W niewielkiej wiosce Wola Krogulecka, na wzgórzu Dzielnica w Beskidzie Sądeckim mamy okazję zobaczyć nietypową platformę widokową ślimak. Zjawiskowe widoki jakie możemy obserwować z wieży o spiralnym kształcie przyciągają głównie wielbicieli zachodów słońca.

Wola Krogulecka leży nieopodal Starego Sącza, a jej największą atrakcją jest platforma widokowa ślimak. Ta nietypowa konstrukcja nie przypomina standardowych wież widokowych, jakie zobaczymy na szczytach Beskidu Sądeckiego. Wszystko dlatego, że nic nie zasłania nam tutaj widoków, a platforma jedynie ma nas zachęcić do odwiedzenia najwyżej położonej miejscowości gminy Stary Sącz. Dlatego jest to atrakcja uwielbiana przez turystów, łatwo dostępna, darmowa i bardzo widokowa.

Wola Krogulecka platforma widokowa – dojazd i parking

Jak dojechać do platformy widokowej w Woli Kroguleckiej? Musisz kierować się drogą nr 87 ze Starego Sącza w kierunku Rytra. Jadąc od strony Sącza w miejscowości Barcice Dolne przed kościołem skręcamy za znakami w lewo, kierunek Wola Krogulecka. Dalej prowadzą nas już oznaczenia platformy widokowej. Podjazd na szczyt jest dość ostry, więc jeśli wybierasz się tutaj zimą, a nie masz dobrych opon, to naprawdę lepiej odpuścić.

Gdzie najlepiej zaparkować samochód? W Woli Kroguleckiej są dwa bezpłatne parkingi. Pierwszy przy głównej drodze asfaltowej, a drugi tuż przy platformie widokowej ślimak. Jednak w weekendy obowiązuje na niego zakaz wjazdu, gdyż ruch jest duży, a droga wąziutka.

Zwiedzanie ślimaka w Woli Kroguleckiej – cennik, godziny otwarcia

Zdecydowanie platforma widokowa w Woli Kroguleckiej serwuje jedną z najlepszych panoram w Beskidzie Sądeckim. Co więcej, jest ona dostępna dla każdego. Zostawiając samochód na pierwszym parkingu mamy do przejścia zaledwie 400 metrów wąska asfaltową drogą, więc śmiało można zabrać wózek dziecięcy. Również sama platforma jest tak skonstruowana, że nie ma schodów i możemy swobodnie się po niej poruszać. 

Co jeszcze jest przy ślimaku? Przede wszystkim mini placyk zabaw dla dzieci, zadaszona altanka z paleniskiem i toaleta. To zdecydowanie przyjemne miejsce na rodzinny wypad, który możemy połączyć z widokowym ogniskiem, choć trzeba zabrać ze sobą drewno.


Ile kosztuje wejście na platformę widokową w Woli Kroguleckiej? Jak większość tego typu punktów również i ta atrakcja jest darmowa i otwarta całą dobę. Jeśli zastanawiasz się kiedy najlepiej tu przyjechać, to zdecydowanie polecamy zachód słońca. O każdej porze roku możemy obserwować spektakl, gdy złote promienie chowają się za wzgórzami Beskidów.

Punkt widokowy Beskidu Sądeckiego

Co widać z platformy widokowej w Woli Kroguleckiej? Po pierwsze zjawiskowo prezentuje się dolina Popradu z ruinami zamku w Rytrze, Kotlina Sądecka ze Starym Sączem, całe pasmo Radziejowej oraz odległe szczyty Beskidu Wyspowego i Gorców. Panorama jest rozległa, dlatego też szczególnie przed zachodem słońca zbiera się tu spora grupa spragnionych widoków turystów.

Wola Krogulecka to kolejna ciekawa i warta odkrycia miejscowość w sąsiedztwie Starego Sącza. Zdecydowanie panoramy jakie tutaj zobaczysz wprawią Cię w zachwyt i jeszcze nie raz będziesz chcieć tu powrócić.

Plan wypadu na platformę widokową w Woli Kroguleckiej

Dojazd: kierunek droga nr 969 lub 87 kierunek Nowy Sącz – Piwniczna

Parking: bezpłatny parking przy platformie widokowej

Bilety wstępów:

  • Wstęp na wieżę widokową w Woli Kroguleckiej jest bezpłatny

Czas zwiedzania: 30 min.

Dystans: 400 m z parkingu, trasa asfaltowa, dostępna dla wózków dziecięcych

5 3 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments