Czy nauka musi być nudna? A zagadnienia z fizyki zawsze brzmieć jak czarna magia? Zdecydowanie nie! Odwiedzając Ogród Doświadczeń w Krakowie masz niepowtarzalną okazję dzięki zabawie i eksperymentom poznać niezwykłe zjawiska. Optyka, magnetyzm, czy akustyka okazują się być dziecinnie proste, a to wszystko dzięki specjalnym urządzeniom, jakimi możemy się bawić do woli i to w otoczeniu zielonego 6 ha parku.

Ogród Doświadczeń to świetna atrakcja Krakowa nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych. Ponad 100 urządzeń odkrywa przed nami tajniki akustyki, optyki, magnetyzmu, hydrostatyki i mechaniki. Brzmi wyniośle, ale wszystko przedstawione jest w prosty sposób, a każdy eksponat poznajemy przez zabawę i eksperymenty.

Co więcej, w Ogrodzie Doświadczeń odkrywamy swoje umiejętności, o których nie mieliśmy bladego pojęcia. Na najmłodszych odkrywców czeka dodatkowo Odlotowy Plac Zabaw, natomiast na odważnych śmiałków zakręcony Żyroskop i rower na linie. Moc atrakcji i to w jednym miejscu Krakowa.

Ogród Doświadczeń w Krakowie – dojazd, parking, mapa

Jak dojechać do Ogrodu Doświadczeń? Ogród leży na terenie Parku Lotników w Krakowie, w sąsiedztwie Tauron Areny. Dokładny adres to Aleja Pokoju 68. Bez problemu możesz tutaj dotrzeć komunikacją miejską z Dworca Głównego. Zaledwie 200 m od wejścia jest przystanek tramwajowy M1 al. Pokoju.

Gdzie zaparkować samochód blisko Ogrodu Doświadczeń. Duży bezpłatny parking jest przy centrum handlowym M1. Śmiało możesz tu zostawić samochód, a do wejścia głównego masz jedynie 300 metrów.

Ogród Doświadczeń Kraków – cennik biletów wstępu, godziny otwarcia, informacje, ile się zwiedza?

Ogród Doświadczeń jest czynny od wiosny do jesieni, natomiast zimą działa tutaj Ogród Świateł. Godziny otwarcia:


  • kwiecień – sierpień: poniedziałek-piątek 9:00-19:00, sobota i niedziela 10:00-19:00
  • wrzesień – październik: poniedziałek-piątek 9:00-17:00, sobota i niedziela 10:00-19:00

Cennik biletów wstępu: bilet normalny 21 zł, bilet ulgowy 17 zł.

Ile czasu zwiedza się Ogród Doświadczeń? Na wizytę warto zarezerwować sobie około 1,5-2 godziny. Na terenie ogrodu są toalety, budka z fast-foodami oraz budka z lodami. Do Ogrodu Doświadczeń nie wolno wchodzić z psem.

Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Czy warto odwiedzić Ogród Doświadczeń? Zdecydowanie to nieszablonowa atrakcja Krakowa dla dzieci i dorosłych. A co ciekawego czeka Cię na miejscu? Ogród Doświadczeń zajmuje aż 6 ha powierzchni. To zielony teren, który jest częścią Parku Lotników, dodatkowo tuż obok jest potężna Tauron Arena.

Ogród Doświadczeń podzielony jest na 8 stref tematycznych, każda z nich wyposażona jest w specjalne urządzenia, jakie mają nam w prosty wytłumaczyć nam skąd się biorą przeróżne zjawiska. Naszym zadaniem jest zatem eksperymentowanie.

Zwiedzanie zaczynamy od zabawy z optyką, gdzie możemy odkryć sekrety iluzji, wejść do kalejdoskopu, zobaczyć ukryte kolory, czy też nieco zmienić swój wygląd w krzywym zwierciadła, które potrafi rozbawić do łez. W strefie Magnetyzmu możemy własnoręcznie stworzyć prąd wirowy, rozpocząć wyścig magnesów i dodatkowo wprawić w ruch wahadło chaotyczne.

Hydrostatyka to zabawa z wodą i jej niezwykłymi możliwościami. Co ciekawe, odkryjesz tu chociażby tajemnicę trójkąta bermudzkiego! Akustyka to ulubione miejsce dla wielbicieli muzyki i to nie byle jakiej. Dzięki nietypowym urządzeniom jak kamienne cymbały, szumiące rury, a także wietrzne gongi możemy zabawić się w kompozytorów.

W Naukowej Siłowni możemy niczym chomik wejść w specjalne koło, poznać swoją siłę i moc w wyścigach, a następnie sprawdzić czas reakcji. Mechanika to część Ogrodu Doświadczeń dla siłaczy, trampoliny, rower na linie, pętla śmierci, kiwaczki, armata powietrzna i dodatkowo dziurawy labirynt. Tutaj zdecydowanie możesz sprawdzić jak stać się prawdziwym mocarzem.

Jednak to nie koniec atrakcji, koniecznie trzeba też odwiedzić Odlotowy Plac Zabaw i Piaskową Planetę.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Aleja migów, symulator lotu, a także papieski śmigłowiec to tylko kilka z powodów dla których warto tu przyjechać. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie zobaczysz kolekcję kilkuset samolotów, niekiedy jedynych zachowanych egzemplarzy na świecie.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – zwiedzanie, godziny otwarcia, cennik biletów

Jeśli zastanawiasz się jak miło, ciekawie i przyjemnie spędzić słoneczny dzień w Krakowie to koniecznie odwiedź Ogród Doświadczeń. Czeka tu na Ciebie mnóstwo ciekawych atrakcji i to w otoczeniu zielonej oazy w sercu miasta. Dodatkowo tuż za płotem masz potężną Tauron Arenę, którą też można zwiedzać oraz genialne Muzeum Lotnictwa.

Plan wypadu do Ogrodu Doświadczeń

Dojazd: woj. małopolskie, Aleja Pokoju 68, 31-580 Kraków

Parking: bezpłatny parking przy centrum handlowym M1

Bilety Wstępu:

  • Ogród Doświadczeń – bilet normalny 21 zł, bilet ulgowy 17 zł

Czas zwiedzania: 1,5-2 godz.

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

5 1 vote
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments