Nasz autorski przewodnikNasz autorski przewodnik
Profil Instagram
Profil Facebook
Kanał Youtube

Miasto rowerów, pięknych pałaców i dynamicznej pogody. Kopenhaga to niezwykle urocza i nowoczesna stolica. Przepełniona jest wielowiekowymi zabytkami, ciekawymi atrakcjami, nowoczesną architekturą oraz mnóstwem zielonych terenów. Skandynawski styl i wszechobecny luz to tylko kilka z powodów, dla których warto tutaj przyjechać.

Kopenhaga to stolica i zarazem największe miasto Danii, które leży na wyspie Zelandia. Mieszka tutaj ponad 600 tys. osób. Nowoczesna, a zarazem pełna zabytkowych miejsc Kopenhaga to świetny kierunek dla pasjonatów historii. Przepiękne pałace, które otoczone są przez zielone ogrody to idealne miejsce na chwilę relaksu, a widokowe wieże serwują nam zjawiskowe panoramy Kopenhagi.

Kopenhaga na weekend to idealny pomysł na ciekawy wypad we dwoje, z grupą znajomych, czy też z rodziną. Ile czasu potrzeba na zwiedzanie Kopenhagi? Zdecydowanie dwa dni to minimum, jakie musimy poświęcić żeby zajrzeć w najciekawsze miejsca stolicy Danii. A naprawdę jest co tutaj zwiedzać. Piękny zamek Rosenborg, słynny pomnik Małej Syrenki, kolorowe nadbrzeże Nyhavn, czy Ogrody Tivoli.

Musisz jednak pamiętać, że jak przystało na skandynawski kraj Kopenhaga jest dość drogim kierunkiem. Choć oczywiście są pewne sposoby na oszczędne zwiedzanie Kopenhagi, jakie? Podrzucamy nasz przewodnik i zarazem poradnik, jak tanio i przyjemnie zwiedzić Kopenhagę.

Dania atrakcje, co warto zobaczyć? Zwiedzanie 25 ciekawych miejsc

Mapa atrakcji Kopenhagi – plan zwiedzania

Co warto wiedzieć o Kopenhadze? Praktyczne informacje, pogoda, zwiedzanie i ciekawostki

Wybierając się do Kopenhagi musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze Dania jest droga! Linie lotnicze kuszą nas ofertami tanich lotów do Kopenhagi, czy szwedzkiego Malmö. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że jest to drogi kierunek. Nocleg hostelu to wydatek 300-400 zł za dobę. Średni koszt śniadania dla jednej osoby na mieście to 100 DKK (60 zł), a za obiad w Kopenhadze zapłacimy 170 DKK (100 zł). Chyba, że wybierzemy opcję żywienia się duńskimi hot-dogami 55 DKK sztuka.


Po drugie pogoda! Pogoda w Danii jest dość dynamiczna. Jednego dnia może świecić słońce, mocno wiać i padać. To również dość chłodny kraj jeśli chodzi o temperaturę. Jeżeli wybierasz się do Kopenhagi w okresie wakacji to temperatura rzadko kiedy przekracza 20°C w dzień. Noce są dość chłodne około 15°C. Zdecydowanie Kopenhaga to dobry kierunek dla osób, które nie znoszą upałów. Co więcej, sierpień jest również najbardziej deszczowym miesiącem. Wiosną i jesienią temperatura nie przekracza 10°C. Ale za to zimy są tutaj łagodne i zazwyczaj nie ma mrozu.

Co warto zwiedzić w Kopenhadze? Jeśli na zwiedzanie Kopenhagi masz tylko jeden dzień, możesz zobaczyć topowe miejscówki w samym centrum miasta, czyli około 7 atrakcji z naszej listy, którą znajdziesz w dalszej części wpisu.

2 dni w Kopenhadze zdecydowanie wystarczą, żeby zobaczyć całą naszą propozycję 15 atrakcji. Natomiast jeśli chcesz zostać dłużej, to zajrzyj na koniec wpisu po dodatkowe propozycje również ciekawych atrakcji również na obrzeżach Kopenhagi.

Odense (Wyspa Fionia) – atrakcje miasta H.C. Adnersena

Kopenhaga – jak się poruszać? Rower, samochód, czy komunikacja miejska?

Zdecydowanie Kopenhaga to miasto miliona rowerów. Można śmiało powiedzieć, że nawet kilku milionów, bo na jednego mieszkańca przypada 2,5 roweru. W samej Kopenhadze jest już ponad 450 km rowerowych ścieżek. Rower to najtańsza forma transportu po Kopenhadze. A że miasto jest dość kompaktowe, to dotrzemy nim wszędzie. Podróż rowerem z obrzeży miasta do centrum trwa 20-30 minut.

Jak poruszać się po Kopenhadze rowerem? Rowerzyści mają swoje bardzo szerokie ścieżki, indywidualną sygnalizację świetlną, a nawet specjalne podpory przed światłami, które ułatwiają sprawne ruszanie. Gdzie można w Kopenhadze wypożyczyć rower? Najwygodniej skorzystać z aplikacji Donkey Bike, która obsługuje kilkadziesiąt stacji rowerowych. Koszt całodziennego wypożyczenia to 180 DKK.

Jak jeździ się samochodem po Kopenhadze? Jak przystało na stolicę również i Kopenhaga jest zakorkowana. Co więcej, rowerzyści mają tutaj bezwzględne pierwszeństwo, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy. Parkingi w Kopenhadze są płatne, a darmowe strefy są tylko na obrzeżach miasta.

Komunikacja miejska i metro w Kopenhadze to kolejny sposób na podróżowanie po mieście. Jeśli do stolicy Danii przylatujesz samolotem i zamierzasz jeździć komunikacją publiczną to warto zainwestować w Copenhagen Card na 24 lub 48h. Wtedy przejazd autobusami jest darmowy.

Copenhagen Card – jak zaoszczędzić na zwiedzaniu atrakcji Kopenhagi?

Jeśli planujesz wypad do Kopenhagi musisz się liczyć z dość dużymi wydatkami, szczególnie jeśli chcesz wejść do najciekawszych muzeów. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup miejskiej karty Copenhagen Card. Karta umożliwia nam wejście do ponad 80 atrakcji, transportu z lotniska oraz nieograniczonej możliwości korzystania z komunikacji miejskiej. Kartę możemy kupić z wyprzedzeniem przez internet, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Copenhagen Card City Guide.

Ile kosztuje Copenhagen Card? Mamy dwie opcje, tak zwaną Copenhagen Card Discover z dostępem do 80+ atrakcji, do których dzieci w wieku do 12 lat wchodzą bezpłatnie, darmowy transfer z lotniska oraz nielimitowane przejazdy komunikacją miejską. Karta jest w wersji 24h, 48h, 72h, 96h lub 120h.

Cena zaczyna się od 459 DKK ważna 24h (około 275 zł). 679 DKK ważna 48h. 839 DKK ważna 72h. 979 DKK ważna 96h lub 1099 DKK ważna 120h.

Druga opcja to Copenhagen Card hop z wstępem do 40+ atrakcji, dzieci do 12 lat za darmo, dodatkowo można korzystać z autobusu Hop-On- Hop-Off. Karta jest w wersji 24h, 48h lub 72h.

Cena zaczyna się od 475 DKK na 24h (około 285 zł), 695 DKK ważna 48h lub 855 DKK ważna 72h.

1. Zamek Rosenborg – Kopenhaga i jej najciekawsze atrakcje

Wizytówką i zarazem najpiękniejszym zabytkiem Kopenhagi jest zamek Rosenborg. Znajdziemy go samym centrum miasta w otoczeniu romantycznego Ogrodu Królewskiego. To tutaj przechowywane są najcenniejsze klejnoty duńskich królów. 400 letni renesansowy zamek został zbudowany za panowania Chrystiana IV.

Zdecydowanie warto zajrzeć do środka zamku Rosenborg. Zobaczymy w nim przepiękne wnętrza, królewskie sypialnie, salony i toalety, a także najlepiej zachowany pokój zimowy, czy salę rycerską ze srebrnym tronem, który strzegą trzy srebrne lwy. Oczywiście wszystko jest ozdobione w niezwykły i oryginalny sposób.

Niezwykłe wrażenie robią królewskie korony, które o dziwo każdy król używa tylko raz i to podczas swojego pogrzebu. Okazale prezentują się duńskie klejnoty koronne, duże perły i rubiny, szmaragdy i brylanty. Królowa oczywiście może je nosić podczas ważnych uroczystości, ale tylko na terenie królestwa Danii.

Bilety wstępu do zamku Rosenborg: 130 DKK dorośli, 84 DKK studenci, dzieci do 18 lat bezpłatnie.

2. Ogród Botaniczny – przyrodnicza atrakcja Kopenhagi

Kolejną ciekawą atrakcją Kopenhagi jest 10 ha Ogród Botaniczny z motylarnią, w której pomiędzy kwitnącymi storczykami i ananasami fruwają wielobarwne motyle. Tropikalna palmiarnia z egzotyczną roślinnością oraz Muzeum Historii Naturalnej, w którym zobaczymy między innymi meteoryty, skamieniałości i kawałek księżyca. Wszystko to możemy zobaczyć w sąsiedztwie zamku Rosenborg.

Cennik biletów wstępu Palmiarnia + muzeum 105 DKK dorośli, 50 DKK dzieci (3-17 lat).

3. Nyhavn – najbardziej kolorowe miejsce i rozrywkowa atrakcja Kopenhagi

Zdecydowanie najgwarniejszym, najpopularniejszym i najbardziej Instagramowym miejscem w Kopenhadze jest nadbrzeże Nyhavn. To tutaj możemy przespacerować się bulwarem wśród kolorowych kamienic. Albo wypłynąć w rejs statkiem, by zobaczyć Kopenhagę od strony wody.

Kiedyś był to port handlowy, do którego przybywały statki z całego świata. Dziś dla wielu turystów jest to ulubione miejsce rozrywki w Kopenhadze. Niektórzy twierdzą, że Nyhavn jest najdłuższym barem w Skandynawii.

Spacerując wzdłuż kanału spotykamy dziesiątki restauracji i kawiarni. Co ciekawe, właśnie w jednej z tych kolorowych kamienic pod nr 20, 67 i 18 mieszkał po przeprowadzce z Odense najsłynniejszy baśniopisarz, czyli H.C. Andersen.

4. Amalienborg – siedziba królowej Danii, uroczysta zmiana warty

Jeśli jesteś ciekaw jak wygląda życie królowej Danii, to musisz odwiedzić pałac Amalienborg. Właśnie w Kopenhadze możemy zajrzeć za kulisy życia jednej z najstarszych monarchii w Europie. Sam budynek z zewnątrz jest niezwykły, gdyż tworzą go tak naprawdę 4 identyczne rokokowe rezydencje. Każda z nich należy do innego członka królewskiej rodziny.

W jednym z pałaców działa Muzeum Amalienborg, które otwiera przed nami swoje komnaty i królewskie skarby. Możemy tu zwiedzić reprezentacyjne sale, komnatę Faberg z kolekcją klejnotów, a także gabinety królów Glücksburgów.

Na środku dziedzińca pałacowego stoi pomnik Fryderyka V na koniu, który pięknie prezentuje się na tle ogromnej kopuły marmurowego kościoła. Do dziś w Amalienborg rezyduje król, obecnie królowa Małgorzata II. Królowa zajmuje jeden budynek rezydencji, czyli pałac Christiana IX. Kolejni następcy tronu również dostają swoje rezydencje. Taka praktyka funkcjonuje tu już od 200 lat.

Uroczysta zmiana warty przy pałacu Amalienborg to kolejna ciekawa atrakcja, jaką warto zobaczyć w Kopenhadze. Odbywa się codziennie o godzinie 12:00. Żołnierze ubrani w niebieskie spodnie, czerwoną marynarkę oraz czapkę z niedźwiedziej skóry paradują wtedy w uroczystym orszaku ulicami miasta.

Bilety wstępu do pałacu Amalienborg: 120 DKK dorośli, 78 DKK studenci, dzieci do 18 lat bezpłatnie.

5. Pomnik Syrenki w Kopenhadze – symbol stolicy

Zdecydowanie najsłynniejszym pomnikiem w Kopenhadze jest rzeźba Małej Syrenki, która była bohaterką jednej z baśni H.C. Andersena. Syrenka została odsłonięta dokładnie 23 sierpnia 1913 roku i była prezentem od duńskiego piwowara Carla Jacobsena dla miasta Kopenhaga.

