Czym jest Miejsce Mocy?

Jest w Polsce kilka miejsc mocy, w których można odczuć tak zwane pozytywne wibracje. Z reguły takie punkty mają bardzo duże nagromadzenie ładunków dodatnich, dlatego zaskakująco pozytywnie mogą wpływać na nasz organizm i jego samopoczucie. Naukowcy twierdzą, że każde miejsce mocy ma zadziwiająco wysoki współczynnik promieniowania, oczywiście tego pozytywnego. Co ciekawe, to z reguły właśnie w takich punktach odkrywamy ślady dawnych pogańskich kultów. Jak zapewne wiecie, pradawne ludy czciły każdy skrawek ziemi, każdy potok, kwiatek, głaz, czy drzewo. Jednak czy nasi przodkowie potrafili zobaczyć więcej niż my dziś możemy dostrzec? Zobacz sam co skrywa Puszcza Białowieska.

Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej

Postanowiliśmy na własne oczy sprawdzić to tajemnicze miejsce mocy. Na szczęście nietrudno je odnaleźć. Podążamy drogą z Hajnówki do Białowieży, aż spotkamy znak kierujący nas do tego owianego legendami punktu. Możemy tu dotrzeć na kilka sposobów. Pierwszy wariant to przejście całej trasy na pieszo. Z Białowieży mamy do celu około 6 km, idziemy wtedy wytyczonym żółtym szlakiem. Jednak ten sam dystans możemy pokonać rowerem. A jeśli macie mniej czasu, to można wybrać najkrótszy wariant, czyli dojazd samochodem.

Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej – dojazd i parking

Jeśli wybierzecie dojazd samochodem to około 1 km przed zabudowaniami Białowieży ruszamy w głąb puszczy. Kończy się tu asfalt, jednak nawet samochodem możemy jechać dalej. Wtedy przez około 2,5 km jedziemy szeroką Drogą Sinicką, choć po dość sporych wertepach. Trzeba się uzbroić w cierpliwość zanim dotrzemy do parkingu, a sam przejazd trwa dobre kilkanaście minut. Pozostawiamy zatem samochód w na bezpłatnym leśnym parkingu w Puszczy i ruszamy już w dalszą wędrówkę pieszo.

Miejsce kultu dawnych Słowian

Z parkingu do Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej mamy już niecały 1 kilometr. Pokonujemy zatem nasyp kolejowy, który przez wiele lat służył do transportu drewna z terenów Puszczy Białowieskiej. Dziś tory są wykorzystywane rekreacyjnie i można się po nich przejechać drezynami. Następnie wygodną śródleśną ścieżką idziemy przez gęsty las. W bardziej wietrzne dni, możemy usłyszeć nawet łamiące się konary spróchniałych drzew. Ten 20 minutowy spacer polecamy szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, dlatego, że taki krótki dystans pokonają samodzielnie bez żadnego problemu.

Puszcza Białowieska i jej pozytywne wibracje

Miejsce Mocy to obszar o wyższym promieniowaniu, dlatego osoby wyjątkowo czułe mogą tu wyraźnie odczuć tak zwane pozytywne wibracje. Takie zjawiska są bardzo zdrowe dla naszego ciała, co więcej szybciej tu wypoczywamy i łatwiej regenerują się nasze siły witalne. Samo otoczenie Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej jest intrygujące. Wokoło możemy dostrzec wiele powyginanych drzew, zrośniętych ze sobą dębów, sosen i świerków, które nie mają w ogóle pnia. Korony drzew też są dość dziwne, bo gałęzie zamiast piąć się w górę, skierowane są w stronę ziemi. Czyżby to jakaś magiczna siła je przyciągała…Na dodatek kora drzew jest w całości pokryta puszystym, zielonym mchem. Kolejnymi intrygującymi drzewami są dzikie grusze i jabłonie, które rosną w środku puszczy. Naukowcy twierdzą, że mogą być pozostałością po obozowisku pasterzy. Może to właśnie tu wypasali bydło, a wyrzucane przez nich ogryzki owoców były zalążkiem późniejszych dzikich drzew, jakich się w Puszczy Białowieskiej nie spotyka.


Miejsce Mocy

Dziś w Miejscu Mocy nadal możemy zobaczyć pradawny, kamienny krąg z wielkich głazów. Ale jest i też coś bardziej współczesnego, czyli mała drewniana wieża widokowa. Chociaż z jej tarasu nie zobaczymy zaskakujących panoram, to jednak możemy praktycznie wejść w korony drzew. Ciekawie prezentują się tu też ścięte pnie drzew, na których wyryte są sentencje. W luki spróchniałego drzewa, ludzie zaczęli wkładać monety. Tak po prostu, na wszelki wypadek, gdyby miało im to przynieść szczęście.

Podążając do Miejsca Mocy nie powinieneś iść z przeświadczeniem, że poczujesz coś niezwykłego. Bo w większości przypadków, pewnie nie poczujesz nic wielkiego. Ale jednak, sam spacer przez dzikie i piękne tereny jakie nam serwuje Puszcza Białowieska, będzie najlepszym lekarstwem i przyjemnością dla naszego ciała i duszy.

A jeśli masz ochotę poznać kilka ciekawych miejsc w Białowieży to zaglądnij w link poniżej.

7 powodów dla których warto odwiedzić Białowieżę

Plan Wypadu do Miejsca Mocy w Puszczy Białowieskiej

Dojazd: najwygodniej tu dotrzeć własnym samochodem lub rowerem z Białowieży

Parking: bezpłatny parking

Bilety Wstępu:

  • Wstęp na szlak do Miejsca Mocy jest bezpłatny

Czas przejścia szlaku: 1 godz.

Dystans: 2 km trasa w dwie strony, poziom trudności – trasa bardzo łatwa, dostępna dla rodzin z dziećmi oraz z wózkami

Uwaga rowerzyści! można tu dotrzeć żółtym szlakiem z Białowieży!

5 1 vote
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
3 miesięcy temu

nie ma tam żadnego znakowanego szlaku żółtego