Który szczyt jest najwyższym wzniesieniem Gór Bardzkich?

Według najnowszych pomiarów wysokości udowodniono, że Kłodzka Góra jest drugim pod względem wysokości szczytem Gór Bardzkich! Pomiary geodezyjne wykazały, iż jej „sąsiadka” Szeroka Góra jest jednak o 8 m wyższa. Choć Kłodzka Góra została zdeklasowana, to jednak wciąż oficjalnie widnieje jako szczyt Korony Gór Polski i cieszy się dużą popularnością.

Który szlak wybrać?

Sieć szlaków pieszych i rowerowych, oplatających Kłodzką Górę oraz nowa wieża widokowa jaka powstała niedawno na szczycie zachęcają turystów do jej zdobycia. Kotlina Kłodzka i Ziemia Kłodzka, pięknie się prezentują z tarasu widokowego. Wieża widokowa ma metalową konstrukcję i mierzy aż ma 34,5 metry. W pogodny dzień bez problemu można dostrzec Szczeliniec Wielki czy Śnieżnik a przy dobrej widoczności nawet Śnieżkę.

Jeśli zastanawiacie jaki szlak wybrać na górską wycieczkę z dziećmi to zdecydowanie polecamy wyruszyć z Przełęczy Łaszczowa. Skąd idąc niebieskim szlakiem w nieco ponad godzinę dotrzemy na miejsce. Podobnie jednak wygląda przejście tym samym szlakiem z Przełęczy Kłodzkiej.

Inny nieco dłuższy wariant to żółty szlak z Kłodzka, tutaj na wędrówkę w jedną stronę trzeba poświęcić ponad 2 godziny.

Jeżeli jesteście fanami jazdy na dwóch kółkach to świetnie się składa. Wokół szczytu Kłodzkiej Góry znajdziecie kilka ciekawych tras rowerowych, zarówno po drogach szutrowych, jak i leśnych ścieżkach. Równie dobrze wygląda sytuacja z parkingami, przy każdym z wejść na szlak, udostępniony jest bezpłatny parking.


A jeśli chcecie zdobyć ten faktycznie najwyższy szczyt Gór Bardzkich…

Nc bardziej prostego, na Szeroką Górę co prawda nie prowadzi żaden szlak… Ale jeżeli tylko macie ochotę zdobyć ten najwyższy szczyt wystarczy Gór Bardzkich (nieoficjalny), to wystarczy poświęcić dodatkowo 15 min. Spod Kłodzkiej Góry, idąc żółtym szlakiem do skrzyżowania z niebieskim, wystarczy że go przetniecie i udacie się prosto. Wtedy wydeptaną ścieżką leśna z pewnością szybko dojdziecie do celu! Co więcej, wtedy będziecie mieć pewność że już zdobyliście najwyższy szczyt Gór Bardzkich.

Plan wypadu na Kłodzką Górę

Dojazd: najwygodniej tu dotrzeć własnym samochodem

Czas Przejazdu: Kraków 3 godz. 20 min , Wrocław 1 godz. 30 min., Poznań 3 godz., Warszawa 4 godz. 30 min.

Parking: ogólnodostępne bezpłatne parkingu przy wejściu na szlak

Bilety Wstępu: wstęp bezpłatny

Czas zwiedzania: trasa z Przełęczy Łaszczowa na Kłodzką Górę, powrót tym samym szlakiem 7 km – 2 godz. 30 min.

Koszt wypadu dla 2 osób np. z Krakowa – 135 zł

5 1 vote
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments