Puszcza Białowieska to bezsprzecznie miejsce wyjątkowe, które zaskakuj nas swoimi cudami przyrody i niepowtarzalnymi atrakcjami. Właśnie nieopodal Białowieży możesz zobaczyć, poczuć i doświadczyć pozytywnego promieniowania w Miejscu Mocy. Czym jest Miejsce Mocy i co wyróżnia tego typu miejsce? Odkrywamy najskrytsze sekrety, jakie skrywa Białowieski Park Narodowy.

Jest w Polsce kilka miejsc mocy, w których można odczuć tak zwane pozytywne wibracje. Z reguły takie punkty mają bardzo duże nagromadzenie ładunków dodatnich, dlatego zaskakująco pozytywnie mogą wpływać na nasz organizm i jego samopoczucie.

Naukowcy twierdzą, że każde miejsce mocy ma zadziwiająco wysoki współczynnik promieniowania, oczywiście tego pozytywnego. Co ciekawe, to z reguły właśnie w takich punktach odkrywamy ślady dawnych pogańskich kultów.

Jak zapewne wiesz, pradawne ludy czciły każdy skrawek ziemi, każdy potok, kwiatek, głaz, czy drzewo. Właśnie takie miejsce znajdziesz w Puszczy Białowieskiej. Jednak czy nasi przodkowie potrafili zobaczyć więcej niż my dziś możemy dostrzec? Zobacz sam co skrywa Puszcza Białowieska i daj się zaskoczyć!

Białowieża atrakcje, zwiedzanie TOP 15 miejsc, co warto zobaczyć?

Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej – gdzie leży? Dojazd, parking, mapa

Miejsca Mocy to nietypowa atrakcja, jaką znajdziesz na terenie Puszczy Białowieskiej, czyli w województwie Podlaskim.

Jak dojechać do Miejsca Mocy? Dojazd samochodem jest możliwy aż na leśny parking, skąd mamy jedynie 1,1 km pieszego szlaku do Miejsca Mocy. Wystarczy kierować się drogą nr 689 kierunek Hajnówka-Białowieża. Tuż przed wjazdem do centrum Białowieży skręcamy w prawo na Drogę Sinicką, za znakami Miejsce Mocy. Po przejechaniu 2,4 km szutrowej drogi dotrzesz na bezpłatny parking.


Do Miejsca Mocy możesz dotrzeć też zielonym szlakiem z Białowieży, albo trasą rowerową. Dystans do przejechania to około 5,8 km w jedną stronę.

Gdzie w Polsce są czakramy? Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej

Postanowiliśmy na własne oczy sprawdzić to tajemnicze Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej, czyli jeden z czakramów jaki znajdziesz w Polsce (kolejny jest chociażby na Wawelu).

Szlak z leśnego parkingu to około 1,1 km w jedną stronę. Pokonujemy zatem nasyp torów kolejowych trasy Hajnówka-Białowieża, który przez wiele lat służył między innymi do transportu drewna z terenów Puszczy Białowieskiej. Dziś tory są wykorzystywane jedynie rekreacyjnie i można się po nich przejechać drezynami.

Dalej za znakami kierujemy się śródleśną ścieżką przez gęsty las. W bardziej wietrzne dni, możemy usłyszeć nawet łamiące się konary spróchniałych drzew, więc warto uważać, bo puszcza jest naprawdę stara. Ten 20 minutowy spacer polecamy szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, tak krótki dystans pokonają samodzielnie bez żadnego problemu.

Puszcza Białowieska i jej pozytywne wibracje – co dają miejsca mocy?

Miejsce Mocy to obszar o wyższym promieniowaniu, dlatego osoby wyjątkowo czułe mogą tu wyraźnie odczuć tak zwane pozytywne wibracje. Takie zjawiska są bardzo zdrowe dla naszego ciała, co więcej szybciej tu wypoczywamy i łatwiej regenerują się nasze siły witalne.

Samo otoczenie Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej jest intrygujące. Wokoło możemy dostrzec wiele powyginanych drzew, zrośniętych ze sobą dębów, sosen i świerków, które nie mają w ogóle pnia. Korony drzew też są dość dziwne, bo gałęzie zamiast piąć się w górę, skierowane są w stronę ziemi. Czyżby to jakaś magiczna siła je przyciągała?

Na dodatek kora drzew jest w całości pokryta puszystym, zielonym mchem. Intrygującymi drzewami są dzikie grusze i jabłonie, które rosną w środku puszczy. Naukowcy twierdzą, że mogą być pozostałością po obozowisku pasterzy. Może to właśnie tu wypasali bydło, a wyrzucane przez nich ogryzki owoców były zalążkiem późniejszych dzikich drzew, jakich się w Puszczy Białowieskiej nie spotyka.

Miejsce Mocy – atrakcja Białowieży, którą warto zobaczyć

Dziś w Miejscu Mocy nadal możemy zobaczyć pradawny, kamienny krąg z wielkich głazów. Ale jest i też coś bardziej współczesnego, czyli mała drewniana wieża widokowa. Chociaż z jej tarasu nie zobaczymy zaskakujących panoram, to jednak możemy praktycznie wejść w korony drzew.

Ciekawie prezentują się tu też ścięte pnie drzew, na których wyryte są sentencje. W luki spróchniałego drzewa, ludzie zaczęli wkładać monety. Tak po prostu, na wszelki wypadek, gdyby miało im to przynieść szczęście.

Podążając do Miejsca Mocy nie powinieneś iść z przeświadczeniem, że poczujesz coś niezwykłego. Bo w większości przypadków, pewnie nie poczujesz nic wielkiego. Ale jednak, sam spacer przez dzikie i piękne tereny jakie nam serwuje Puszcza Białowieska, będzie najlepszym lekarstwem i przyjemnością dla naszego ciała i duszy.

Plan Wypadu do Miejsca Mocy w Puszczy Białowieskiej

Dojazd: woj. podlaskie, 17-230 Białowieża

Parking: bezpłatny parking przy Drodze Sinickiej, współrzędne 52.684684, 23.786673

Bilety Wstępu:

  • Wstęp na szlak do Miejsca Mocy jest bezpłatny

Czas przejścia szlaku w dwie strony: 1 godz., dystans 2,2 km

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

5 3 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
7 miesięcy temu

nie ma tam żadnego znakowanego szlaku żółtego