Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego, zielone miasto z genialnymi przyrodniczymi skarbami jak chociażby Szmaragdowe Jeziorko, świetnymi zabytkami z zamkiem Książąt Pomorskich na czele, czy też nowoczesnymi atrakcjami na Łasztowni. Szczecin zaskakuje różnorodnością kulinarnych miejscówek, tajemniczymi podziemiami, romantyczną Wenecją i genialnymi widokowymi punktami.

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie kiedy myślisz o Szczecinie? Paprykarzstocznia… morze? To ostatnie jest akurat dość często powielanym błędem, ale Szczecin nie leży nad Bałtykiem, a w linii prostej do wybrzeża jest stąd aż 70 km. Przez Szczecin przepływa druga największe rzeka w Polsce, czyli Odra. To ona na obrzeżach miast rozlewa się tworząc jezioro Dąbie, a nieco dalej Zalew Szczeciński.

Jaki jest dzisiejszy Szczecin i czy warto tu przyjechać? Na nas miasto zrobiło mega pozytywne wrażenie! Spędziliśmy tutaj tydzień, a mimo to wciąż mam wrażenie, że nie odkryliśmy jeszcze wszystkiego. Szczecin zaskakuje ilością zabytków, Zamek Książąt Pomorskich, Rynek Staromiejski z przepięknym Ratuszem, a do tego genialne Wały Chrobrego.

Szczecińskie muzea też są nieszablonowe. Koniecznie warto zajrzeć do nowoczesnego Centrum Dialogu Przełomy, żeby poznać historię polskiego Szczecina. Interaktywne Morskie Centrum Nauki to gratka dla całych rodzin, a Muzeum Techniki i Komunikacji jest miejscem dla wielbicieli motoryzacji.

Świetne punkty widokowe z wieży katedry, wieży zamku, czy kawiarni Café 22. Mnóstwo zielonych miejsc, jak chociażby Jasne Błonia, Park Kasprowicza i największy cmentarz w Polsce z potężnym parkiem. A do tego wyśmienita kuchnia. Atrakcje kulturalne jakimi może pochwalić się Szczecin odbywają się również w niezwykłym budynku filharmonii. Jedno jest pewne w Szczecinie nie da się nudzić!

Szczecin – dojazd, parking, mapa atrakcji

Gdzie leży Szczecin? To największe miasto i stolica województwa zachodniopomorskiego. Szczecin położony jest tuż przy granicy z Niemcami, nad rzeką Odra i jeziorem Dąbie. To 7 pod względem ilości mieszkańców miasto w Polsce, żyje tu 395 tys. osób. W granicach Polski Szczecin znalazł się dopiero w 1945 roku.


Jak dojechać do Szczecina? Do miasta dotrzemy drogą szybkiego ruchu S3 z Wrocławia, S10 z Bydgoszczy i S6 z Koszalina. W mieście obowiązuje strefa płatnego parkowania, nawet w weekendy, opłaty dokonujemy w parkomacie.

1. Wały Chrobrego – atrakcje Szczecina na weekend

Jak ciekawie spędzić czas w Szczecinie i od czego zacząć zwiedzanie? Szczecińskie Wały Chrobrego to największa wizytówka miasta, od której warto rozpocząć wizytę w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Wiele osób twierdzi, że to najpiękniejsze tarasy w Europie. Wały ciągną się na odcinku 500 metrów wzdłuż skarpy Odry.

Nad Wałami Chrobrego dominuje przepiękny budynek Muzeum Narodowego. Z widokowego tarasu roztacza się świetna panorama na Łasztownię. Po jego bokach stoją dwie bramy z kolumnami, a poniżej znajduje się przepiękna fontanna z rzeźbionymi figurami.

Równie elegancko prezentują się sąsiednie budynki, czyli gmach Politechniki Szczecińskiej. Potężny budynek z czerwonej cegły obrośnięty jest bluszczem. Niezwykle ciekawie ozdobiona jest też siedziba Urzędu Wojewódzkiego. Budynek składa się w sumie z 6 skrzydeł i dwóch dziedzińców, a dominują nad nim dwie potężne 60 metrowe wieże.

Bardzo często u podnóża wałów cumują na Odrze statki, które mogą Cię zabrać w panoramiczny rejs. Jednak same Wały Chrobrego szczególnie latem to gwarny deptak z klimatycznymi kawiarenkami.

2. Szczecińskie Stare Miasto, czyli Rynek Sienny i rozrywkowe atrakcje Szczecina

Co warto zobaczyć w Szczecinie w jeden dzień? Jak przystało na stolicę województwa zachodniopomorskiego Szczecin może pochwalić się klimatycznym, choć dość nietypowym rynkiem. Rynek Sienny znajduje się na terenie Starego Miasta. Niestety jego oryginalna zabudowa została zniszczona w 90% podczas II wojny światowej, dlatego dziś możemy zobaczyć tutaj jedynie skrawek historii.

Mimo to jest na co popatrzeć! Rynek Sienny to brukowany plac w formie prostokąta, który swoją nazwę zawdzięcza odbywającym się na nim jeszcze w średniowieczu targom sianem.

Dziś najciekawszym budynkiem jest tutaj przepiękny gotycki Ratusz Staromiejski. Mieści się w nim Muzeum Historii Szczecina. Warto zajrzeć do jego wnętrza i poznać chociażby zawiłe losy Gryfitów. Jednak Rynek otaczają również kolorowe kamienice z przepięknymi zdobieniami. Zresztą cały plac jest chętnie odwiedzanym miejscem zarówno przez szczecinian jak i turystów ze względu na świetne restauracje oraz bary.

3. Centrum Dialogu Przełomy – nowoczesna atrakcja Szczecina

Gdzie najlepiej poznać współczesną historię Szczecina i odkryć jego burzliwe wojenne dzieje niemieckiego miasta? W Centrum Dialogu Przełomy! Multimedialna wystawa mieści się pod ziemią, a dokładniej pod placem Solidarności, gdzie w grudniu 1970 roku padły strzały do protestujących stoczniowców. Nowoczesna wystawa wręcz porywa nas w podróż, którą zaczynamy w 1939 roku jeszcze w granicach niemieckiego Stettina.

Zagłębiając się w niełatwe historie zniszczonego podczas wojny miasta, poznajemy też losy wypędzonych Niemców i przesiedleńców ze wschodu, którzy na nowo budowali tym razem już polski Szczecin. Liczne zdjęcia, filmy, dokumenty i wywiady ukazują skalę wielkiego dramatu, który tutaj się rozgrywał.

Jednak z czasem Szczecin stawał się miastem nowoczesnym, pełnym kulturalnych wydarzeń, a w dodatku z prężnie działającą stocznią. Wystawa pokazuje nawet jej makietę i opowiada o historii strajków, wyborze papieża Polaka, tworzeniu się Solidarności oraz przełomowych obrad okrągłego stołu. Centrum Dialogu Przełomy to genialna, nowoczesna i pełna multimediów wystawa, która najlepiej obrazuje polską historię Szczecina.

Godziny otwarcia:

 • wtorek, środa, czwartek, sobota: 10:00–18:00
 • piątek, niedziela: 10:00–16:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 8 zł

4. Zamek Książąt Pomorskich – zabytki Szczecina

Na niewielkim wzgórzu w sąsiedztwie Odry wznosi się największy zabytek Szczecina, czyli Zamek Książąt Pomorskich. Przez prawie 500 lat był siedzibą rodu Gryfitów, którzy panowali Księstwem Pomorskim. Dziś  fasadę zdobią renesansowe attyki oraz geometryczne wzory, a potężny gmach zamku składa się z dwóch dziedzińców.

Na dziedzińcu Menniczym znajduje się wykonana z brązu i w skali 1:10 makieta zamku. Nad całością góruje najwyższa wieża Dzwonów, która działa jako punkt widokowy i serwuje nam genialną panoramę na zamek oraz Szczecin.

Na dziedzińcu Dużym niezwykle cenna jest wieża Zegarowa z wyjątkowym ponad 330 letnim zegarem w kształcie zielonego maszkarona, który porusza oczami za kierunkiem wskazówki, a w ustach ma cyfrę dnia miesiąca.

We wnętrzach zamku w Szczecinie możemy zobaczyć Celę Czarownic z narzędziami tortur. Przy okazji warto też poznać mroczną historię Sydonii von Borck, która związana jest z tragiczną miłością, czarami i śmiercią.

Równie ciekawą atrakcją jest Gabinet Lubinusa, czyli wybitnego kartografa. Na ekspozycji możesz zobaczyć multimedialną wersję mapy Księstwa Pomorskiego oraz jego najważniejsze dzieła i nietypowe przyrządy.

Oprócz muzeum na zamku w Szczecinie działa również kino, opera, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, Urząd Marszałkowski i restauracja.

Cennik biletów wstępu:

 • wieża dzwonów: bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 6 zł
 • wystawy: bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 6 zł

5. Jasne Błonia i Park Kasprowicza – Szczecin i jego przyrodnicze atrakcje

Jeśli szukasz zacisznego miejsca na chwilę odpoczynku od zgiełku miasta to Jasne Błonia im. Jana Pawła II będą idealnym miejscem na spacer w Szczecinie. To ulubiony park szczecinian idealny do rodzinnych wycieczek, rowerowych wypadów, czy pikniku na zielonym trawniku.

Mówi się że to zielony salon Szczecina i trudno się z tym nie zgodzić, kiedy idealnie przycięty trawnik otaczają aleje ponad 200 potężnych platanów, ukwiecone rabaty zjawiskowych krokusów oraz poruszający pomnik Czynu Polaków z trzem zrywającymi się do lotu orłami.

Jasne Błonia łączą się z największym w Szczecinie, liczącym 50 ha Parkiem Kasprowicza. Co ciekawe, park został założony w 1900 roku. Rośnie w nim ponad 200 gatunków roślin i mieści się na zboczu Doliny Niemierzyńskiej. Spacerując po parku warto zawędrować do niezwykłej instalacji Władysława Hasiora “Ogniste Ptaki”, nieco dalej jest amfiteatr, który nosi imię słynnej szczecinianki Heleny Majdaniec, czyli królowej twista znanej z utworów Rudy Rydz, Czarny Ali Baba, czy Nie bądź tak szybki Bill.

Jednak równie ciekawą atrakcją Szczecina w Parku Kasprowicza jest Ogród Różany, czyli Różanka. 99 odmian róż, klimatyczne alejki, pergole i ptasia fontanna. Zdecydowanie to jedno z najbardziej romantycznych miejsc Szczecina.

6.  Łasztownia Szczecin – nowoczesne atrakcje nad Odrą

Co fajnego zobaczyć w Szczecinie? Na dawnej portowej wyspie Łasztownia w samym centrum miasta i ze świetnym widokiem na Wały Chrobrego, mieści się ulubione miejsce rozrywki szczecinian. Łasztownia to dziś nowoczesne bulwary, które wieczorem rozświetlają zabytkowe dźwigi portowe, czyli Dźwigozaury. Również tutaj stanęło interaktywne Morskie Muzeum Nauki, z którego tarasu możemy podziwiać całą wyspę.

Deptak, kawiarnie i bary, port jachtowy, wesołe miasteczko z diabelskim kołem, a do tego liczne koncerty sprawiają, że Łasztownia to świetne miejsce rozrywki Szczecina z różnorodnymi atrakcjami.

Jednak to nie koniec atrakcji! Na Łasztowni masz niepowtarzalną okazję zrobić sobie zdjęcie z napisem Szczecin i to ze świetną panoramą Wałów Chrobrego w tle. Dodatkowo spotkasz tu nieszablonowym pomnik Krzysztofa Jarzyny i co więcej sam możesz się stać szefem wszystkich szefów.

Równie nietuzinkowy jest tutaj pomnik kultowego Szczecińskiego Paprykarza i to niemałych rozmiarów. Natomiast na sąsiedniej wyspie Grodzkiej jest plaża z beach barem, zatem życie toczy się tu do późnych godzin nocnych.

7. Morskie Muzeum Nauki – Szczecin i jego atrakcje dla dzieci

Co robić w Szczecinie kiedy pada deszcz i gdzie warto pójść z dziećmi? Koniecznie trzeba odwiedzić interaktywne Morskie Muzeum Nauki, jakie mieści się n terenie Łasztowni. Budynek ma kształt kadłuba statku, a wieczorami rozświetla go kolorowa iluminacja.

Wystawa składa się z 5 części i ponad 200 interaktywnych eksponatów. Multimedialne stanowiska mają nam przybliżyć ciekawostki związane z życiem na wodzie, pod wodą oraz na statku.

Odkrywamy między innymi jak wygląda proces projektowania i budowy potężnych statków, mamy okazję pobawić się na wodnym placu zabaw, czy też zgłębić tajniki nawigacji, jakimi posługiwali się żeglarze, kiedy jeszcze nie było satelit i GPSu.

Jednak to nie koniec atrakcji, bo Morskie Muzeum Nauki pokazuje nam też jak wygląda życie na morzu rybaków i marynarzy, a także uzmysławia jak wielkim i niebezpiecznym żywiołem jest woda, wiatr i lód.

Godziny otwarcia: wtorek – piątek: 9:00 – 17:00, sobota – niedziela: 10:00 – 18:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 25 zł

8. Filharmonia Szczecin – kulturalne atrakcje na wysokim poziomie

Nowoczesny, wręcz lodowy budynek szczecińskiej filharmonii zdecydowanie wyróżnia się z otoczenia. Okazała i nietypowa konstrukcja o strzelistej sylwetce nocą nabiera niezwykłych kolorów. 4 kondygnacje, 12 tys. m2, Sala Symfoniczna na 953 osoby, Sala Kameralna, kawiarnia i galeria. Zdecydowanie Filharmonia to miejsce, jakie warto odwiedzić na mapie Szczecina przynajmniej podczas jednego z koncertów.

Co więcej, jej nowoczesne wnętrze stworzone przez zespół projektantów z Barcelony możemy zwiedzać w weekendy. Do zobaczenia jest Galeria przy Cerkwi i Galeria Poziom 4, jaką wyróżniają niestandardowe kształt, kąt padania światła, czy szklane balustrady.

Godziny otwarcia:

 • sobota 12:00 – 16:00 (ostatnie wejście 15:30)
 • niedziela 12:00 – 16:00 (ostatnie wejście 15:30)

Cennik biletów wstępu – 10 zł

9. Podziemne Trasy Szczecina – nietypowa atrakcja miasta

Szukasz nieszablonowych atrakcji Szczecina z nutą historii i dreszczykiem emocji? Koniecznie musisz odwiedzić Podziemne Trasy Szczecina. W podziemiach Dworca Głównego w potężnym schronie przeciwatomowym (w którym mogło się schronić 5 tys. cywilów) znajduje się nietypowa wystawa. Nie można tego nazwać muzeum, jest to jednak przestrzeń z mnóstwem historycznych opowieści o losach Szczecina i nie tylko.

Schodząc 20 metrów pod ziemię odkrywamy aż 60 wystaw, jakie są podzielone tematycznie na czas II wojny światowej, Zimnej Wojny, a także czasy PRL-u. Materiały filmowe, liczne zdjęcia, eksponaty z epoki, a do tego efekty dźwiękowe sprawiają jakbyśmy faktycznie trafili do przeszłości.

Godziny otwarcia: środa – niedziela: 12:00-16:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 32 zł

Średni czas zwiedzania 1 godz. Temperatura jaka panuje wewnątrz to zaledwie 15 stopni.

10. Szczecińska Wenecja

Odra, która przepływa przez Szczecin rozgałęzia się pomiędzy liczne wysepki. Jednym z wyjątkowych miejsc jest nadbrzeże tuż obok dworca kolejowego, gdzie dawne, zabytkowe budynki XIX wiecznych fabryk wydają się jakby wyrastały z wody. Nie bez powodu właśnie to miejsce zostało okrzyknięte szczecińską Wenecją.

Najciekawszy widok mamy z mostu na Wyspę Jaskółczą. Jednak najlepiej tą część Szczecina podziwia się z wody, warto więc wynająć sobie łódkę, albo wyruszyć na kajakową wyprawę po Odrze.

11. Bazylika Archikatedralna – punkt widokowy na Szczecin

Szczecińska Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła to świątynia z wielowiekową tradycją, a pierwszy kościół stanął w tym miejscu już w 1187 roku. Bazylika jest potężną świątynią z mnóstwem dzieł sztuki sakralnej o czym świadczy chociażby 19 bocznych kaplic, XIV wieczny tryptyk, czy też imponujące prawie 350 letnie organy. Co ciekawe, ważący 30 ton instrument zawieszony jest nad nawą i to bez podparcia!

Dodatkową atrakcją katedry jest taras widokowy na wieży kościoła. Z wysokości 56 metrów roztacza się genialna panorama na cały Szczecin, to najlepszy punkt widokowy na miasto. Na taras wjeżdżamy wygodnie windą, a sama jego przestrzeń jest dodatkowo przeszklona.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
 • sobota – niedziela: 10:00 – 19:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 8 zł

12. Muzeum Narodowe w Szczecinie – gmach główny

150 tys. eksponatów, dzieł sztuki, zabytków i numizmatów. Muzeum Narodowe w Szczecinie to miejsce, które powinien odwiedzić każdy pasjonat sztuki i nie tylko. Zdecydowanie duże wrażenie robi wystawa „Misterium Światła” ze zjawiskowymi dziełami średniowiecznego chrześcijaństwa.

Potężny Krucyfiks Kamieński, gotlandzkie kolumny z klasztoru cysterskiego, czy poliptyku z kościoła św. Jana w Stargardzie. Sztuka średniowieczna na Pomorzu, kolekcja antycznych posągów z brązu, a do tego wystawa poświęcona afrykańskiej wiosce i ludowym wierzeniom.

Różnorodność eksponatów i ich ilość może przyprawić o zawrót głowy. Jednak to miejsce, które wiele mówi o burzliwych dziejach miasta, jego władcach, wzlotach i upadkach, dlatego szczególnie warto tutaj przyjść.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek: nieczynne
 • wtorek, środa, czwartek i sobota: 10:00-18:00
 • piątek i niedziela: 10:00-16:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 8 zł

Czas zwiedzania 1-1,5 godz.

13. Szmaragdowe Jeziorko – Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa

Co zobaczyć w Szczecinie za darmo? Na obrzeżach miasta w szczecińskiej dzielnicy Zdroje, ukryty jest prawdziwy przyrodniczy skarb, jakim jest Szmaragdowe Jeziorko. To idealne miejsce do rekreacji w Szczecinie, gdyż dookoła możesz je obejść niebieskim szlakiem ścieżki zdrowia. Nutę tajemniczości dają nam tutaj liczne bunkry, a świetną panoramę na miasto mamy z punktu widokowego Oko na Szczecin.

Trasa w pętli liczy 2,3 km, a czas przejścia to 45 minut. Warto ubrać sportowe obuwie.

Jak powstało Szmaragdowe Jeziorko? Swoją niepowtarzalną barwę jezioro zawdzięcza pokładom kredy, które leżą na jego dnie. Co ciekawe, jeszcze w 1925 roku działała tutaj właśnie kopalnia kredy. Jednak podczas drążenia kolejnych pokładów nastąpił niespodziewany wylew wody, wiele górniczych maszyn i narzędzi zostało zalanych i do dziś leży na dnie Szmaragdowego Jeziora.

Zbiornik wodny w najgłębszym miejscu liczy 18 m. Przy jeziorku zachował się też betonowy most. Biegły po nim tory, którymi prosto do cementowni sunęły załadowane kredą wagoniki.

14. Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

Każdy fan motoryzacji i nie tylko powinien odwiedzić kultowe miejsce na mapie Szczecina, jakim jest Muzeum Techniki i Komunikacji. Mikrosamochody z lat 50-tych, kolekcja maszyn do pisania i eleganckich samochodów rodziny Stoewerów, a do tego dziesiątki motocykli.

Co więcej, w Zajezdni Sztuki możemy wejść do jednego z 7 kultowych tramwajów, niektóre z nich były na korbę i z drewnianymi siedzeniami. Świetnie prezentuje się też kolekcja miejskich autobusów ze słynnymi jelczami, warto usiąść za sterami starego ogórka.

Zdecydowanie Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie to atrakcja, w której świetnie się bawią zarówno dzieci, jak i dorośli. Każdy tutaj może odkryć w sobie chęć do podróży, a starsze osoby z łezką w oku wspominają sprzęty swojej młodości.

Godziny otwarcia: wtorek 10:00-15:00, środa-piątek i niedziela 10:00-16:00, sobota 10:00-18:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 14 zł

15. Cmentarz Centralny w Szczecinie – największa nekropolia w Polsce

Czy przyszło Ci kiedyś do głowy żeby podczas city breaku zwiedzać cmentarz? Może i brzmi dość chłodno, jednak szczecińska nekropolia to również potężny park. Jak się okazuje to największy cmentarz w Polsce i trzeci w Europie, jego powierzchnia to prawie 170 ha.

Krążąc wśród bujnej i czasami wręcz egzotycznej zieleni i w towarzystwie ponad stuletnich platanów mamy wrażenie jakbyśmy byli w zwyczajnym parku. Fontanny, pomniki, kamienne rzeźby, ławki przy alejkach, zdecydowanie szczeciński cmentarz jest miejscem szczególnym, a niektóre nagrobki to prawdziwe dzieła sztuki i to zatopione w tutejszej zieleni.

Co więcej, przez cmentarz prowadzą dwie ścieżki zwiedzania, więc łatwo możemy poznać najciekawsze zabytki i przyrodnicze skarby największej nekropolii w Polsce.

16. Muzeum Tradycji Regionalnych w Szczecinie

Jak wyglądało życie na Pomorzu kilkaset lat temu? Te wielkie tajemnice odkrywa przed nami wystawa w Muzeum Tradycji Regionalnych. Bogaty zbiór ciekawych eksponatów z odkryć archeologicznych uchyla rąbka tajemnicy.

Niezwykłe wrażenie robi jednak wystawa poświęcona złotemu wiekowi Pomorza przepiękna biżuteria i klejnoty, rzeźby i obrazy, a w tym potężne drzewo genealogiczne ze 150 osobami książąt Pomorza Zachodniego.

W Gabinecie Pomorskim możesz odkryć bogatą kolekcję monet, banknotów i pieczęci. Równie okazale prezentują się stare srebra z niezwykle misternymi zdobieniami. Muzeum Tradycji Regionalnych to świetne miejsce na ciekawe spędzenie czasu, chociażby kiedy w Szczecinie pada deszcz.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek: nieczynne
 • wtorek, środa, czwartek i sobota: 10:00-18:00
 • piątek i niedziela: 10:00-16:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 8 zł

17. Kultowe restauracje, bary i kawiarnie Szczecina, gdzie warto zjeść?

Szczecin to zdecydowanie idealne miasto dla wielbicieli różnorodnej kuchni, idealnych zarówno na szybki i tani obiad, ekskluzywną kolację, genialną kawę, czy też nietuzinkowe połączenie smaków. Gdzie zatem warto dobrze zjeść w Szczecinie?

 • Kultowy bar Pasztecik! Od razu podczas wizyty w Szczecinie rzuca nam się w oczy, że dużo tutaj pasztecików, ale nie byle jakich. Drożdżowy przysmak z nadzieniem i w towarzystwie czerwonego barszczyku smakuje wyśmienicie i kosztuje parę złotych. Można powiedzieć, że to lokalny fast-food Szczecina, a samych barów tego typu jest przynajmniej kilkanaście. My genialną i wręcz kultową miejscówkę odkryliśmy na ul. Wojska Polskiego 46, gdzie bar Pasztecik na dodatek ma wciąż wystrój rodem z PRL-u z mozaiką na ścianie, przykręconymi fotelami i czerwonym neonem.
 • Paprykarz Szczeciński to smakołyk, jakim zajadaliśmy się w dzieciństwie. Grzechem byłoby więc nie odwiedzić kultowego lokalu jakim jest Paprykarz Fish Market. Tutaj pyszny domowy paprykarz podany jest w wyjątkowy i ekskluzywny sposób.
 • Gdzie najtaniej zjeść do syta i nie zbankrutować w Szczecinie? Najlepszą miejscówką do tego jest Bar Mleczny Turysta. Dziesiątki świeżych dań przygotowywanych jest tutaj na bieżąco, a kolejki do lady mówią same za siebie. Zresztą to też najtańsze miejsce na obiad w Szczecinie.
 • Po nieco egzotycznych smaków koniecznie odwiedź Chinkalnia Restauracja Gruzińska, która serwuje wyśmienite dania w tradycyjnym wydaniu.
 • Najlepsza pizza w Szczecinie? Boskie CIAO! W dodatku sam lokal mieści się w ciekawym wnętrzu Czerwonego Ratusza.
 • Gdzie wyskoczyć na drinka wieczorem w Szczecinie? Hala Odra to idealne miejsce rozrywki szczecinian. Industrialny wystrój i dziesiątki fast-foodowych budek sprawia, że życie tętni tu do późnych godzin nocnych.
 • Café 22 to najlepsza widokowa miejscówka w Szczecinie! Kawiarni usytuowana jest na 22 piętrze więc roztacza się stąd najlepsza panorama. To idealne miejsce na romantyczny wypad w Szczecinie skąd można dodatkowo obserwować zjawiskowy zachód słońca przy lampce wina lub słodkim smakołyku.

Świnoujście – atrakcje kurortu nad Bałtykiem

Uroczy wiatrak Stawa Młyny, przepełnione historycznymi ciekawostkami forty, a do tego ciągnąca się kilometrami złocista plaża Bałtyku. Świnoujście to świetny kierunek na wakacyjny wypad z mnóstwem różnorodnych atrakcji. Tutaj świetnie będą się bawić zarówno wielbiciele słodkiego lenistwa, pasjonaci zabytków, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

Świnoujście atrakcje – 10 miejsc, które warto zobaczyć
5 7 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments