Jeśli szukasz pomysłu na krótki i mało wymagający spacer po Bieszczadach, to koniecznie wyrusz na szlak do punktu widokowego Pichurów. Oprócz ciekawych widoków połonin zobaczysz tu również słynną kryjówkę Rebrowa.

Serial “Wataha” to intrygujący thriller o pracy strażników granicznych, który był kręcony właśnie na terenie Bieszczad. Miłośnicy tego serialu z pewnością będą chcieli odwiedzić słynne miejsce kryjówki Rebrowa. Nic prostszego, gdyż trasa do tego miejsca jest bardzo łatwa i możemy na nią wyruszyć nawet z małymi dziećmi.

Bieszczady – najciekawsze atrakcje i szlaki, 20 miejsc które warto zobaczyć

Szlak do punktu widokowego Pichurów

Naszą podróż zaczynamy z parkingu przy głównej drodze z miejscowości Muczne do Tarnawy Niżnej. Przy trasie jest bezpłatny parking na kilka samochodów. Warto tu zwrócić uwagę na ruiny mostu kolejki wąskotorowej, która kiedyś przewoziła tędy ścięte w bieszczadzkich lasach drzewa. Następnie na szlak ruszamy pieszo, już na samym początku mijamy jeszcze kilka starych wagonów kolejki z zapakowanym ładunkiem. Do pokonania mamy zaledwie 1,4 km odcinek szlaku do punktu widokowego.

Punkt widokowy Pichurów

Po 30 minutach spaceru ścieżką przyrodniczą docieramy do punktu widokowego. Ze zbocza stromej skarpy, którą ochraniają barierki mamy piękny widok na Krzemień i Bukowe Berdo. Naszym celem jest jednak jeszcze dalsza trasa do kryjówki Rebrowa. Zatem podążamy za znakami w kierunku drewnianych schodków i już po kilku minutach jesteśmy na miejscu.

Zdobądź również największą wieżę widokową w Bieszczadach i wyrusz na szlak z wioski Muczne na szczyt wzgórza Jeleniowaty.

Muczne – wieża widokowa na Jeleniowatym w Bieszczadach

Szlak do chaty Rebrowa

Drewniany szałas, czyli kryjówka Rebrowa wydaje się mieć już sporo lat. Widać, że dość mocno poszarpały go bieszczadzkie wichury. Jednak jak się okazuje, ten budynek służył do kręcenia scen serialu “Wataha”. Właśnie w tym miejscu miał ukrywać się główny bohater serialu. Dziś oprócz nieco rozwalonego drewnianego szałasu znajdziemy tu również ławki ze stoliczkami, a wszystkiemu towarzyszy piękny widok bieszczadzkich wzgórz. To z pewnością dobre miejsce na piknik w pięknej scenerii.


Łopienka – szlak do najstarszej murowanej cerkwi w Bieszczadach

Łopienka to jedna z bardziej tajemniczych wiosek w Bieszczadach. Poznaj jej ciekawą historię i odkryj, co przytrafiło się jej mieszkańcom. Opowiemy Ci dlaczego cała miejscowość zniknęła z map.

Łopienka – szlak do najstarszej murowanej cerkwi w Bieszczadach

Jeśli lubisz odkrywać nietypowe miejsca Bieszczad i przemierzać mniej popularne ciche szlaki Bieszczad to zdecydowanie punkt widokowy Pichurów i kryjówka Rebrowa przypadnie Ci do gustu. Tu w prawdziwej ciszy można zatopić się w dzikiej przyrodzie.

Plan wypadu do kryjówki Rebrowa

Dojazd: Stuposiany – Muczne – Tarnawa Niżna

Parking: bezpłatny parking przy wejściu na czerwony szlak ścieżki edukacyjnej

Bilety wstępów:

  • Wstęp na szlak jest bezpłatny

Czas przejścia szlaku: 1 godz.

Dystans: 2,8 km w pętli, poziom trudności – trasa bardzo łatwa

Dzięki, że dotarłeś/aś tutaj! Mamy nadzieję, że się podobało i że artykuł był dla Ciebie pomocny.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
A czy wiesz, że napisanie jednego artykułu na bloga zajmuje nam średnio 3-6 godzin! To niełatwe zadanie, dlatego będzie nam miło jeśli docenisz ten trud i postawisz nam skromne espresso, albo wypasioną latte. Ta symboliczna wpłata będzie inwestycją w rozwój bloga i motywacją do dalszych działań :)

5 2 votes
Oceń naszą pracę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
1 rok temu

Haha..Raczej nie … Tzw. Chata Rebrowa rozebrana . Punkt widokowy d*** nie urywa a w okolicy dużo ładniejszych miejsc.

Mateusz
Admin
Mateusz
1 rok temu
Reply to  Greg

Też do nas dotarła informacja o rozebraniu chaty, kilka tygodni po odwiedzinach w tym miejscu. Co do widoków to nam się podobały, nie zawsze musi być jak na patelni i to ma swój urok.