Mała Syrenka odlana jest z brązu i stoi na granitowym cokole, który wyrasta z wody na molo Langelinie. Postać syrenki inspirowana jest baletnicą Ellen Price, która w 1909 roku tańczyła w balecie Mała Syrenka.

Jak dotrzeć do pomnika Małej Syrenki w Kopenhadze? Dokładny adres to Langelinie, 2100 København Ø.

6. Kopenhaga dzielnica Christiana – nietypowe miejsca i atrakcje

Każda stolica ma swoje lepsze i gorsze dzielnice, te bardziej nowoczesne i zarazem luksusowe, jak i mroczne oraz tajemnicze. Właśnie jedną z tych niezwykle kolorowych, a zarazem nieco niebezpiecznych dzielnic jest Christiana, czyli tak zwane wolne miasto.

Republika rządzi się swoim regulaminem, obowiązuje tu zakaz biegania (kiedy biegniesz jesteś albo złodziejem, albo policjantem), zakaz robienia zdjęć lokalsom, a także rozmów przez telefon zwłaszcza na Pusher Street.

To dość kontrowersyjny obszar Kopenhagi uwielbiany przez artystów i ludzi wyzwolonych. Christiana powstała w miejscu dawnych wojskowych koszar, na które w 1971 roku wtargnęła grupa hipisów. Klimat lat 70 zdecydowanie pozostał w tej dzielnicy, więc dziś znajdziemy tu eko restauracje, galerie, czy warsztaty.

Jednak Christiana jest również najbardziej problematyczną częścią Kopenhagi, w której na ulicy w biały dzień można kupić marihuanę, haszysz, czy mocne narkotyki. Władze duńskiej stolicy nie są w stanie całkowicie przejąć kontroli nad dzielnicą, którą bronią miejscowe grupy przestępcze.

7. Park Tivoli Kopenhaga – rozrywkowe atrakcje dla dzieci

Ogrody Tivoli to jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie, otwarty 1843 roku. Znajdują się w sąsiedztwie dworca centralnego oraz ratusza. To ogromny plac zabaw dla dzieci i dorosłych w samym centrum miasta. Co ciekawe, ogrody stały się inspiracją dla Andersena, a także Walta Disneya, który po jednej z wizyt zapragnął stworzyć swój własny Disney Land.

Jeśli zastanawiasz się co warto zobaczyć w Kopenhadze w jeden dzień, to Park Tivoli powinien znaleźć się na Twojej liście. Egzotyczna architektura, zjawiskowa roślinność, tysiące kwiatów, miliony rozświetlonych nocą światełek, a do tego atrakcje z dreszczykiem emocji, jak chociażby dom strachów i kraina zmarłych.

Ogrody Tivoli to ogromny park rozrywki z karuzelami, zabytkowymi kolejkami z drewna, czy szalonymi rollercosterami. W Tivoli znajdziemy też mnóstwo restauracji, barów, kawiarni, czy lodziarni. W parku organizowane są również jarmarki, festyny oraz koncerty.

Wstęp na teren ogrodów Tivoli jest płatny 155 DKK (od 8 roku życia), jednak atrakcje są dodatkowo płatne, najkorzystniej jest więc kupić karnet z pakietem atrakcji, koszt 439 DKK.

8. Kościół Marmurowy – piękny zabytek Kopenhagi

Zdecydowanie najbardziej imponującą świątynią w Kopenhadze i zarazem jednym z ciekawszych zabytków jest słynny kościół marmurowy, zwany również kościołem Fryderyka. Leży on pośrodku eleganckiej dzielnicy Frederiksstaden w samym centrum Kopenhagi.

Świątynia liczy już ponad 250 lat, a wyróżnia ją miedziana kopuła. Choć nazwa kościoła wskakuje nam, że jest on marmurowy to niestety tak nie jest, mimo, że pierwsze plany tak właśnie zakładały. Jednak budżet musiał się mocno skurczyć i zamiast marmuru zbudowano kościół z bloków wapienia. Latem codziennie o godzinie 13:00 można wejść na taras widokowy. To świetny punkt do odwiedzenia i ciekawa historyczna atrakcja Kopenhagi.

Wstęp na wieżę kościoła marmurowego 50 DKK (dzieci do 12 lat bezpłatnie).

9. Najlepszy punkt widokowy w Kopenhadze

400 stopni, właśnie tyle dzieli nas od zdobycia najlepszego widokowego punktu w całej Kopenhadze. Wieża kościoła Zbawiciela przybrała imponującą formę, a widokowy taras wije się wąskimi schodkami aż do czubka iglicy, czyli 86 m nad ziemią. Stąd widzimy jak na dłoni wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje, którymi szczyci się Kopenhaga.

Oprócz zjawiskowej panoramy możemy zobaczyć w wieży 6 dzwonów i niezwykle rzadko spotykany carrlion, który codziennie rozbrzmiewa swoją delikatną melodią. Warto pamiętać, że bilety na wieżę można kupić tylko i wyłącznie online, w dodatku na konkretną godzinę, a ich ilość jest ograniczona.

Wieża jest czynna codziennie od 9:00 do 20:00.

Cennik biletów wstępu dorośli 69 DKK, studenci 53 DKK, dzieci 5-14 lat 20 DKK.

10. Twierdza Kastellet – co warto zobaczyć w Kopenhadze za darmo?

W samym środku tętniącej życiem Kopenhagi mamy okazję zobaczyć zieloną oazę spokoju, którą jest twierdza Kastellet. To jedna z najpiękniejszych fortyfikacji w Europie, która do dziś służy jako koszary wojskowe, choć dostępne dla turystów. W dodatku to darmowa atrakcja Kopenhagi.

Kastellet zbudowana jest z pięciu bastionów, które otacza głęboka fosa. Wały obronne mają długość 1750 m i są dziś ulubionym miejscem spacerów mieszkańców Kopenhagi. Do twierdzy możemy dostać się jedną z dwóch bram. Co jeszcze zobaczymy w Kastellet? Muzeum Łowców, 300 letni kościół, a także jedyny młyn w Kopenhadze, który stanął na bastionie twierdzy.

11. Fontanna Gefion – najpiękniejsza w Kopenhadze

Już poza murami twierdzy warto odwiedzić jeszcze ponad stuletnią fontannę Gefion, poświęconą nordyckiej bogini. Fontanna stoi na końcu ulicy Amaliegade. Związana jest z nią legenda, według której szwedzki król Gylfe ofiarował bogini tyle ziemi ile zdąży zaorać 4 wołami w ciągu jednego dnia i jednej nocy.

Gefion zamieniła więc w woły swoich 4 potężnych synów, którzy orali tak głęboko, że wykopali w Szwecji potężną dziurę, a ziemią zasypali część morza. W ten sposób miała powstać wyspa Zetlandia, na której dziś leży Kopenhaga.

12. Christiansborg Pałac – darmowa wieża widokowa

Już od 800 lat dzielnica Slotsholmen jest miejscem władzy państwa duńskiego. To właśnie zamek Christiansborg jest najczęściej wykorzystywany przez królową do publicznych wystąpień, uroczystych kolacji, czy oficjalnego podpisywania ustaw. Obecnie zamek jest również siedzibą urzędników Parlamentu Danii, Sądu Najwyższego oraz ministerstw.

Jednak zamek Christiansborg jest też ciekawą turystyczną atrakcją Kopenhagi, którą warto zobaczyć. Jego zjawiskowe wnętrza możemy zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Do odwiedzenia jest pięć wyjątkowych miejsc: królewskie apartamenty z salą rycerską i tronową, zamkowy kościół, kuchnia bankietowa, a także królewskie stajnie.

Dodatkowo mamy możliwość wejścia na wieżę pałacu Christiansborg, która co ciekawe jest darmową atrakcją Kopenhagi. Jednak najpierw musimy odstać swoje w kolejce do szczegółowej kontroli niczym na lotnisku.

Godziny otwarcia: październik-marzec (oprócz poniedziałków) 10:00-17:00, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień 10:00-17:00, lipiec-sierpień 10:00-18:00.

Cennik biletów wstępu do wnętrz pałacu Christiansborg 175 DKK dorośli, 155 DKK studenci, dzieci do 18 lat bezpłatnie.

13. Ogród Królewskiej Biblioteki – romantyczne miejsce Kopenhagi

W sąsiedztwie zamku Christiansborg warto również zajrzeć do malowniczego zaułka jakim jest Ogród Królewskiej Biblioteki. To niezwykła oaza zieleni i zarazem kolejna darmowa atrakcja Kopenhagi. Pośrodku placu stoi szumiąca fontanna z sadzawką, symetryczne alejki obsadzone są kolorowymi kwiatami, a ściany budynków porasta bluszcz. Nad wszystkim górują potężne drzewa, które dają przyjemny cień.

14. Frederiksberg Park – najpiękniejszy park Kopenhagi

Kolejnym niezwykle zielonym miejscem w Kopenhadze jest park Frederiksberg. Na szczycie wzgórza ponad jeziorkami, po których można pływać łódką, stanął piękny pałac. To jeden z największych parków Kopenhagi (64 ha). Chętnie przybywają tutaj mieszkańcy Kopenhagi żeby pospacerować krętymi alejkami, uroczymi mostkami lub żeby po prostu usiąść na trawie z piknikowym koszem.

Zdecydowanie niezwykłym miejscem w parku jest drzewo smoczków. Dzieci które z nich wyrosły często zawieszają je na jednej z gałęzi, czasami nawet z pożegnalnym listem. Dodatkowo w sąsiedztwie ogrodów znajdziemy inne ciekawe atrakcje, jak chociażby ulubione przez najmłodszych ZOO Kopenhaga.

15. The King’s New Square – mały rynek w Kopenhadze

Centralnym placem Kopenhagi, a zarazem jej sercem jest Nowy Plac Króla, który leży pomiędzy nadbrzeżem Nyhavn, a ogrodami Rosenborg. Obecnie plac otaczają eleganckie budynki Królewskiego Teatru, hotelu D’Angleterre oraz Muzeum sztuki Kunsthal Charlottenborg. Na zielonym skwerze pośrodku placu stoi pomnik Christiana V na koniu, jest to najstarsza królewska rzeźba w Kopenhadze.

Co jeszcze warto zobaczyć w Kopenhadze? Instagramowe miejsca i najciekawsze nowoczesne muzea:

  • Ny Carlsberg Glyptotek to muzeum sztuki i rzeźby, które poświęcone jest starożytnej kulturze basenu Morza Śródziemnego. Fundatorem muzeum był syn założyciela browaru Carlsberg. Niezwykłą atrakcją muzeum jest wspaniały ogród zimowy.
  • Park Superkilen to najbardziej Instagramowie miejsce w Kopenhadze. Park składa się z trzech stref: czarnego rynku, jaki przedzielają białe linie, czerwonego placu z kolorowymi neonami i zielonego parku. Zaprojektowała go grupa artystów, którzy w ten sposób chcieli zwrócić uwagę na tolerancję imigrantów w Kopenhadze.
  • Strøget jest jednym z najdłuższych deptaków w Europie, to również największa dzielnica handlowa Kopenhagi z mnóstwem drogich butików i modnych sieciówek.
  • Głęboko pod zieloną trawą Søndermarken kryje się ogromny podziemny świat, w którym znajduje się najbardziej wyjątkowa przestrzeń artystyczna w mieście, czyli Cisterne.
  • Rundetarn to okrągła wieża z uniwersyteckim obserwatorium astronomicznym, na jej szczycie znajduje się punkt widokowy, na który możemy wejść po specjalnej pochylni.
  • Most Oresund to 16 km trakt z tunelem, który połączył duńską Kopenhagę, ze szwedzkim Malmö. Przejazd nim jest płatny.
  • Jeśli jesteś wielbicielem sztuki musisz koniecznie zajrzeć do Muzeum Sztuki Współczesnej na plaży w Ishøj. Natomiast po bardziej klasyczne doznania trzeba ruszyć do SMK, czyli największej galerii sztuki w Danii, która posiada wybitną kolekcję duńskich dzieł.
  • Wśród najciekawszych atrakcji dla dzieci warto odwiedzić: Akwarium w Kopenhadze, ZOO w Kopenhadze, Experimentarium.

Kopenhaga jest bardzo różnorodna, kolorowa i przepełniona ciekawymi atrakcjami. Stolica Danii to świetny kierunek zarówno na szybki jednodniowy wypad, 2 dniowy city break, albo na dłuższą podróż. Kopenhaga zaskoczyła nas ilością zabytków, pięknych pałaców i świetnych widokowych punktów. Ta mekka rowerzystów odkrywa przed nami różne możliwości zwiedzania nowoczesnej europejskiej stolicy.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)
4.7 13 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments