Wieża widokowa w Krynicy to wyjątkowe miejsce, które serwuje piękne widoki i przyjemny kontakt z dziką naturą na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo możemy wejść 49,5 m ponad ziemię, a kilometrowa ścieżka edukacyjna podrzuca nam sporo przyrodniczych i historycznych ciekawostek.

Marzy Ci się usłyszeć kojący szum lasu i melodyjny śpiew ptaków, w dodatku połączony z górskim klimatem i pięknymi panoramami? Jeśli tak, to kładka w koronach drzew jest świetnym planem na wypad. Co więcej, możemy tutaj do woli zachwycać się beskidzkimi wzgórzami i chłonąć dziką przyrodę. Dodatkowo na kładce edukacyjnej możemy pobawić się interaktywnymi tablicami i poznać kilka ciekawostek o historii Krynicy oraz o wyjątkowych okazach przyrody, jakie nas otaczają.

Krynica Zdrój – 7 najciekawszych atrakcji perły wśród uzdrowisk Małopolski

Kładka w Koronach drzew w Krynicy, jak dojechać? Mapa

Beskid Sądecki – atrakcje, najpiękniejsze szlaki i szczyty, TOP 20 miejsc, jakie warto zobaczyć

Wieża widokowa w koronach drzew, atrakcja Krynicy – Zdrój

W północnej części uzdrowiska Krynica-Zdrój, a dokładniej w dzielnicy Słotwiny, mamy okazję zwiedzić jedną z najnowszych atrakcji miasta. To tutaj w 2019 roku powstała pierwsza w Polsce, drewniana kładka w koronach drzew wraz z wieżą widokową. Na szczyt wzgórza i stacji narciarskiej możemy wejść szlakiem turystycznym, albo wjechać 6 osobową kolejką krzesełkową na wysokość 896 m n.p.m. Dodatkowo cała konstrukcja wieży zbudowana jest z wyjątkowego drewna robinii akacjowej.

Ciekawostki o wieży widokowej na Słotwinach

1030 metrów, tyle liczy ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w koronach drzew. Na tej trasie mamy okazję pobawić się przy 15 interaktywnych tablicach. Na każdym przystanku są ciekawostki o otaczającej nas przyrodzie, zwierzętach z terenów Beskidu Sądeckiego, czy też o miejscowej ludności, czyli wysiedlonych Łemkach.

W najwyższym punkcie wieża widokowa ma 49,5 metra, a zatem to wysokość 17 piętrowego budynku. Natomiast z platformy możemy oglądać panoramę sąsiedniej Jaworzyny Krynickiej, odległe szczyty Beskidu Niskiego z Lackową na czele, a nawet wzgórza Słowacji. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych, choć i nie tylko, jest przejażdżka z góry 60 metrową zjeżdżalnią.

Parkingi i dojazd do wieży widokowej w Krynicy oraz szlaki piesze

Dotrzeć na wieżę widokową w Krynicy możemy z 3 stron. Pierwsza opcja i zarazem najkrótsza to trasa ze Słotwin. Wtedy parkujemy samochód przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Tutaj parking jest bezpłatny. Dalej ruszamy na szczyt pieszo, spacer potrwa wtedy około 40 minut, albo wjeżdżamy w kilka minut kolejką krzesełkową.


Druga opcja to już nieco dłuższy wariant trasy, czyli trekking z sąsiedniej doliny Czarnego Potoku. Parkujemy wtedy przy dolnej stacji kolejki na Jaworzynę Krynicką i ruszamy zielonym szlakiem górskim. Później wpadamy na żółty/ niebieski szlak i po 55 minutach spaceru jesteśmy na szczycie. Na Słotwiny możemy dojść również z centrum Krynicy, najkrótszy niebieski szlak w jedną stronę zajmie nam 1 godz. 30 minut.

Spacer kładką wśród koron drzew to niemała atrakcja i ciekawe przeżycie. To również fajny pomysł na wypad dla dużych i małych turystów. Jednak po kładce widokowej w Krynicy nie można chodzić z psem. Chociaż tuż przy wejściu na nią są specjalne boksy dla naszych pupili. Wybierając się na tą intrygującą wieżę, pomyśl o wypadzie w porze zachodzącego słońca lub wczesnym rankiem. Wtedy masz większe szanse, że ta dość mocno oblegana atrakcja da Ci dużo więcej radości i chwili wytchnienia, sam na sam z przyrodą i pięknymi widokami.

Zobacz również jakie atrakcje czekają na Ciebie na Jaworzynie Krynickiej, czyli jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Tutaj też znajdziemy najdłuższą kolejką gondolową w naszym kraju

Jaworzyna Krynicka – najdłuższa kolej gondolowa w Polsce

Plan wypadu na wieżę widokową w Krynicy

Dojazd: Krynica Zdrój – Słotwiny

Parking: bezpłatny górny parking przy dolnej stacji kolejki na Słotwinach

Bilety wstępów:

  • Wieża widokowa w Krynicy – bilet normalny 55 zł/os, bilet ulgowy – 48 zł/os
  • Przejazd kolejką góra/dół + wejście na kładkę w koronach drzew – bilet normalny 74 zł/os, bilet ulgowy – 60 zł/os
  • Zjazd 60 m zjeżdżalnią – 9 zł/os
  • wypożyczenie rowerka dla dzieci – 20 zł

Czas zwiedzania:

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

  • Na zwiedzanie kładki w koronach drzew, trzeba poświęcić około 2 godz.
4.5 2 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments