Nasz autorski przewodnikNasz autorski przewodnik
Profil Instagram
Profil Facebook
Kanał Youtube

Muzeum Drogownictwa Szczucin to nieszablonowe miejsce na mapie Małopolski, które odkrywa przed nami moc atrakcji. Potężne zabytkowe narzędzia, nietypowe urządzenia, skomplikowane projekty mostów, a do tego rozległy skansen maszyn. Muzeum odkrywa wszystkie tajniki związane z budową dróg od fazy projektu aż po fenomenalne konstrukcje.

Gdzie leży Muzeum Drogownictwa? Dojazd, parking, mapa

Gdzie leży Muzeum Drogownictwa? To jedyne w Polsce muzeum znajduje się w niewielkiej miejscowości Szczucin, która leży na Powiślu Dąbrowskim. Szczucin położony jest na terenie Małopolski, choć praktycznie na granicy z województwem świętokrzyskim, jakie rozdziela rzeka Wisła.

Jak dojechać do Muzeum Drogownictwa Szczucin? Żeby tutaj dotrzeć wystarczy kierować się drogą krajową nr 73 z Kielc do Tarnowa. Muzeum leży przy głównej trasie.

Muzeum leży na Wiślanej Trasie Rowerowej, więc to dodatkowa atrakcja do odwiedzenia dla rowerzystów.

Przy muzeum jest dodatkowo bezpłatny parking dla zwiedzających.


Muzeum w Szczucinie – godziny otwarcia, cennik, praktyczne informacje

Jeśli wybierasz się na zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie musisz wiedzieć, że obiekt jest czynny tylko w tygodniu, niestety w weekendy muzeum jest zamknięte. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 7:00-15:00.

Cennik biletów wstępu! Muzeum Drogownictwa Szczucin jest bezpłatną atrakcją, finansowaną przez GDDKiA, zatem nie ma tu biletów wstępu.

Nasz autorski przewodnik po górach.

Ile czasu trzeba poświęcić na zwiedzanie Muzeum Drogownictwa Szczucin? Średni czas zwiedzania to około 1h -1,5h.

Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie – atrakcje, ciekawostki

Dwie okrągłe baszty i szklana ściana, tak na pierwszy rzut oka prezentuje się największa atrakcji Szczucina, czyli Muzeum Drogownictwa. Już z zewnątrz budynek Muzeum Drogownictwa Szczucin jest bardzo ciekawy i wygląda niczym most. Dodatkowo zielony teren wokół muzeum otacza park maszyn. Zobaczymy tu kilkadziesiąt urządzeń od walca zapiętego do konnego zaprzęgu, przez coraz to nowocześniejsze urządzenia.

Kruszarki, pługi, wielkie kotły, czy ciągniki. Alejka spacerowa jest skonstruowana spiralnie więc okrążamy każdą z maszyn, przy okazji poznając ciekawostki o rodzajach nawierzchni i przystosowanych do nich sprzętach. Na samym szczycie ślimaka mamy dodatkowo możliwość wejścia na most, z którego widać cały park maszyn.

Druga część wystaw Muzeum Drogownictwa Szczucin znajduje się już wewnątrz budynku. Tutaj masz okazję zobaczyć skomplikowane przyrządy do pomiarów geodezyjnych, projekty mostów, a także makietę z etapami budowy drogi. Zdecydowanie wizyta w muzeum to świetna atrakcja dla fanów drogownictwa i dzieci.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

Co warto zobaczyć w okolicy Szczucina?

  • Zalipie to mała wioska, która leży w Małopolsce, a dokładniej na Powiślu Dąbrowskim, kilkanaście kilometrów od Muzeum Drogownictwa Szczucin. To tutaj przyjeżdżają tysiące turystów z Polski i zagranicy, by zobaczyć słynne malowane chaty. Przemierzając spokojne ulice Zalipia i zaglądając w progi gospodarstw mamy okazję wyruszyć w niezwykle kolorową podróż i poznać piękną tradycję zalipiańskich malarek, która jest żywa do dziś.

Zalipie – zwiedzanie atrakcji najpiękniejszej malowanej wsi w Małopolsce

  • Centrum Bajki w Pacanowie to nowoczesne muzeum, które zwiedzamy z Kopciuszkiem, Czerwonym Kapturkiem, Śnieżką, albo Dzwoneczkiem. Każda z tych bajkowych postaci porywa nas w podróż do świata bajki. Jednak to nie koniec atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Pacanowie. Warto też odwiedzić Park Edukacyjny oraz mały ryneczek z mnóstwem bajkowych akcentów i kolorowych murali.

Pacanów – Centrum Bajki, atrakcje dla dzieci, co warto zobaczyć?

  • Moc zabytków w kameralnym miasteczku, jakim jest Wiślica zaskakuje nas swoimi atrakcjami. To świętokrzyskie miasteczko skrywa w sobie bezcenne zabytki, jak 700 letnia świątynia i równie wiekowy Dom Długosza. Ale to nie wszystko, bo w Wiślicy możemy jeszcze zobaczyć dawne grodzisko, czy też zanurzyć się w dzikiej przyrodzie Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego.

Wiślica – najciekawsze atrakcje i zabytki, co warto zobaczyć?

  • Zabytkowe kościoły, piękna rzeka Nida i niesamowita królewska historia. To tylko kilka z powodów, dla których warto przyjechać do Nowego Korczyna. Zagłębiając się w tajemnicze opowieści miasta, odkrywamy jego wyjątkowo bujną przeszłość.

Nowy Korczyn – zjawiskowe atrakcje dawnego miasta królów

5 2 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments