Interaktywne centrum wiedzy o wodzie odkrywa przed nami wiele fascynujących ciekawostek. Właśnie tutaj mamy okazję dowiedzieć się skąd się biorą fale, czy w morskich głębinach istnieje życie, a nawet ile litrów wody dziennie zużywa człowiek. Choć muzeum jest dość młode, bo powstało w 2015 roku to jednak cieszy się sporą popularnością.

Jeśli zastanawiasz się co ciekawego warto zobaczyć we Wrocławiu to śmiało możemy polecić Hydropolis. To mega nowoczesne, interaktywne i zaskakujące muzeum, które jest świetną atrakcją nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

Wrocław atrakcje i zabytki – zwiedzanie TOP 20 najciekawszych miejsc. Co warto zobaczyć?

Hydropolis – dojazd, parking

Interaktywne muzeum Hydropolis znajduje się w dzielnicy Wrocławia Rakowiec. Muzeum leży w widłach dwóch rzek, czyli Odry i Oławy. Dokładny adres to ulica Na Grobli 17.

Możemy tu dotrzeć swoim samochodem, jednak miejsc parkingowych trzeba szukać wzdłuż ulicy Na Grobli lub Wybrzeże Juliusza Słowackiego. Wjazd na parking strzeżony jest możliwy tylko dla grup zorganizowanych, czyli autokarów, bądź osób niepełnosprawnych.

Do Hydropolis Wrocław możemy wygodnie dostać się z centrum miasta komunikacją miejską. Autobusem 920 (przystanek Na Grobli). Jakim tramwajem dotrzemy do Hydropolis? 3,5,16, 70 przystanek Plac Wróblewskiego.


Hydropolis – godziny otwarcie, cennik biletów wstępu

Interaktywne centrum wody, czyli Hydropolis we Wrocławiu możemy zwiedzać codziennie, godziny otwarcia:

  • poniedziałek – piątek 9:00-18:00
  • sobota – niedziela 10:00-20:00 ostatnie wejście jest na godzinę przed zamknięciem

Ile czasu potrzeba na zwiedzanie Hydropolis? Średni czas zwiedzania muzeum to około 2 h. Natomiast spacer grupowy z przewodnikiem trwa 1,5 godz.

Ile kosztuje bilet do Hydropolis? Cennik biletów wstępu wygląda następująco: 38 zł bilet normalny, 28 zł bilet ulgowy. Rezerwacji biletów najlepiej dokonać online, gdyż liczba wejściówek jest ograniczona.

Zwiedzanie wystaw interaktywnego centrum wody we Wrocławiu

Naszą przygodę z Hydropolis zaczynamy od niewielkiego przeszklonego budynku kas, które znajdują się przy ulicy Na Grobli 17. Stąd ruszamy otwarty teren z małą kawiarnią, jeszcze zanim wejdziemy do muzeum spotykamy niezwykłą, największą w Europie, mierzącą 46,5 m wodną drukarkę.

Spadająca woda układa się w przeciekawe wzory i napisy, dodatkowo w niektórych miejscach są zamontowane czujniki, dzięki którym wodna kurtyna odsłania wejście i wchodzimy suchą nogą.

Dopiero tutaj wchodzimy już na teren muzeum, na wstępie wita nas ogromny 3,5 m wir wodny. W lobby znajduje się szatnia, toalety, kawiarnia i sklepik z pamiątkami. Dalej ruszamy już na zwiedzanie wystawy, które odbywa się indywidualnie. Warto jednak pobrać aplikację, która oprowadzi nas po muzeum.

O czym jest Hydropolis? Wystawa składa się w sumie z 9 tematycznych stref poświęconych wodzie. Na jej zwiedzanie warto zarezerwować sobie około 2 godz. Zaczynamy już dość spektakularnie od 10 minutowego filmu. 65 metrowy ekran otacza nas z każdej strony, dodatkowo przed oczami mamy 2 metrową kulę ziemską.

Naszą podróż rozpoczynamy od kosmicznej wyprawy, w której towarzyszy nam magiczny głos pani Krystyny Czubówny. Tutaj odkrywamy jak wiele jest wody we wszechświecie.

Hydropolis – najciekawsze atrakcje

Wśród najciekawszych atrakcji Hydropolis możemy śmiało wyróżnić strefę głębiny, w której poznajemy czasami przerażające stworzenia, jakie zamieszkują morskie otchłanie. Zobaczymy tu również replikę pojazdu Treste (batyskaf), który jako pierwszy zgłębiał tajemnice Rowu Mariańskiego.

Niezwykłe wrażenie robi również ławica tuńczyków w towarzystwie rekina. Dla najmłodszych przygotowane są multimedialne gry, natomiast dla strudzonych turystów specjalna strefa relaksu z leżakami z widokiem na soczyście zieloną ścianę mchu.

W kolejnych salach odkrywamy ciekawostki na temat ludzkiego ciała, które w 60% składa się z wody. Spotykamy też figurę 3D Dawida. Następnie odkrywamy tajemnice średniowiecznych wynalazków, jak chociażby śruby Archimedesa, koła wodnego, zegara wodnego i turbiny Herona. Poznajemy też modele statków i możemy z bliska przyjrzeć się multimedialnej makiecie Nilu.

Co jeszcze można zobaczyć w Hydropolis? W strefie Miasto i Woda dowiadujemy się ile litrów wody dziennie zużywa dziennie wrocławianin, a ile mieszkaniec Dubaju.

Jest tu również ogromna satelitarna mapa Wrocławia z wizualizacją powodzi tysiąclecia z 1997 roku. Na końcu wystawy możemy zobaczyć symulator zamieci śnieżnej oraz niezwykły ogień z pary wodnej.

ZOO Wrocław – najpiękniejszy ogród zoologiczny w Polsce

Odwiedź również najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, czyli ZOO Wrocław. Właśnie tutaj możemy spotkać niezwykłe zwierzęta, które są zagrożone wyginięciem. Na obszarze 33 ha mieszka tu łącznie aż 12 tysięcy osobników.

Oczywiście obecnie największą atrakcją jest zachwycające Afrykarium ze zjawiskowym Oceanarium, budynek swoim kształtem przypomina nam wieloryba. W tym wyjątkowym miejscu możemy bez zamoczenia nogi podziwiać prawdziwy podwodny świat z piękną rafą koralową, z setkami egzotycznych ryb oraz rekinów.

ZOO Wrocław – najpiękniejszy ogród zoologiczny w Polsce

Czy warto iść do Hydropolis? Zdecydowanie TAK. To świetna atrakcja Wrocławia i miejsce, w którym będą się świetnie bawić dzieci. To interaktywne centrum wody warto odwiedzić o każdej porze roku, a jeśli zastanawiasz się co robić we Wrocławiu kiedy pada możesz śmiało ruszyć na zwiedzanie wystaw i spędzić tutaj przyjemnie 2 godziny.

Plan Wypadu do Hydropolis Wrocław

Dojazd: Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Parking: wzdłuż ulicy Na Grobli lub Wybrzeże Juliusza Słowackiego

Bilety Wstępu:

  • Hydropolis Wrocław – 8 zł bilet normalny, 28 zł bilet ulgowy

Czas zwiedzania: minimum 2 godz.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

4.8 4 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments